PDA

View Full Version : سوال: خطای TimeOut در پشتیبان گیری

اوبالیت به بو
چهارشنبه 24 اردیبهشت 1393, 13:08 عصر
درود بر شما

بوسیله کد BackUp در T-SQL اقدام به پشتیبان گیری می کنم اما با خطای زیر مواجه می شم. علت از چی می تونه باشه:

Timeout expired. The timeout period elapsed prior to completion of the operation or the server is not responding.

hamid_hr
چهارشنبه 24 اردیبهشت 1393, 13:50 عصر
cmd.CommandTimeout = int.MaxValue;
باید timeout مربوط به SqlCommand رو تغییر بدی

amir.net
پنج شنبه 13 فروردین 1394, 19:08 عصر
چرا بک آپ از داخل محیط اس کیو ال اجرا میشود ولی وقتی همان دستور را در اپليکيشن قرار میدهیم خطای تایم اوت میده؟
افزودن تایم اوت کار جالبی نیست و اصلا این راه حل جواب نمیدهد
خواهشا یکی جواب بده

am_al_59
پنج شنبه 13 فروردین 1394, 20:30 عصر
اون خطا دلایل مختلفی میتونه داشته باشه اگر از تعیین صحیح نام ها (چه فایل ها و چه Instance) اطمینان دارید، ممکن است به خاطر وجود پروسسی باشه که همچنان برای اعمال تغییرات روی دیتابیستون بانک رو قفل کرده
قبل از اجرای دستورات این دوتا دستور را اجرا کنبد

exec sp_updatestats
dbcc freeproccache

amir.net
یک شنبه 16 فروردین 1394, 22:27 عصر
sp که دستور بک آپ رو اجرا میکرد همون جور که شما گفتید اصلاح کردم
تفاوتی نکرده مثل قبل وقتی execute sp از داخل محیط sql انجام میشود به درستی کار میکند ولی sp را از داخل برنامه اجرا میکنم
فایل بک آپ در فولدر مورد نظر با نام صحیح ساخته میشود ولی در پایان پروسس فایل حذف میشود و لاگی در دیتابیس ذخیره میشود به شرح زیر که حاکی از پایان یافتن تایم اوت است
ضمناً پرمیشن write گروه everyone برای فولدر بالا داده ام

BACKUP failed to complete the command BACKUP DATABASE xxxx . Check the backup application log for detailed messages.

am_al_59
یک شنبه 16 فروردین 1394, 22:32 عصر
دقیقاً دستوری که در C#‎‎‎‎‎‎‎‎‎ اجرا میکنید کد خطای SQL و دستوری که در محیط SQL اجرا می کنید را بزارید
اگر میتوانید در محیط osql هم تست کنید