PDA

View Full Version : خطای پرمیشن در سی شارپ

irartesh
چهارشنبه 24 اردیبهشت 1393, 17:09 عصر
با سلام خدمت کاربران
تو پروژه با استفاده از اس کیو ال سرور فایل بکاپ رو تو ادرسی که کاربر میگه ایجاد میکنم...ساخت بک آپ تو همه درایو ها جواب میده بجز درایو C(درایو ویندوز).اینم متن خطا:

An unhandled exception of type 'System.Data.SqlClient.SqlException' occurred in System.Data.dll

Additional information: Cannot open backup device 'C:\Users\.....\Desktop\5.bak'. Operating system error 5(Access is denied.).

BACKUP DATABASE is terminating abnormally

Saeed-CANcel
چهارشنبه 24 اردیبهشت 1393, 17:19 عصر
برنامه رو با run as administrator اجرا کن!!!:خجالت:

using_system#
چهارشنبه 24 اردیبهشت 1393, 17:23 عصر
از چه ویندوزی استفاده می کنی

irartesh
چهارشنبه 24 اردیبهشت 1393, 17:29 عصر
ویندوز سون

برنامه رو با run as administrator اجرا کن!!!:خجالت:

کد مناسبی از تو اینترنت پیدا نکردم...اگر هم دستی منظورتونه شاید یه بار کاربر یاد رفت اینکارو بکنه

danialafshari
چهارشنبه 24 اردیبهشت 1393, 17:41 عصر
ویندوز سون

کد مناسبی از تو اینترنت پیدا نکردم...اگر هم دستی منظورتونه شاید یه بار کاربر یاد رفت اینکارو بکنه

سلام دوست عزیز
اگر با Run As Admin کارت راه میوفته می تونی با کد نویسی این سطح دسترسی رو به برنامه بدی
ولی تا اونجایی که یادمه با این روش هم نمیشه
ببینید وقتی صحبت از تهیه نسخه پشتیبان میشه یعنی اگر ویندوز به هر دلیلی دچار مشکل شد و بالا نیومد اطلاعات کاربر از دست نره و صحیح نیست فایل backup در درایو c (ویندوز) قرار بگیره
بهتر با substring کاراکتر اول مسیر رو بدست بیارید و اگر c بود به کاربر یک پیام فارسی مناسب بدید و از ذخیره پشتیبان در درایو c جلوگیری کنی
موفق باشید

irartesh
چهارشنبه 24 اردیبهشت 1393, 17:51 عصر
مدیر جان این کار رو کرده بودم و حتی طی پیغامی نمایش میدادم ولی اگر رایانه تک درایو بود چی؟

danialafshari
چهارشنبه 24 اردیبهشت 1393, 18:25 عصر
مدیر جان این کار رو کرده بودم و حتی طی پیغامی نمایش میدادم ولی اگر رایانه تک درایو بود چی؟

سلام
کاری ندارم که تک درایوه یا چند درایوه
بحث سر اینه که درست نیست در درایو ویندوز Data باشه
اگر برنامه واقعاً نیازش باشه سیستمشو مطابق با برنامه تنظیم میکنه
قدیم برنامه های اداری بودن که فقط روی 98 یا xp میومدن و بخاطر همین هم سیستمشون با وجود این که ویندوز 7 هم در بازار اومده بود ولی به خاطر برنامشون از اون ورژن قدیمی ویندوز استفاده میکردن
به هر حال باید یه مقدار فداکاری برای راحتی صورت بگیره
خب اگه بخواین اینطور در نظر بگیرید ممکنه طرف Linux یا mac داشته باشه! اون وقت چی؟
راهکارش هم اینه که در فلش ذخیره کنه
البته روی سیستم vs ندارم و الا براتون ذخیره روی c رو تحقیق می کردم
موفق باشید

using_system#
پنج شنبه 25 اردیبهشت 1393, 07:12 صبح
119053تنظیمات زیر را انجام بده

اوبالیت به بو
دوشنبه 05 خرداد 1393, 12:11 عصر
سلام
کاری ندارم که تک درایوه یا چند درایوه
بحث سر اینه که درست نیست در درایو ویندوز Data باشه
اگر برنامه واقعاً نیازش باشه سیستمشو مطابق با برنامه تنظیم میکنه
قدیم برنامه های اداری بودن که فقط روی 98 یا xp میومدن و بخاطر همین هم سیستمشون با وجود این که ویندوز 7 هم در بازار اومده بود ولی به خاطر برنامشون از اون ورژن قدیمی ویندوز استفاده میکردن
به هر حال باید یه مقدار فداکاری برای راحتی صورت بگیره
خب اگه بخواین اینطور در نظر بگیرید ممکنه طرف Linux یا mac داشته باشه! اون وقت چی؟
راهکارش هم اینه که در فلش ذخیره کنه
البته روی سیستم vs ندارم و الا براتون ذخیره روی c رو تحقیق می کردم
موفق باشید

سلام

برای من هم سوال هست که اگر سیستم فقط یک درایو داشت و اون هم درایو C بود چه کار باید کرد.