PDA

View Full Version : نیاز به یک فوری وحیاتی الگوریتم مسیریاب

علی کاکرودی
یک شنبه 17 اردیبهشت 1385, 22:12 عصر
با سلام ، شرح مسئله :
فردی در یک شرکت جابجایی توریست کار می کند و برای جابجایی گردشگران چند مسیر وچند شهر در هر مسیر و تعدادی گردشگر دارد و می خوهد طوری عمل جابجایی توریستها را انجام دهد که کمترین وقت و کمترین جابجایی را داشته باشد .به عنوان مثال اگر 99 نفر توریست را در مسیرهای 1و4و5و6و7 بخواهد جابجا کند به چند جابجایی نیاز خواهد داشت .

با تشکر فراوان

علی کاکرودی
سه شنبه 19 اردیبهشت 1385, 22:40 عصر
هیچ فرد با مرامی پیدا نشد مرا راهنمایی کند ؟ !

raha_hakhamanesh
پنج شنبه 21 اردیبهشت 1385, 19:05 عصر
سوالتان واضح نیست لطفا دقیق تر توضیح دهید
اگه لازم شد سریع تر جواب خواستید با آدرس ایمیل بنده ارتباط داشته باشید .
raha_hakhamanesh@yahoo
ولی به الگوریتمهای
1- دیکسترا و 2- فلوید وارشال و 3- جانسون توجه داشته باشید .

علی کاکرودی
شنبه 23 اردیبهشت 1385, 22:27 عصر
اصل فایل پروژه بصورت لاتین و متن ترجمه ای که انجام دادم رادر ورد 2003 پیوست کردم .
با تشکر فقط خلی فوری نیاز دارم .

raha_hakhamanesh
یک شنبه 24 اردیبهشت 1385, 10:27 صبح
دوست عزیز ایمیل شما را دریافت کردم .
ضمیمه ارسالی شامل فقط فایل اسکن شده اصل سوال بود. در اولین فرصت شبه کد مورد نیاز شما را ارسال می کنم . موفق باشید

علی کاکرودی
دوشنبه 25 اردیبهشت 1385, 22:01 عصر
دوست عزیر من منتظر جواب هستم ولی باور کنید از موقع تحویل این پروژه به صاحب آن چند روزی است که گذسته و هر روز وعده فردا را به او می دهم .اگر لطف کنید زودتر جواب را بفرستید بی نهایت ممنون می شوم .

raha_hakhamanesh
چهارشنبه 27 اردیبهشت 1385, 10:01 صبح
شبه کد الگوریتم فلوید-وارشال به شرح زیر است . که توسط ماتریس مجاورت پیاده سازی می شه و کوتاهترین مسیر رو به عنوان مسیر بهینه بصورت یک دنباله از مسیر ها در یک گراف بر می گردونه یه کمی باید ابتکار به خرج بدی و برای حل مساله ات ازش درست استفاده کنی .

n= Rows[W]
D(0) = W
for k = 1 to n do
for i = 1 to n do
for j = 1 to n do
D(k)(i,j) = min { D(k-1)(i,j) , D (k-1)(i,k) + D(k-1)(k,j);
return D(n)

چون این ماتریس دوبعدی هست و در هر لحظه به N تا ماتریس قبلی نیاز داریم پس 3 بٌعدی به نظر می رسه امیدوارم منظور رو متوجه بشید
اگه با مشکلی مواجه شدید به کتاب
introduction to algorithm
نوشته Cormen مراجعه کنید .

ضمنا اگه دیر شد ببخشید می خواستم با word شبه کد رو به همراه یه کمی فوت و فن بنویسم ولی ظاهرا زیاد عجله داشتید .
به امید موفقیت

m_nazari_iran
پنج شنبه 02 آذر 1385, 22:44 عصر
سلام
بابات برنامه ممنون

موفق باشید