PDA

View Full Version : چگونه می توانم یک لایه محو شده ایجاد کنم ؟

dele_ghamgin_2008
پنج شنبه 25 اردیبهشت 1393, 11:04 صبح
منظور از لایه محو شده همانند opacity فرم می باشد که می توانیم آن را کمرنگ نماییم . دلیل ایجاد یک چنین چیزی برای کارم است.
من یک وب بروزر دارم که سایتی را نمایش می دهد . می خواهم یک لایه روی این وب بروزر ایجاد کنم تا فقط این وب قابل مشاهده باشد و کسی نتوانید کلیکی روی آن انجام دهد و مقادیر سایت را تغییر دهد . یعنی اینگار یک شیشه جلوی آن است که کاربر فقط می تواند آن را مشاهده کند . لطفاً راهنمایی فرمایید . با تشکر

forodo
پنج شنبه 25 اردیبهشت 1393, 13:26 عصر
سلام
خاصیت Enable تمام کنترل هارو False کنید.

dele_ghamgin_2008
پنج شنبه 25 اردیبهشت 1393, 14:04 عصر
سلام
خاصیت Enable تمام کنترل هارو False کنید.

تمام کنترل ها ؟ میگم وب بروزر .
وب بروزر که خواصیت enable نداره.

aliagamon
پنج شنبه 25 اردیبهشت 1393, 17:09 عصر
خب شما میتونید یه حقه ساده استفاده کنین یه پنل بزارین و بروزر رو بزارین تو اون dock کنین حالا پنل رو غیرفعال کنین :لبخند:

peymang
پنج شنبه 25 اردیبهشت 1393, 17:42 عصر
یعنی من دقیقا متوجه نشدم :متفکر:
ولی
شاید این کمکتون کنه
خاصیت position اون لایه رو static بزاردید و z-index اون رو هم مثلا 99 برای اینکه بالاتر از بقیه قرار بگیره و بعد opacity او رو هر مقداری که خودتون دوست داشتین بدید فک کنم ایطوری یه لایه شفاف بیاد

winner1
پنج شنبه 25 اردیبهشت 1393, 18:26 عصر
ببین یه فرم بساز opacity رو صفر کن بعد تو رویداد deactive فرم بنویس this.Active()

Mahmoud.Afrad
پنج شنبه 25 اردیبهشت 1393, 19:33 عصر
کلاس زیر رو به پروژه اضافه و سپس build کنید. سپس از تولباکس یک نمونه از این پنل روی browser قرار بدید.

class TransparentBackColorPanel : Panel
{
public TransparentBackColorPanel()
{
this.SetStyle(ControlStyles.Opaque, true);
}

protected override CreateParams CreateParams
{
get
{
CreateParams parms = base.CreateParams;
parms.ExStyle |= 0x20; // Turn on WS_EX_TRANSPARENT
return parms;
}
}
}

dele_ghamgin_2008
پنج شنبه 25 اردیبهشت 1393, 21:04 عصر
کلاس زیر رو به پروژه اضافه و سپس build کنید. سپس از تولباکس یک نمونه از این پنل روی browser قرار بدید.

class TransparentBackColorPanel : Panel
{
public TransparentBackColorPanel()
{
this.SetStyle(ControlStyles.Opaque, true);
}

protected override CreateParams CreateParams
{
get
{
CreateParams parms = base.CreateParams;
parms.ExStyle |= 0x20; // Turn on WS_EX_TRANSPARENT
return parms;
}
}
}

مهندس می دونم کارت درسته . ولی نفهمیدم چی میگی . میشه بخورده واضح تر بگی ؟ چجوری کلاس بسازم و .... ؟
فقط یک نکته . من به وب بروزر خودم نیاز دارما . چون یک سری دستور داره انجام می ده . وب بروزر جدید نمی خوام . اینو گفتم که بدونید.

dele_ghamgin_2008
پنج شنبه 25 اردیبهشت 1393, 21:06 عصر
ببین یه فرم بساز opacity رو صفر کن بعد تو رویداد deactive فرم بنویس this.Active()

می خوام یک لایه روی وب بروزر ایجاد کنم . با این حرکت فکر نکنم بشه .

dele_ghamgin_2008
پنج شنبه 25 اردیبهشت 1393, 21:09 عصر
یعنی من دقیقا متوجه نشدم :متفکر:
ولی
شاید این کمکتون کنه
خاصیت position اون لایه رو static بزاردید و z-index اون رو هم مثلا 99 برای اینکه بالاتر از بقیه قرار بگیره و بعد opacity او رو هر مقداری که خودتون دوست داشتین بدید فک کنم ایطوری یه لایه شفاف بیاد

منظورتون از پوزیشن اون لایه !!!! کدومه ؟ کدوم لایه ؟ با چی لایه بسازم ؟ لایه اصلاً کجاست ؟ پیکچر باکس هست ؟ پنل هست ؟ چی هست ؟