PDA

View Full Version : مبتدی: درخواست دو تا کوئری

#Elahe#
یک شنبه 28 اردیبهشت 1393, 00:34 صبح
سلام
من یه دیتابیس دارم واسه سایتم
یه تیبلی هست به اسم tbl_orders که یه ستون داره به اسم desc و محتویات این ستون این مدلی هستند :
nid:1360214038 ev: 149 seats: 11092,11093

و همچنین تو این تیبل یه ستون دیگه هست با اسم sale_ref_id
من میخوام هر سطری که ستون sale_ref_id ــش برابر NULL هست از ستون desc اون سطر کد 10 رقمی قرمز رنگ که کد ملی هست واسم استخراج بشه
و بعد بره از جدول tbl_customer این شماره ملیها رو با ستون nat_id که حاوی شماره های ملی هستش تطبیق بده و اگر سطری شماره ملیش با اون شماره ملیها منطبق بود ستون mobil اون سطر رو تو یه فایل واسم ذخیره کنه

خیلی پیچیده شد نه ؟ :افسرده:
خلاصه ش میکنم :
اگر sale_ref_id از جدول tbl_orders برابر NULL بود -----> از ستون desc شماره ملی رو استخراج کن
شماره ملی رو با ستون nat_id در جدول tbl_customer تطبیق بدهد -----> اگر شماره ملی ای یکسان بودد -----> ستون mobil آن سطر رو تو یه فایل ذخیره کن

---------------------------------------------------------------

یه ستون داریم به اسم track که محتویاتش این شکلی هستن :

194pvhyah3
20f1nnbdg1
20i8qlwsfo

خب حالا
در جدول tbl_orders ستون track رو چک بکن اگر رشته با x (این ایکس قابل تغییر هست و به جاش یه عدد یا رشته وارد میکنیم که اون رشته رو بگرده) شروع میشه -----> از ستون desc شماره ملی رو استخراج کن
شماره ملی رو با ستون nat_id در جدول tbl_customer تطبیق بدهد -----> اگر شماره ملی ای یکسان بودد -----> ستون mobil آن سطر رو تو یه فایل ذخیره کن

واقعا ممنون میشم اگه یکی این دو تا کوئری رو واسم بنویسه

baraye1bar
چهارشنبه 31 اردیبهشت 1393, 13:33 عصر
با کد زیر میتونی اعداد 10 رقمیو از desc استخراج کنی
select * from tbl_orders where desc REGEXP '[0-9]{10}' AND sale_ref_id = ''
بعد از خروجیش برای مقایسه تیبل دوم استفاده کنی
اینکه از یه عبارت منظم بشه به عنوان شرط تو مای اس کیو ال استفاده کرد تا جایی که من میدونم نمیشه وگرنه میتونستی با JION تمام این کارارو انجام بدی

#Elahe#
یک شنبه 04 خرداد 1393, 15:42 عصر
با کد زیر میتونی اعداد 10 رقمیو از desc استخراج کنی
select * from tbl_orders where desc REGEXP '[0-9]{10}' AND sale_ref_id = ''
بعد از خروجیش برای مقایسه تیبل دوم استفاده کنی
اینکه از یه عبارت منظم بشه به عنوان شرط تو مای اس کیو ال استفاده کرد تا جایی که من میدونم نمیشه وگرنه میتونستی با JION تمام این کارارو انجام بدی
یعنی الا اینی که نوشتید تو phpmyadmin کار نمیکنه ؟ اینم عبارت منظم داره

اگه کار نکنه میبرم تو یه فایل php استفاده ش میکنم :دی