PDA

View Full Version : سوال: استثنایی آرگومنت در زمان اجرای برنامه

rasol_afkham
یک شنبه 28 اردیبهشت 1393, 19:34 عصر
سلام
در برنامه از یک DataGridView استفاده کرده ام. وقتی که بر روی یکی از ستونهای آن کلیک می کنم به جای مرتب نمودن لیست بر حسب آن ستون خطای زیر را نشان می دهد. این ستون حاوی شماره کدهای مشتری است
119197

parvizwpf
یک شنبه 28 اردیبهشت 1393, 20:07 عصر
سوال تکراریه.

rasol_afkham
یک شنبه 28 اردیبهشت 1393, 21:12 عصر
می دونم تکراریه و دقیقا هم می دونم این استثنا برای چی به وجود می آد و چطور باید اون رو رفع کرد. ولی نمی دونم چرا اینجا این استثنا رخ داده. نباید در این قسمت رخ می داد، چون همه چیز درست و خطایی وجود نداره. :متفکر:

rasol_afkham
دوشنبه 29 اردیبهشت 1393, 08:59 صبح
دوستان کسی نیست که تا به حال این پیغام خطا مواجعه شده باشه؟:متفکر:

h_assefi
دوشنبه 29 اردیبهشت 1393, 11:57 صبح
سلام دوست عزیز
از اروری که میده مشخصه که اولا دیتاگرید بصورت Data binding مقدار دهی شده و توی همچین مواقعی خود دیتاگرید بر اساس نوع داده ای که درون دیتابیس در حین دیزاین تعریف شده نوع سلولهایی را در حین لود با نوع داده ای داخل دیتابیس مقدار دهی میکنه به همین علت وقتی می خوای فیلتری انجام بدی باید مقدار فیلتر از جنس همون سلول گرید باشه و مسلما در مورد شما این موضوع مدیریت نشده به همین خاطر یک چنین اروری صادر کرده.
ورودی فیلترینگ شما باید از نوع int باشه تا ارور نده

موفق باشید

rasol_afkham
دوشنبه 29 اردیبهشت 1393, 17:02 عصر
Data binding یعنی چی؟
گرید ویو به هیچ بانکی وصل نیست و مقادیر سلول مورد نظر همگی عدد است و با کد نویسی این عداد وارد سلول می شوند و اصلا به بانک متصل نیستند. نه در هنگام اضافه نمودن مقدار به گرید ویو و نه در زمان کار کردن و ذخیره کردن.
در ضمن این خطا گاهی وقتها پیش می آید. برای مثال همینطور که در بالا هم گفته ام وقتی بر روی سرستون، ستونی که فقط شماره کدهای مشتری در آن نوشته شده کلیک می کنم به جای مرتب کردن استثنای آرگومنت را می اندازد و در بیشتر مواقع که در همین سرستون کلیک می کنم تا مرتب شود این استثنا را نمی اندازد و بدون هیچ خطایی لیست را بر حسب آن ستون مرتب می کند.
البته چندین بار هم برای ستونهای دیگر هم این اتفاق افتاد. مثلا برای ستونی که حاوی آدرس مشتری است. همیشه با کلیک بر روی سر ستون، ستون مذکور لیست را بر حسب آن ستون مرتب می کند ولی گاهی وقتها هم این خطا را نشان می دهد و برنامه متوقف می شود.