PDA

View Full Version : اتصال به MySql روی هاست لینوکس با استفاده از اسم دامین سایت در کانکشن استرینگ

krasus
یک شنبه 28 اردیبهشت 1393, 23:20 عصر
سلام
یه هاست لینوکس دارم و یه برنامه تحت ویندوز که با این دیتابیس MySql کار می کنه. برای اتصال به این دیتابیس از کانکشن استرینگ زیر استفاده می کنم.

host=@ipAddress; user = @Username; password = @Password; database = @databaseName;
اما مشکل اینجاست که اگر اتصال من به اینترنت از طریق یه شبکه مثل شبکه دانشگاه باشه برخی port ها به دلیل مسایل امنیتی بسته شده و برنامه من هنگام اتصال به هاست میگه نمی تونم دیتابیسی پیدا کنم. حتی امکان دسترسی به سی پنل از طریق مرورگر هم وجود نداره(در شبکه ی دانشگاه ، چون port را بسته اند). چون وقتی با ip وارد سی پنل می شدم هم می دیدم که ارتباط برقرار نمیشه.

اما با یه سرچ کوچیک تو گوگل دیدم که از طریق دامین سایت میشه وارد سی پنل شد. مثلا اگر دامین سایت باشده google.ir میشه از آدرس cpanel.google.ir وارد سی پنل شد. حتی اگه port را بسته باشند. و حتی میشه وارد MySql شد و تغییرات مورد نظر رو از طریق مرورگر میشه در دیتابیس انجام داد.
حالا می خوام برنامه تحت ویندوز هم بتونه با این کلک به MySql وصل بشه. اما نمی دونم چه جوری از دامین سایتم استفاده کنم تا کانکشن استرینگ رو تغییر بدم.
توی سایت http://www.connectionstrings.com هم گشتم و دیدم همش نوشته Server=myServerAddress اما در مورد اتصال اینترنتی و دامین حرفی نزده.
ممنون میشم در این مورد راهنماییم کنید.