PDA

View Full Version : راهنمایی در کاهش مقدار این کد

Pedram_Parsian
دوشنبه 29 اردیبهشت 1393, 12:15 عصر
سلام
من دارم یک نرم افزار مدیریت کتابخانه که به sql متصل است می نویسم و مشکلم اینجاست :
من دروم فرم "افزودن کتاب" تعداد زیادی تکس باکس دارم که فقط وارد کردن یک سری از اون اطلاعات ضروری است و اطلاعات دیگر رو هم اگه طرف وارد کرده بود، وارد دیتابیس می کنه وگرنه هیچ...
راهی که به نظرم خودم اومد استفاده از حلقه های if تو در تو بود که خیلی خیلی طولانی میشه. اگه دوستان راه دیگری پیشنهاد کنن که هر فیلدی رو که وارد کرده بود وارد دیتابیس بکنه ممنون میشم.
با تشکر

winner1
دوشنبه 29 اردیبهشت 1393, 12:30 عصر
شرط نمیخواد اونایی که وارد نکرده خالی ثبت میشه و اگرم از نظر ویرایشی بگی تو فقدارای قبلیرو بریز تو فیلدات بایند کن هر کدوم رو تغییر بده تغییر میکنه هر کدومم تغییر نده تغییر نمیکنه
تازه اگرم میخوای حتما شرط بزاری اسم تکست باکساتو با اسم ستونات تو دیتابیس یکی کن بعد با یه حلقه برسی کن اگه مقدارش تغییر کرده بود مقدارش و ست کن

h_assefi
دوشنبه 29 اردیبهشت 1393, 12:33 عصر
سلام دوست عزیز
شما میتونی با استفاده از یک Foreach و پیمایش بین کنترل های فرمت ببینی کدومشون مقداردهی شده اند سرعت این کار خوبه
راه حل دیگه اینه که داخل روی داد TextChanged تکست هات اسامی کنترل هایی که کاربر روی آنها ویرایش نجام میده رو به یک لیست اضافه کنی و در نهایت تکست های وارد شده داخل آن لیست را بخونی

امید وارم بدردت بخوره
موفقی باشی