PDA

View Full Version : سوال: بدست آوردن شهری که در آن هستیم؟

ashkan1234
دوشنبه 29 اردیبهشت 1393, 16:02 عصر
سلام.
یه نرم افزاری دیدم که محل دقیق لپ تاپ یا کامپیوتری که اونجا هست رو نشون میده!(البته من با لپ تاپ چک کردم)
دقیقا گوگل و یاهو هم اینکارو میکنن!
گوگل مپ که دقیقا محل زندگیتو نمایش میده!
یاهو هم مثلا میخوای آب و هوا رو بدونی شهرتو خودش تشخیص میده!
حالا فرقی نمیکنه چه اینکار تحت وب باشه چه تحت ویندوز!
میخوام بدونم کامپیوتر که به جی پی اس مجهز نیست،چطور میشه محلشو تشخیص داد؟(از طریق آی پی بنظرم غیر منطقیه و کمی غیر ممکنه)
بنظرتون چطور میتونم این روش رو پیاده سازی کنم؟
تو سایتهای خارجی هم جستجو کردم ولی نتیجه ای نگرفتم.
باتشکر...:لبخند:

hamid_hr
دوشنبه 29 اردیبهشت 1393, 16:16 عصر
http://www.aspsnippets.com/Articles/Find-Visitors-Geographic-Location-using-IP-Address-in-ASPNet.aspx

NASA's Spaceman
دوشنبه 29 اردیبهشت 1393, 16:22 عصر
سلام
میبخشید کی گفته با IP غیر منطقیه؟؟؟؟؟؟
لطفا کمی مبحث شبکه های کامپیوتری رو مطالعه کنین متوجه میشین که هر کاری تو اینترنت میکنین براساس همین IP هست و کاری که سایت های معروف میکنن با استفاده از IP شما هست و کار خاصی که کسی ندونه هم نیست و اگه شما روش های دور زدن IP رو بلد باشین متوجه میشین که همین سایت یاهو و گوگل محل زندگیتون رو اشتباه تشخیص میده و این روش هم فقط بدرد هکر ها میخوره و بیشتر دربارش توضیح نمیدم
ولی همه چیز تو دنیای اینترنت و سایر شبکه های کامپیوتری براساس IP هست و بدون IP هیچ کاری نمیشه کرد
با سپاس Spaceman

ashkan1234
دوشنبه 29 اردیبهشت 1393, 22:26 عصر
خیلی هم ممنونم.
نگفتم کسی گفته.عرض کردم بنظر خودم غیر منطقیه.
چون اینطوری فکر میکردم که آی پی فقط میتونه شهر رو نمایش بده نه بیشتر!
خیلی دقیق اطلاع ندارم در مورد آی پی که چجوری بین افراد دارای اینترنت تقسیم میشه!و این اطلاعات شخصی هر شخص مثل آدرسش چجوری میشه از یه کشور دیگه بهش دسترسی داشت!
اینا بنظرم یخورده غیرمنطقی اومد.
فقط یه مثاله که فرمودید یاهو و گوگل محل زندگی رو اشتباه تشخیص میده!!!چیزی که بنده توی گوگل مپ دیدم.آدرس دقیقی از محل زندگیم داشت نشون میداد!برچه مبنایی اینو فرمودید؟

NASA's Spaceman
سه شنبه 30 اردیبهشت 1393, 00:18 صبح
دوست عزیز اگه متن دقیق خونده باشی نوشتم اگه آدرس IP رو دورش بزنی این اتفاق میفته
که دور زدن IP کار هرکسی نیست
و آدرس IP جهانی هست مهدود به جا و مکان خاصی نیست و خیلی مبحث بسیار پیچیده ای داره
به نظر شخصی من کسی که برنامه نویسی یاد میگیره اگه بره و سخت افزار و شبکه های کامپیوتری رو هم یاد بگیره خیلی میتونه بهش کمک کنه
و اگه هم فکر میکنین سخت افزار بلدین باید بگم اشتباه میکنین و این دو تا مبحث (سخت افزار و شبکه) خیلی گسترده و پیچیده هستند و هرکدوم تا دکترا ادامه دارند و داشتن اطلاعاتی از این دو به برنامه نویسی خیلی کمک میکنه
و توی ایران تعداد کسایی که دکترای شبکه دارند کمتر از 10 نفر هست
در مورد IP هم خیلی راحت اگه شما خلافی بکنی راحت میتونن بفهمن تو کدوم کشوری و کدوم شهر هستی و کدوم خیابون و کدوم کوچه و کدوم خونه و کجای اون خونه انلاین شدی رو بفهمن
و علت این که هکر ها گیر میفتن هم همین هست IP دقیق ترین جزییات رو میده و مثل کد ملی میمونه شما کدوم ادمی رو دیدی که کد ملی نداشته باشه و یا اگه داره با یه ادم دیگه کد ملیشون یکی هست
جواب مشخصه چنین چیزی امکان نداره و همین مورد توی کامپیوتر در مورد IP ها هم هست
با سپاس Spaceman

ashkan1234
سه شنبه 30 اردیبهشت 1393, 12:58 عصر
خیلی ممنون جناب اسپیس من...
اطلاعاتتون بسیار کامل بود.
از حمیدخان هم ممنون برای لینک api اونم مفید بود.
فقط یه چیزیو متوجه نشدم دقیقا...فرمودید دور زدن آی پی کار هرکسی نیست!
اگر منظورتون چنج شدن آی پی هست که اینکارو ف.ر.ی.گ.ی.ت یا آی پی چنجرهای دیگه انجام میدن.
البته اگر منظورتون از دور زدن آی پی این بوده باشه!
اگر منظور دیگه ای دارید واضحتر بفرمایید بنده هم متوجه بشم!
راستی یه سوال دیگه:اگر این آی پی چنجرها که عرض کردم ، آی پی رو تغییر بدن.آیا بازهم در اون زمان میشه مکان صحیح اون شخص رو بدست آورد؟
باتشکل...:لبخند:

NASA's Spaceman
سه شنبه 30 اردیبهشت 1393, 13:31 عصر
نه فیلترشکن ها IP خودت رو به یه سرور مثلا تو امریکا وصل میکنن
دور زدن ادرس IP حتما باید یه برنامه نویس حرفه ای باشی و یا خودت اطلاعاتت درباره شبکه کامل باشه و یا از کسایی که در این زمینه فعالیت دارن کمک بگیری و کار راحتی نیست چون نباید دیگرون بفهمن و تند و تند باید IP رو دور بزنی مثلا شما IP الان خودت رو دور میزنی و باید خیلی سریع مجدد اون IP رو هم دور بزنی و اینکار باید کمتر از 2 یا سه دقیقه یه بار انجام بدی تا ادرس IP شما رو کسی پیدا نکنه که کار مشکل و دردسر سازی هست
و اون شرکت تنها راهی که میتونه بفهمه این هست که وقتی واردش میشی یه سری اطلاعات وارد سیستم شما میکنه از طریق کوکی ها در وب نویسی و هر موقع شما دوباره وارد اون سایت شدین میره و اون ها رو چک میکنه و حالا شما اگه ادرس IP خودت رو هم دور بزنی اینجا بدردت نمیخوره چون اون یه فایل روی سیستم خودت ذخیره داره که با استفاده از اون مکانی رو که بار اول به اون سایت رو تشخیص میده و توی IP دور زدن ها حتما باید این کوکی ها و اطلاعاتی نظیر این ها که کاربر از بودنشون روی سیستمش بی خبر هست رو پاک کنی تا بتونی کارت رو انجام بدی
با سپاس Spaceman