PDA

View Full Version : سوال: متنی که در نمایش Msgbox، بهم ریخته دیده می شود

قله بلند
دوشنبه 29 اردیبهشت 1393, 19:29 عصر
سلام دوستان
چرا وقتی من پیام اخطاری رو می خواهم به کاربر نشان دهم و آن را با Msgbox می نویسم، روی سیستم خودم کاملاً نمایش داده می شه ولی روی سیستم دیگری، کاملاً بهم ریخته نمایش داده می شود؟

چه طوری می شه این مشکل رو حل کرد؟

با تشکر

alirezabahrami
دوشنبه 29 اردیبهشت 1393, 20:45 عصر
سلام دوستان
چرا وقتی من پیام اخطاری رو می خواهم به کاربر نشان دهم و آن را با Msgbox می نویسم، روی سیستم خودم کاملاً نمایش داده می شه ولی روی سیستم دیگری، کاملاً بهم ریخته نمایش داده می شود؟

چه طوری می شه این مشکل رو حل کرد؟

با تشکر
سلام
زبان انتخاب شده در تب Advanced از Regional And Language Options باید فارسی انتخاب شده باشد (البته اگر زبان فارسی نصب شده باشد) ؛ مانند تصویر ضمیمه :
البته برنامه ات را باید با چند سیستم دیگر هم امتحان کنی و چنانچه در سیستم های دیگر هم این مشکل وجود داشت تنظیمات فونت برنامه ات را در سیستم های دیگر تنظیم کن و اگر این مشکل فقط بر روی یک سیستم (رایانه) ایجاد میشود احتمالاً مشکل از فونت های آن سیستم است که در این حالت سعی کن فونت های سیستم خودت را جایگزین فونت های آن سیستم نمائید.
یا علی

قله بلند
دوشنبه 29 اردیبهشت 1393, 21:26 عصر
سلام
روی سیستم خودم درست نشون می ده
روی دو سیستم دیگه هم درست نشون می داد اما روی یک لب تاپ، بهم ریخته شده بود. حتی کلمه "از" که بین دو کلید بعدی و قبلی قرار می گیره و تعداد رکوردها رو نشون می ده هم قاطی نشون داده می شد اما برچسب ها که با قلم Tahoma نوشته شده اند، بدون مشکل نمایش داده می شدند.

قلمی که باهاش کدنویسی می شه calibri است.

یعنی اگر به جای msgbox، پیامم رو روی یک برچسب نشون بدم ممکنه باز هم این بهم ریختگی به وجود بیاید؟

AbbasSediqi
سه شنبه 30 اردیبهشت 1393, 20:55 عصر
دوست عزیز قلم متن رو به Tahoma تغییر بده . مشکل باید برطرف بشه
چون tahoma فونت بین المللی هستش و زبان فارسی رو ساپورت میکنه
یا فونت Tahoma و یا Arial
یا حق

قله بلند
سه شنبه 30 اردیبهشت 1393, 21:57 عصر
سلام
calibri رو نمی شه تغییر داد (منظورم فونت بخش کد نویسی است) اما تمامی برچسب ها و خروجی های روی فرم ها همگی Thahoma هستند.

AbbasSediqi
سه شنبه 30 اردیبهشت 1393, 22:03 عصر
دوست عزیز در استفاده از تابع msgbox بعد از متن باید در حالت msgbox باید vbMsgBoxRtlReading رو هم انتخاب کنی
مثال
Prompt همون متن شماست
Title هم همون عنوانه
MsgBox "Prompt", vbCritical + vbMsgBoxRtlReading, "Title"

قله بلند
سه شنبه 30 اردیبهشت 1393, 22:15 عصر
ممنونمحتماً تستش می کنم