PDA

View Full Version : سوال: ایجاد یه فایل xml و قرار دادن کانکشن ها درون آن و فراخوانی در صفحات مختلف؟؟

r4hgozar
سه شنبه 30 اردیبهشت 1393, 07:55 صبح
سلام دوستان و اساتید.
من از یکی از برنامه نویسان شنیدم که می گفت من برای اینکه مجبور نشم هر جا یک کد برای تعریف کردن کانکشن استرینگ بنویسم و یا کد های تکراری دیگه یک فایل xml کنار برنامه استفاده می کنم و کد هایی مثل کانکشن استرینک رو داخل اون قرار میدم.
می خواستم بدونم کسی می تونه مثلا همین کانکشن استرینک رو به این صورت کدش رو اینجا قرار بده؟؟
و آیا اصلا این کار درسته؟ یا باید روش دیگه ای رو انجام داد؟؟؟

arash21hhhh
سه شنبه 30 اردیبهشت 1393, 08:08 صبح
سلام.الزاما نیاز به استفاده از xml نیست . شما می تونید از فایل متنی ساده هم استفاده کنید به این صورت که کانکشن هارو به کد (رمز) تبدیل کنید .

Davidd
سه شنبه 30 اردیبهشت 1393, 08:19 صبح
سلام دوستان و اساتید.
من از یکی از برنامه نویسان شنیدم که می گفت من برای اینکه مجبور نشم هر جا یک کد برای تعریف کردن کانکشن استرینگ بنویسم

اينكار به خاطر جلوگيري از تكرار كد نيست. شما ميتوني يك كلاس مخصوص ارتباط با ديتابيس بسازي و تنظيمات كانكشن استرينگو توي اين كلاس قرار بدي و هر جا لازم بود از اين كلاس استفاده كني و دوباره نويسي نكني.
اما ذخيره كانكشن در فايل و يا در كلاس Setting (مخصوص ذخيره تنظيمات برنامه) به خاطر اينه كه وقتي برنامه روي سيستم هاي مختلف نصب شد بتوني كانكشن استرينگو تنظيم كني.

r4hgozar
سه شنبه 30 اردیبهشت 1393, 13:32 عصر
خوب میشه یک مثال از این برنین.
میشه یک مثال برنین.
من این روهم بگم که من از entity freamwork استفاده می کنم.

iceweek
سه شنبه 30 اردیبهشت 1393, 14:38 عصر
کسی نمیاد تنظیمات کانکشنو بریزه توی xml بگذاره کنار نرم افزار.نه اینکه نشه.ولی تنظیمات کانکشن معمولا محرمانست.