PDA

View Full Version : تست گرفتن؟

SASAN_AH
سه شنبه 30 اردیبهشت 1393, 17:28 عصر
سلام

من میخواستم تو برنامه چندتا تست با انتخاب گزینه داشته باشم و بعدم اخرش نتیجه رو ببینه کاربر چکار کنم؟

poorman
سه شنبه 30 اردیبهشت 1393, 23:46 عصر
سلام

به نظر من سوالتون خیلی کلیه

شما هیچی نگفتید که چه کاری کردین و چه چیزی رو امتحان کردین، نگفتید دقیقا توی چی مشکل دارید

اگه بخوام کلی جواب بدم، شما باید سوالات و جواب ها رو توی دیتابیس یا اگر تعدادشون کم هست توی همون اکتیویتی داشته باشید

سوال رو نمایش میدید و جواب ها رو توی 4 تا radioButton میذارید

یک متغیر برای امتیاز کاربر دارید و یک متغیر که توش جواب درست رو گذاشتید

کاربر انتخاب میکنه، اگر جواب کاربر برابر اون جواب درست بود شما یکی به اون متغیر امتیاز اضافه میکنید

و در آخر بعد از تموم شدن سوالات مقدار متغیر امتیاز رو نشون میدید

SASAN_AH
چهارشنبه 31 اردیبهشت 1393, 08:50 صبح
سلام به نظر من سوالتون خیلی کلیه شما هیچی نگفتید که چه کاری کردین و چه چیزی رو امتحان کردین، نگفتید دقیقا توی چی مشکل دارید اگه بخوام کلی جواب بدم، شما باید سوالات و جواب ها رو توی دیتابیس یا اگر تعدادشون کم هست توی همون اکتیویتی داشته باشید سوال رو نمایش میدید و جواب ها رو توی 4 تا radioButton میذارید یک متغیر برای امتیاز کاربر دارید و یک متغیر که توش جواب درست رو گذاشتید کاربر انتخاب میکنه، اگر جواب کاربر برابر اون جواب درست بود شما یکی به اون متغیر امتیاز اضافه میکنید و در آخر بعد از تموم شدن سوالات مقدار متغیر امتیاز رو نشون میدید ممنون داداش من چند تا تست 3 جوابی میخوام بگیرم مثلا 15 سوال بعد کاربر با انتخاب هر کدوم از جواب ها در اخر نتیجه رو به کاربر نشون بده که نتیجه تست هوش اون چی هست مثلا؟ اگه کدش یا راهنمایی کاملی بکنید ممنون

poorman
چهارشنبه 31 اردیبهشت 1393, 12:30 عصر
ببینید من که نمیتونم کد کامل براتون بنویسم

من میتونم الگوریتم و روش کار رو بگم و شما طبق نیازی که دارید برید یاد بگیرید و پیاده سازیش کنید

گفتم اگر تعداد سوالهاتون کمه و در حد همین 15 تاست، فعلا به خودتون زحمت ندید که این سوالات رو توی دیتابیس ذخیره کنید و بعد از اونجا بخونید

سوالات رو به همراه جوابها و جواب درست توی اکتیویتی، توی آرایه ها ذخیره کنید

آرایه از جنس String که میتونه دو بعدی باشه، توی یک ستون سوال، 3 ستون برای جواب ها و یک ستون جواب درست رو ذخیره میکنید

توی پیاده سازی تست هم که شما یک textView دارید که سوال رو توش نمایش میدید و 3 تا radioButton برای جواب ها و بقیه کار مثل پست قبلی انجام میشه

بازم شما باید بگید دقیقا مشکلتون کجاست؟ چه چیزایی رو یاد دارید و چیو یاد ندارید؟

SASAN_AH
چهارشنبه 31 اردیبهشت 1393, 14:20 عصر
ببینید من که نمیتونم کد کامل براتون بنویسم

من میتونم الگوریتم و روش کار رو بگم و شما طبق نیازی که دارید برید یاد بگیرید و پیاده سازیش کنید

گفتم اگر تعداد سوالهاتون کمه و در حد همین 15 تاست، فعلا به خودتون زحمت ندید که این سوالات رو توی دیتابیس ذخیره کنید و بعد از اونجا بخونید

سوالات رو به همراه جوابها و جواب درست توی اکتیویتی، توی آرایه ها ذخیره کنید

آرایه از جنس String که میتونه دو بعدی باشه، توی یک ستون سوال، 3 ستون برای جواب ها و یک ستون جواب درست رو ذخیره میکنید

توی پیاده سازی تست هم که شما یک textView دارید که سوال رو توش نمایش میدید و 3 تا radioButton برای جواب ها و بقیه کار مثل پست قبلی انجام میشه

بازم شما باید بگید دقیقا مشکلتون کجاست؟ چه چیزایی رو یاد دارید و چیو یاد ندارید؟

سایتی موجود نیست که این اموزش رد داشته باشه؟

من میخوام یک تست روانشناسی تو برنامم بزارم؟

و با این مورد کار نکردم نمیدونم دستوراتش چیه

xml که هیچ و مشکل من دستوراتش هست؟

poorman
چهارشنبه 31 اردیبهشت 1393, 14:30 عصر
نه سایتی رو سراغ ندارم که اختصاصی این مورد رو آموزش بده

شما برای شروع کار با آرایه ها و کار با radioButton رو یاد بگیرید مشکلی براتون پیش نمیاد

از مثال های ساده شروع کنید، نهایت زمانی که باید بذارید یک روز هست

SASAN_AH
چهارشنبه 31 اردیبهشت 1393, 14:38 عصر
نه سایتی رو سراغ ندارم که اختصاصی این مورد رو آموزش بده

شما برای شروع کار با آرایه ها و کار با radioButton رو یاد بگیرید مشکلی براتون پیش نمیاد

از مثال های ساده شروع کنید، نهایت زمانی که باید بذارید یک روز هست

کار با رادیو باتن که بلدم!
چیزی نیست که فایل xml هیچ
مشکل من اجرای کد(دستورات ) هست؟

همه جا جستجو کردم چیزی گیرم نیومد

SASAN_AH
چهارشنبه 31 اردیبهشت 1393, 21:35 عصر
سلام

من میخواستم تو برنامه چندتا تست با انتخاب گزینه داشته باشم و بعدم اخرش نتیجه رو ببینه کاربر چکار کنم؟

کسی تو این سایت جامع نیست که جواب من بده

ممنون میشم اگه ....

saeed_g21
پنج شنبه 01 خرداد 1393, 00:44 صبح
به چند روش میتونی

1- انتقال اطلاعات بین اکتیویتی ها
2- استفاده از Database
3- استفاده از SharedPreferences

بهترین روش استفاده از Database هست

SASAN_AH
پنج شنبه 01 خرداد 1393, 10:04 صبح
به چند روش میتونی 1- انتقال اطلاعات بین اکتیویتی ها 2- استفاده از Database 3- استفاده از SharedPreferences بهترین روش استفاده از Database هست کلی میگید روش اول و سوم کار کردم حودودی بلدم اما وارد بحث دیتابیس نشدم دستورات بدین مثل کد یه نمونه بدین تا کل مطلب دستم بیاد باقیش با خودم

saeed_g21
پنج شنبه 01 خرداد 1393, 10:09 صبح
آموزش SQLite (http://barnamenevis.org/showthread.php?441406-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%DA%A9%D8%A7%D8%B1-%D8%A8%D8%A7-%D8%AF%DB%8C%D8%AA%D8%A7%D8%A8%DB%8C%D8%B3-SQLite-%D8%A8%D9%87-%D8%B2%D8%A8%D8%A7%D9%86-%D8%B3%D8%A7%D8%AF%D9%87-%D8%A8%D8%AF%D9%88%D9%86-%D9%86%DB%8C%D8%A7%D8%B2-%D8%A8%D9%87-%DA%A9%D9%84%D8%A7%D8%B3-DataBaseHelper)

SASAN_AH
پنج شنبه 01 خرداد 1393, 15:11 عصر
آموزش SQLite (http://barnamenevis.org/showthread.php?441406-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%DA%A9%D8%A7%D8%B1-%D8%A8%D8%A7-%D8%AF%DB%8C%D8%AA%D8%A7%D8%A8%DB%8C%D8%B3-SQLite-%D8%A8%D9%87-%D8%B2%D8%A8%D8%A7%D9%86-%D8%B3%D8%A7%D8%AF%D9%87-%D8%A8%D8%AF%D9%88%D9%86-%D9%86%DB%8C%D8%A7%D8%B2-%D8%A8%D9%87-%DA%A9%D9%84%D8%A7%D8%B3-DataBaseHelper)

اگه ممکنه روش اول رو برام بازتر کنید؟