PDA

View Full Version : سوال درباره استفاده از فیلد ها یا متغیر ها در ASP.NET

O.M.I.D
پنج شنبه 01 خرداد 1393, 00:46 صبح
سلام من در حال نوشتن قسمتی از یک سایت هستم ، من از بالای صفحه تا پایین مقادیری را از کاربر میگیرم و تو هر مرحله به قسمت بعدی پاس میدم، البته همه داحل یک صفحه است.
حالا سوال من اینه من مر حله به مرحله اطلاعات را جمع میکنم از کاربر و میفرستم مرحله بعدی تا اینکه در انتهای کار همه را باهم ثبت بزنم ، در حالت تک کاربره مشکلی ندارم ولی اگر بخوام چند کاربر همزمان ثبت بزنند می ترستم اطلاعات تداخل پیدا کنه ، به چه صورت میشه فیلد ها یا متغیرهایی که ایجاد میکنم در کد بیهایندم ، سمت کلاینت بمونه و رو سرور نره تا از تداخل اطلاعاتشون جلوگیری کنم؟

در ضمن خدممتون عرض کنم چون سایت نصفه کاره تحویل من شده سیستم احراز هویت کامل روش پیاده نشده و منم زمان ندارم اینکارا انجام بدم تو این مرحله ، ولی با همینی که هست در هر حال میتونم کاربر ثبت زننده را مشخص کنم.

parvizwpf
پنج شنبه 01 خرداد 1393, 01:20 صبح
شما اول بگید چطور دیتا رو بین صفحات انتقال میدید؟ اگه میتونید نمونه کدش رو بگذارید. یا توضیح بدید.

O.M.I.D
پنج شنبه 01 خرداد 1393, 02:31 صبح
ممنون از توجهتون
ابتدا خدمتتون عرض کنم من کلا توی یک صفحه کار میکنم ، و هر بار با رد کردن یک مرحله به مرحله بعد همون صفحه پست بک میشه و صفحه جدیدی باز نمیشه
.ببینید من یه تعریف کلی از کاری که میکنم خدمتتون میدم.
این قسمت که کار میکنم یه سیستم رزرواسیون هتل و تور مسافرتیه.
یک کاربر داریم داخل یک آژانس مسافرتی که برای ارباب رجوع تور یا هتل رزرو میزنه ، کاربر ما اطلاعات متقاضی را دریافت میکنه و وارد سیستم میکنهمن میتونم اطلاعات متقاضی را در یک جدول از دیتا بیس وارد کنم و برم مرحله بعد و نوع هتل را یا تورا بخونم و بازم بریزم داخل همون جدول قبلی و پله پله جدولا پر کنم تا برسم به صدور واچر که اطلاعات اون ردیف از جدول که دارم روش ثبت میزنم را روی خروجی می بینم تو حالت تک کاربره چون یه نفر ثبت میزنه من شماره ردیفی از جدول که دارم روش ثبت میزنما گم نمی کنم تو حالت چند کاربره ممکنه همزمان چند ردیف با هم آپدیت بشند توسط چند نفره مختلف ، اگر من احراز هویتا کامل داشتم رو سایت در نهایت شماره ردیفی که داره هر کاربر روش ثبت میزنه به نام کاربریش نسبت میدادم ولی حالا که احراز هویت ندارم 2 تا کار به ذهنم میرسه یا شماره ردیف را روی یکی از کنترل های سمت کلاینت مثلا یه لیبل یا تکس باکس نگه دارم یا این که روی یک متغیر نگه دارم و سمت کلاینت بذارم بمونه تا توی هر مرحله همونا بخونم و ویرایشا بر اساس همون انجام بدم تا برسم به مرحله صدور واچر و بعد از صدور واچر با واچر جدید اون شماره را هم تغییر بدم.
حالا سوال من اینه آیا این روش درسته اصلا ؟ و اگر درسته به چه طریقی میتونم توی قسمت کد بیهایندم یه متغیر تعریف کنم که فقط کلاینتی که داره ثبت میزنه روی همون سیستم ببینه و کاربرایی که جاهای دیگه ثبت میزنند متغیری که روی سیستم خودشونه را ببینند ، در واقع شماره ردیفه ثبت ها قاطی نشه