PDA

View Full Version : ایده

NeoFighT
چهارشنبه 31 اردیبهشت 1393, 23:53 عصر
سلام,
آقا من مشکل ایده دارم :لبخندساده:میدونم همه همین مشکل رو دارین.
ولی از اساتید خواهش میکنم که ما رو در این باره راهنمایی کنن و یه توضیحی بدن.

darkenerboy
پنج شنبه 01 خرداد 1393, 10:44 صبح
دقیقا چه انتظاری داری ؟ :متفکر:
مثلا یکی بیاد بگه بفرمایین ایده ؟ :لبخند:

NeoFighT
پنج شنبه 01 خرداد 1393, 11:06 صبح
نه در این حد:قهقهه:
ولی مثلا کسایی که ایده خوب داشتن و پیاده سازیش کردن و به نتیجه رسیدن
بیان یه توضیح بدن که مثلا این ایده از کجا منشا گرفته,چجوری بدست اومده,...
آخه من هرچی فکر میکنم به نتیجه نمیرسم :متفکر:

darkenerboy
پنج شنبه 01 خرداد 1393, 12:00 عصر
ایده گرفتن از مسائلی که در طول روز برای شما اتفاق میوفته سرچشمه میگیره
شما میخوای یک کاری انجام بدی
احساس کمبود میکنی
این میشه ایده :لبخند:

NeoFighT
پنج شنبه 01 خرداد 1393, 12:04 عصر
شاید کسی تو کاراش احساس کمبود نکنه:لبخند:

badname
پنج شنبه 01 خرداد 1393, 12:08 عصر
دوست عزیز حتما نباید ایده شما نو و تازه باشه
ایده دیگران و بتونی بهتر اجرا کنی خیلی ام بهتر از اونا کارت شاید بگیره....
مثالش این همه برنامه پیامک .....

c0mmander
پنج شنبه 01 خرداد 1393, 12:36 عصر
ولی من برعکسم کلی ایده دارم که توان اجاریشون رو ندارم:لبخند: مثلا میخوام یک company بزنم بزرگتر از گوگل! :کف: یک سیستم عامل جدا محیط برنامه سازی جدا دستگاه های گجت فراوان با امکان فروش اون ها ایجاد و و و و ...

بعدم اصلا استفاده از ایده دیگران نمیپسندم ! یکی اومده یک فکری کرده یک برنامه نوشته اون رو اجرایی کرده بعد ما چون میبینم خیلی خوب نتیجه گرفته میام سریع از روش برای خودمن میزنیم ! نتیجه این میشکه 100 نرم افزار مختلف که فقط شکل های اونها با هم فرق میکنه درست شد. حالا این بماند که خیلی ها هم از برنامه اصلی ایده پرداز ضعیف ترهستند.

در کل اگه میخواید از ایده دیگران استفاده کنید بهتره که اول خودتون یک چیز جدیدی رو بهش برسید و بعد یک برنامه شبیه به اون رو بزنید.

در کل به نظر من باید دیگه از برنامه های تکرار خلاص بشیم بریم سراغ گجت ها و ساخت ایجاد تغییر داخل زندگی مردم خودمون.

NeoFighT
پنج شنبه 01 خرداد 1393, 13:25 عصر
یعنی استفاده از ایده دیگران خلاف فانون نیست؟!؟!؟:متفکر:

badname
پنج شنبه 01 خرداد 1393, 13:35 عصر
این همه شبکه اجتماعی داریم ، خیلی از معروف ترین هاش کپ همه ، فک نمیکنم مشکلی داشته باشه.... وقتی شما یه چیزی رو بهتر از دیگرات ارائیه بدی همه میان سمت شما.... ایده های جدید ام خودش میاد سراغتون که روو همون برنامه اجرا کنید.....

c0mmander
پنج شنبه 01 خرداد 1393, 13:39 عصر
یعنی استفاده از ایده دیگران خلاف فانون نیست؟!؟!؟:متفکر:

نه خلاف قانون نیست. اما اگر امریکا بود حتی اگر یک ایکون های یک شرکتی هم استفاده میکردی باید دادگاه میرفتی و قرامت میدادی! برای ما مشکلی نداره :)

darkenerboy
پنج شنبه 01 خرداد 1393, 14:03 عصر
ولی من برعکسم کلی ایده دارم که توان اجاریشون رو ندارم:لبخند: مثلا میخوام یک company بزنم بزرگتر از گوگل! :کف: یک سیستم عامل جدا محیط برنامه سازی جدا دستگاه های گجت فراوان با امکان فروش اون ها ایجاد و و و و ...

بعدم اصلا استفاده از ایده دیگران نمیپسندم ! یکی اومده یک فکری کرده یک برنامه نوشته اون رو اجرایی کرده بعد ما چون میبینم خیلی خوب نتیجه گرفته میام سریع از روش برای خودمن میزنیم ! نتیجه این میشکه 100 نرم افزار مختلف که فقط شکل های اونها با هم فرق میکنه درست شد. حالا این بماند که خیلی ها هم از برنامه اصلی ایده پرداز ضعیف ترهستند.

در کل اگه میخواید از ایده دیگران استفاده کنید بهتره که اول خودتون یک چیز جدیدی رو بهش برسید و بعد یک برنامه شبیه به اون رو بزنید.

در کل به نظر من باید دیگه از برنامه های تکرار خلاص بشیم بریم سراغ گجت ها و ساخت ایجاد تغییر داخل زندگی مردم خودمون.

دوست عزیز میگن آرزو بر جوانان عیب نیست ولی قسمت اول در حد رویاست !!! :لبخند:
بعدشم من کاملا با قسمت دوم گفته ی شما مخالفم
قصد بی احترامی به کسی رو ندارم
یکی یه ایده ای به سرش میزنه میاد فرتی یکم برنامه نویسی یاد میگیره یک برنامه بی کیفیت میسازه اعتبار برنامه نویس ها رو هم خراب میکنه
بعدشم برای بهره برداری بیشتر از چیزی که یاد گرفته میاد و یک مشت برنامه دیگه هم میسازه
بعد یک تیم حرفه ای میاد ایدش رو بر میداره
پرورش میده
میسازتش و ...
حالا اگه اون شخص با یک تیمی که کارش برنامه نویسی هستش همکاری میکرد بهتر نبود ؟

smemamian
پنج شنبه 01 خرداد 1393, 14:29 عصر
سلام,
آقا من مشکل ایده دارم :لبخندساده:میدونم همه همین مشکل رو دارین.
ولی از اساتید خواهش میکنم که ما رو در این باره راهنمایی کنن و یه توضیحی بدن.

سلام

شما به دنبال چیزی باش که مردم به اون احتیاج دارن نه اون چیزی که خودتون دوست دارید.
یک دانشجو بیشتر توی دانشگاه چه کمبودی/هایی توی موبایل خود می تونه داشته باشه ؟
یک کارگر ؟
یک راننده تاکسی؟
یک خلبان ؟
یک نگهبان ؟
یک خانه دار ؟
یک حواس پرت ؟
یک طلبه ؟
یک مغازه دار؟
یک طلافروش؟
یک آهنگ ساز؟
یک فرد سیگاری؟
...
برای این موارد من الان می تونم حداقل 20 مورد برنامه بگم که تاحالا نوشته نشده.
خودتان فکر کنید...
موفق و پایدار باشید.

c0mmander
پنج شنبه 01 خرداد 1393, 15:19 عصر
دوست عزیز میگن آرزو بر جوانان عیب نیست ولی قسمت اول در حد رویاست !!! :لبخند:

چه کنم دیگه با این ایده ها فکر ا خوشم!!! :لبخند:

بعدشم من کاملا با قسمت دوم گفته ی شما مخالفم
قصد بی احترامی به کسی رو ندارم
یکی یه ایده ای به سرش میزنه میاد فرتی یکم برنامه نویسی یاد میگیره یک برنامه بی کیفیت میسازه اعتبار برنامه نویس ها رو هم خراب میکنه
بعدشم برای بهره برداری بیشتر از چیزی که یاد گرفته میاد و یک مشت برنامه دیگه هم میسازه
بعد یک تیم حرفه ای میاد ایدش رو بر میداره
پرورش میده
میسازتش و ...
حالا اگه اون شخص با یک تیمی که کارش برنامه نویسی هستش همکاری میکرد بهتر نبود ؟

نه عزیز جانم چه بی احترامی نظرت درسته .. بی احترامی چیه :لبخند:

اما من روی برعکس حرف شما رو منظورم بود. یک شرکتی یک تیمی میاد با کلی هزینه فکر خلاقیت یک پروژه رو انجام میده. بعد یک سری افرادی با دانش کم (نمیگم با سواد کم چون حتی یک بچه هفت ساله هم میتونه یک ایده خلاقانه داشته باشه و اون رو اجرایی کنه و خیلی هم موفق باشه نمونه هاش هست هم داخل اپل و هم داخل اندروید اما منظروم این افراد نیست کلی گفتم.) می آیند از این برنامه به اسم ها و عناوین مختلف میزنن .

کار بر که بررسی نمکنه که بابا این کسی که داره این برنامه رو میزاره مثلا باقیمت 100 تک تومنی برای فروش چه سابقه ای یا اصلا تفاوت این برنامه چیه میگه ارزونه پس خوبه ! بعد از استفاده کلا زده میشه!

حالا بیا ثابت کن که کاربر عزیز من این برنامه کلا با اینی که اصلی هست فرق میکنه ! جنس تا جنس هست ! هم چینی ارزون خراب هست هم المانی اصل!

حرف من اینه که اگر قرار از ایده دیگری استفاده بشه حد اقل یک چیز جدید رو ارایه بده یا یک مشکل بزرگی رو در اون برنامه حل کرده باشه نه اینکه فقط با یک رابط کار متفاوت برنامه رو سریع در کلی نسخه ها متفاوت ارزه کرد که هیچ تفاوتی رو عملا ایجاد نمیکنه.

rubiks.kde
پنج شنبه 01 خرداد 1393, 18:18 عصر

ای جان ، حرفی که مدت ها میخواستم ؛ رو گفتی دمت گرم.
متاسفانه الان همه فک میکنن که اگه یه برنامه بنویسن و بزارن بازار خداتومن پول در میارن و ....
بهمین خاطر دنبال ایده نیستن ، کیفیت مهم نیست ، تنها تولید یه خروجی و انتشار در مارکت.

از اونجایی هم که برنامه نویسی آندروید مخصوصا با جاوا دارای منابع و برنامه های زیاده هر کی با چند وقت ؛ وقت گذاشتن میتونه یه خروجی بگیره.این میشه که یه ایده بسیار خوب طبق حرف دوستمون توسط یه گروه بی تجربه تولید میشه و ....

hamedjj
پنج شنبه 01 خرداد 1393, 19:12 عصر
ای بابا
تو مارکت های ایرانی اصلا ایده مهم نیست
ایده ماله جهانی هاست

تو مارکت های ایرانی فقط کافیه یه خورده برنامه را خوشگل کنی و چهار تا مطلب یا اس ام اس توش بریزی و بعد اون بالا نام توسعه دهنده را بزاری گروه فلان
فرداش میبینی اون برنامه پرفروش ترین های هفته شده

مشکل از کاربران ایرانیه که علاقه ی شدیدی به آشغال خریدن دارند.

چند تا از این برنامه های اس ام اس درآمده؟؟ .... همش تکراری ... بعضی ها فقط ظاهر خوبی دارند.
خدا تومن فروش رفته فقط به خاطر اینکه بالاش نوشته مثلا گروه پرتغال .. سیب ... قورباغه .. همچین چیزا
حالا یک نفر بیشتر اون برنامه را نساخته ...

اگر برنامه نویس واقعا به کارش اهمیت میده یا اسم خودش یا یه نام مستعار (مثل هکرها) برای خودش میزاره و وقت میزاره یه برنامه مشتی منتشر میکنه که بهش افتخار کنه ... نه اینکه فقط به فکر جیبش باشه (البته بعضی برنامه ها گروهی ساخته میشه و واقعا گروه هستند)
به همین خاطر اصرار دارم باید تو جهانی ها کار کنیم ... چون اونجا از این خبرها نیست و برنامه ها کاربردی اهمیت بیشتری دارند، بازی هم که بماند.

dasssnj
پنج شنبه 01 خرداد 1393, 20:04 عصر
ای بابا
تو مارکت های ایرانی اصلا ایده مهم نیست
ایده ماله جهانی هاست

تو مارکت های ایرانی فقط کافیه یه خورده برنامه را خوشگل کنی و چهار تا مطلب یا اس ام اس توش بریزی و بعد اون بالا نام توسعه دهنده را بزاری گروه فلان
فرداش میبینی اون برنامه پرفروش ترین های هفته شده

مشکل از کاربران ایرانیه که علاقه ی شدیدی به آشغال خریدن دارند.

چند تا از این برنامه های اس ام اس درآمده؟؟ .... همش تکراری ... بعضی ها فقط ظاهر خوبی دارند.
خدا تومن فروش رفته فقط به خاطر اینکه بالاش نوشته مثلا گروه پرتغال .. سیب ... قورباغه .. همچین چیزا
حالا یک نفر بیشتر اون برنامه را نساخته ...

اگر برنامه نویس واقعا به کارش اهمیت میده یا اسم خودش یا یه نام مستعار (مثل هکرها) برای خودش میزاره و وقت میزاره یه برنامه مشتی منتشر میکنه که بهش افتخار کنه ... نه اینکه فقط به فکر جیبش باشه (البته بعضی برنامه ها گروهی ساخته میشه و واقعا گروه هستند)
به همین خاطر اصرار دارم باید تو جهانی ها کار کنیم ... چون اونجا از این خبرها نیست و برنامه ها کاربردی اهمیت بیشتری دارند، بازی هم که بماند.

کاملا موافقم. کافیه توی بازار سرچ کنی : پیامک
یعنی زاغارت ترین برنامه ها رو میبینی.

hamedjj
پنج شنبه 01 خرداد 1393, 20:55 عصر
حالا که صحبت از ایده شد اینو بگم که یه سریال اومده به نام silicon valley که درباره یه سری پسر برنامه نویس هست
اول پسره یه ایده داره و سایتشو میسازه و همه مسخرش میکنند و بعد که به بزرگای تکنولوژی میگه همون اول پیشنهاد 10 میلیون دلار برای فروش سایتش را میدند که اون نمی فروشه و شرکت را بنا میکنه.
واقعا باحال و خنده داره .... رتبه 8.4 از 10 را گرفته ..... تا الات 7 قسمت از فصل اول پخش شده
اسم مارک زاکربرگ و استیو جابز و گوگل و کاراشون زیاد تو سریال اورده میشه و همچنین یه جورایی مراحل بنا کردن یه شرکت نرم افزاری را آموزش میده.

درهٔ سیلیکون (به انگلیسی (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%B2%D8%A8%D8%A7%D9%86_%D8%A7%D9%86%DA%AF%D9%84% DB%8C%D8%B3%DB%8C): Silicon Valley) نام رایج و غیر رسمی منطقه‌ای در حدود ۷۰ کیلومتری جنوب شرقی سانفرانسیسکو (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%B3%D8%A7%D9%86%D9%81%D8%B1%D8%A7%D9%86%D8%B3%D B%8C%D8%B3%DA%A9%D9%88) در حومهٔ سانتا کلارا (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%B3%D8%A7%D9%86%D8%AA%D8%A7_%DA%A9%D9%84%D8%A7% D8%B1%D8%A7)، کالیفرنیا (http://fa.wikipedia.org/wiki/%DA%A9%D8%A7%D9%84%DB%8C%D9%81%D8%B1%D9%86%DB%8C%D 8%A7)، ایالات متحده آمریکا (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA_%D9%85%D8%AA% D8%AD%D8%AF%D9%87_%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D 8%A7) است.[۱] (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%AF%D8%B1%D9%87_%D8%B3%DB%8C%D9%84%DB%8C%DA%A9% D9%88%D9%86#cite_note-1) شهرت این منطقه به دلیل قرار داشتن بسیاری از شرکت‌های مطرح انفورماتیک (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%A7%D9%86%D9%81%D9%88%D8%B1%D9%85%D8%A7%D8%AA%D B%8C%DA%A9) جهان در این منطقه‌است. نام این منطقه ابتداً برگرفته از تعداد زیاد شرکت‌های تولید کنندهٔ تراشه (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D8%B4%D9%87) های سیلیسیمی (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%B3%DB%8C%D9%84%DB%8C%D8%B3%DB%8C%D9%85) در این منطقه بود که بعدها به نمادی از وجود کمپانی‌های زیاد فعّال در زمینه فناوری‌های پیشرفته (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%81%D9%86%D8%A7%D9%88%D8%B1%DB%8C%E2%80%8C%D9%8 7%D8%A7%DB%8C_%D9%BE%DB%8C%D8%B4%D8%B1%D9%81%D8%AA %D9%87) در این منطقه تبدیل شد.

سریال silicon valley را میتوانید از لینک زیر و تورنت دریافت کنید :
http://media-warez14.in/12712/%D8%AF%D8%A7%D9%86%D9%84%D9%88%D8%AF-%D8%B3%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%84-Silicon-Valley/

http://www.katunblock.com/silicon-valley-tv33759/

momayyezi_m
پنج شنبه 01 خرداد 1393, 23:21 عصر
ای جان ، حرفی که مدت ها میخواستم ؛ رو گفتی دمت گرم.
متاسفانه الان همه فک میکنن که اگه یه برنامه بنویسن و بزارن بازار خداتومن پول در میارن و ....
بهمین خاطر دنبال ایده نیستن ، کیفیت مهم نیست ، تنها تولید یه خروجی و انتشار در مارکت.

از اونجایی هم که برنامه نویسی آندروید مخصوصا با جاوا دارای منابع و برنامه های زیاده هر کی با چند وقت ؛ وقت گذاشتن میتونه یه خروجی بگیره.این میشه که یه ایده بسیار خوب طبق حرف دوستمون توسط یه گروه بی تجربه تولید میشه و ....

خوب وقتی میری فلان سایت (که اسم نمیبرم ولی فک کنم خودتون بتونین حدس بزنین کدوم رو میگم) برداشته فیلم از نوشتن برنامه کتاب درست کرده و داره میفروشه همین میشه
بعدش جالبش اینه که کد کتاب و عکس هاش رو هم براشون گذاشته.بعدش رفتم تو بازار دیدم کتاب هایی گذاشتن درست مثل قالب همون سایت .حتی زحمت عوض کردن عکس هاش هم نکشیدن

والا من رشتم برنامه نویسی نیست و واقعا در حدشما ها بلد نیستم ولی تا همین جایی هم که رسیدم کلی وقت گذاشتم.برای اولین برنامم شاید یه سال شایدم بیشتر وقت گذاشتم تا جاوا و برنامه نوشتن حداقل تو همین حد و حدود رو یاد گرفتم
ولی الان چی .یه 30 تومن پول میدن یه سورس کامل میگیرن
همین میشه که تعداد برنامه ها میره بالا و تازه بی کیفیت
بازار هم دستش درد نکنه سه روز طول میده که تایید کنه .بعدش من میمونم چطور بررسی کرده که برنامه تنها کاری که میکنه نمایش آلارم فورس کلوزه!!!!!

شرمنده خیلی گف زدم

moralschool
پنج شنبه 01 خرداد 1393, 23:53 عصر
این دوستمون ایده میخواست منم یه چند تا ایده دارم که گفتم اینجا بد نیست مطرح کنم !!!

به نظر اگه بخوای ایده خوبی بدی باید یه برنامه هایی بسازی که شما اولین نفر باشی که به ذهنش رسیده و اونو تونسته بصورت فردی و یا گروهی به اجرا بزاره
مثلا ایده من اینه که یه برنامه بسازم که اگه کسی مریض بود تشخیص بده مریضیش چیه و از گوشیشم یه آمپول دربیاد و خلاصه آره دیگه ... :گیج:
یا یه برنامه بسازم که اگه در حین رانندگی کسی نور بالا میاد چه از جلو و چه از پشت سر ، از طریق این برنامه یه تابلو نوری بزرگ در هوا تشکیل بشه و بهش هشدار بده که : داداش نورتو بده پایین ! :قهقهه:
یا یه برنامه ای که وقتی اجراش کنی و از منوی برنامه انتخاب کنی که میخوای به 98 سال قبل و یا چند سال بعد بری ، از طریق یه چیزی مثل وای فای با سرعت نور ! بتونی به سال مورد نظرت بری و دوباره برگردی :اشتباه:
ساخت برنامه ای در زمینه مواد غذایی هم بد نیست که اگه کسی گرسنه و یا تشنه شد با یه برنامه اندرویدی ، نیازش به غذا و آب برطرف بشه :لبخند:
یه ایده دیگه هم دارم اونم اینکه هر کاری می خوای انجام بدی ، فقط به برنامه بگی ، خودش انجام بده ! یعنی اگه میخوای یه فایل موسیقی خاص رو از اینترنت دانلود کنی فقط بگی عزیزم ترانه ... رو میخوام خودش بره از بهترین جای ممکن دانلود کنه یا اگه گفتی عکسهام رو میکس کن و یا هر چیز دیگه خودش بره و این کار رو انجام بده :متعجب::متفکر:
خیلی دارم زیاده روی میکنم ها ؟ :بامزه:

:گریه::گریه::گریه:
البته اینا همش شوخی بود دوستان به دل نگیرند چیزی که از ما بر میاد در حد همون برنامه هایی هست که معمولیه مثل ساخت یه کتاب و چند موسیقی و چیزای ساده و اینا همش خیال پردازی هست هر چند که دانشمندان واقعا به دنبال رسیدن به برخی نتایج باور نکردنی هستند و به همین خاطر هست که چیزهایی مثل برق ، کامپیوتر و ... اختراع میشن !
فعلا به نظر من همون چیزی که یکی از دوستان گفتند خیلی خوبه و اونم اینکه ببینیم مخاطبین یا کلا مردم چه انتطاراتی از برنامه های موبایل دارند و در اون زمینه ایده پردازی بشه
-------
سرم درد گرفت از بس از این ایده های خلاق دادم ، برم یه چای آتیشی بزنم ، شما هم مهمون من باشید :لبخندساده:

shs1377
جمعه 02 خرداد 1393, 00:00 صبح
دوستان یک توصیه به همتون دارم هر وقت یک ایده به ذهنتون رسید به سرعت عملیش کنید ( منظورم این نیست که برنامه ضعیف بدید) علت این که میگم چیه؟؟؟
من خودم چند وقت پیش یک ایده عالی به ذهنم رسید که حتی توی برنامه های خارجی هم نبود اون موقع وقت نداشتم و اجراش رو به یک ماه بعد موکول کردم متاسفانه هنوز یک هفته نگذشته دیدم یک برنامه با همون ایده من البته بسیار سطح پایین تر توی بازار اومد و شد پر فروش ترین برنامه با فروش چند ده میلیونی خیلی ناراحت کننده بود چون من یک ایده عالی به ذهنم رسیده بود و بخت باهام یار نبود حتی اگه خودم برنامه مشابه و سطح بالاتر بسازم هم فروش خوبی نخواهد داشت و هم متهم به کپی کردن میشم در کل سعی کنید سریع ایده هاتون رو تبدیل به برنامه کنید

poorman
جمعه 02 خرداد 1393, 00:25 صبح
من یه حرفی رو میخواستم چند وقت پیش توی یک تاپیک دیگه بزنم، اما ترسیدم اساتید عزیز به من گیر بدن

حرفم این بود که به قول حامد جان ایده مال مارکت جهانی و برنامه جهانیه، توی ایران نهایت ایده میتونه این باشه که اطلاعات همه تاکسی ها و دکترا و اینا رو بذاری کف دست کاربر

نمیگم توی ایران ایده نیست، خیلی ایده هست ... خیلی، اما توی لیست پرفروش ها کدوم قرار میگیره ؟؟؟ برنامه پیامک های چرت؟ یا ایده ناب شما ؟؟؟

اصلا این ایده ناب شما فروشش به 1000 نفر میرسه ؟

حالا چرا اینطوری میشه ؟؟؟ چون مردم ما سواد ندارن، مردم ما چرت ترین برنامه های بازار رو به چشمشون میکشن، بعد وقتی بهشون میگی برنامه نویس هستم، میگن این برنامه فلان رو دیدی چقد باحاله ( همون چرت ترین برنامه :لبخند: )

مثلا شما بیا یک برنامه بساز که از هک شدن چه میدونم اکانت لاین و وایبر و از این چرت و پرتا محافظت کنه
یک برنامه هم بساز کتاب آموزش هک اکانت لاین و وایبر !!!

فکر میکنین کدوم یکیش توی ایران جواب میده ؟؟؟ :لبخند: ( من دیگه حرفی ندارم )

ولی میدونین کدوم یکیش جواب میده، هر دوتاش رو با هم بسازی :قهقهه: طرف هم میترسه هک بشه، هم مطمئنا میخواد یکیو هک کنه :لبخند:

اینم ایده رایگان من هدیه به شما :بامزه:

بعد در مورد اون ایده دیگران رو برداشتن، باید بگم دیگه گند زدن به هرچی ایده دیگرانه، توی یک ماه اخیر من 20 تا بازی flappy bird دیدم !!! با اسم های مختلف، ماهی پرنده، زاغ پرنده، الاغ ... :|

خب نکنین این کارا رو تو رو خدا

hamedjj
جمعه 02 خرداد 1393, 00:32 صبح
بعد در مورد اون ایده دیگران رو برداشتن، باید بگم دیگه گند زدن به هرچی ایده دیگرانه، توی یک ماه اخیر من 20 تا بازی flappy bird دیدم !!! با اسم های مختلف، ماهی پرنده، زاغ پرنده، الاغ ... :|

همون بازی flappy bird روزی 50 هزار دلار درآمدشه
خود سازندش اعلام کرد
خوب آدم وسوسه میشه یکی از روش بسازه دیگه ... خخخخخ :شیطان::شیطان::شیطان::شیطان:

poorman
جمعه 02 خرداد 1393, 00:42 صبح
آخه جالب اینجاست که از گذشته دیگران عبرت نمیگیریم :لبخند:

میگم توی یک ماه اخیر 20 تا بازی توی این سبک با یک ساختار ساخته شده، همین الان لیست تازه ها رو چک کن، اولین بازی پرنده تنبل :|

و میدونین جالب تر چیه؟ جالب تر اینه که سورس این بازی لو رفته ظاهرا یا آموزش ساختش در دسترس بقیه قرار گرفته و بقیه فقط زحمت تغییر عکس و محیط رو میکشن

ما کلا کارمون شده ایده کپی کردن

اونوقت اون طرف میدونین چه کار میکنن ؟؟؟ طرف میاد بازی 2048 رو با بازی flappy bird میکس میکنه و به عنوان بچه شیطان لقب میگیره با این مخش

پ.ن : بازی 2048 معرکه ست، و بسیار معتاد کننده ... بازی flappy bird هم یکی از جذاب ترین هاست

http://flappy2048.com/

dasssnj
جمعه 02 خرداد 1393, 10:49 صبح
منم یه ایده دارم . اونم اینه که آخه آدم چقدر جوک تکراری بخونه . من می خوام یه برنامه بنویسم که خودش جوک جدید بسازه. البته باید به کاربر نگاه کنه یه جوک درخور شخصیت بهش بگه یه وقت فردا کارمون به دادگاه نکشه.:لبخند:

rubiks.kde
جمعه 02 خرداد 1393, 13:45 عصر
حرفم این بود که به قول حامد جان ایده مال مارکت جهانی و برنامه جهانیه، توی ایران نهایت ایده میتونه این باشه که اطلاعات همه تاکسی ها و دکترا و اینا رو بذاری کف دست کاربر

نمیگم توی ایران ایده نیست، خیلی ایده هست ... خیلی، اما توی لیست پرفروش ها کدوم قرار میگیره ؟؟؟ برنامه پیامک های چرت؟ یا ایده ناب شما ؟؟؟

با این حرف شما مخالفم ، دلیلشم اینه که شما خودتون رو تنها به مارکتها محدود کردید.ایا فقط ایده اینه که یه برنامه بنویسی و اون رو بزاری فلان مارکت و از فروشش استفاده کنی؟
مشخص هست که اصلا توی محیط واقعی و بازار واقعی کار نکردید.

دوست عزیز کاملا معلومه که مخاطبین مارکت افراد عادی با درخواست های عادی هستن پس انتظارتون غلطه که ایده خفنتون بگیره مگر اینکه ایده شما درحد همون مخاطبین باشه.اگه شما بیایی یه ایده خوب در زمینه صنعت بزنی نباید بیایی توی مارکت دنبال مشتری باشی باید بری وارد صنف همون اشخاص بشی و دنبال مشتری باشی.اگه خودت نمیتونی این کار رو بکنی باید یه درصدی بدی به بازاریاب (همون چیزی که الان داری میدی به مارکت) تا اون برات مشتری پیدا کنه.

تا زمانی که هدف تنها مارکت باشه معلومه نباید شاهد پیشرفت چندانی بود چون سطح درخواست ها شما رو محدود میکنه.

یکی از دوستان مدیریت و کنترل خط تولید یه کارخونه رو تبدیل به یه برنامه کرد که مدیر و هرکس دیگه میتونست روی تبلت وضعیت خط تولید رو مانیتور کنه.نه توی مارکت منتشر کرد و نه کارفرما ازش خواسته بود ، به صورت یه ایده به کارخانه های مختلف پیشنهاد تا و چند مورد که امکانش رو داشتند قبول کردن و پیاده کرد.درآمد حاصل از فروش و پشتیبانیش هم خیلی بهتر از این بود.

shs1377
جمعه 02 خرداد 1393, 14:23 عصر
علت فروش بالای برنامه پیامک این نیست که مردم ساده هستند یا به ظاهر اهمیت میدن علت این که بدرد همه ی مردم میخوره دکتر باشی یا مهندس فرقی نداره چون همه به پیامک نیاز دارن برای ارتباط با دوستانشون تازه خیلی از افراد که مجله پیامک میگرفتن با دیدن برنامه پبامک این ها رو میخرند چون دیگه زحمت تایپ کردن پیام هم نداره و با دو لمس ارسال میشه

پس برای فروش مناسب برنامه ها در مارکت ها یا باید یک ایده مناسب برای عام مردم رو به یک اپ با ظاهر زیبا تبدیل کنیم یا اگر ایده کسی را دیدیم که به علت طراحی ضعیف و امکانات پایین برنامه از پتانسیل فروش استفاده کامل را نبرده یک اپ با استفاده از همون ایده ولی با قابلیت های گسترده تر ، طراحی چشم نواز تر و پشتیبانی بهتر بسازیم تا برنامه ای موفق داشته باشیم
در ضمن بعضی از دوستان گفتن توی مارکت های ایرانی ایده اصلا اهمیتی نداره من بطور کامل مخالفم اگه الان خودتون به بخش برنامه های پر فروش بازار در هفته سر بزنید کاملا متوجه حرف من میشید اگه ایده برنامه بدرد همه ی مردم یا لااقل بیشتر مردم بخوره اون برنامه موفق خواهد بود ربطی به ایران و جهان نداره

c0mmander
جمعه 02 خرداد 1393, 15:15 عصر
یه مشکلی هست ایه که اما داخل ایران فقط به برنامه نویسی محض می پردازیم. در صورتی که کاربرد های اندروید علاوه بر کاربرد های مجازی کاربرد های سخت افزاری هم داره. الان فقط این شده که یک برنامه نوشت و اتشار داد. این خوبه اما میشه خیلی داخل زندگی واقعی افراد هم این گوشی های هوشمند رو ارتباط داد مثلا :
http://1pezeshk.com/archives/2014/01/coolest-gadgets-ces2014.html
یا
http://www.zoomtech.ir/new-gadget-for-smartphones/

فقط برنامه نویسی نیست . باید فکرمون رو بازتر کنیم

poorman
جمعه 02 خرداد 1393, 15:43 عصر
با این حرف شما مخالفم ، دلیلشم اینه که شما خودتون رو تنها به مارکتها محدود کردید.ایا فقط ایده اینه که یه برنامه بنویسی و اون رو بزاری فلان مارکت و از فروشش استفاده کنی؟
مشخص هست که اصلا توی محیط واقعی و بازار واقعی کار نکردید.

دوست عزیز کاملا معلومه که مخاطبین مارکت افراد عادی با درخواست های عادی هستن پس انتظارتون غلطه که ایده خفنتون بگیره مگر اینکه ایده شما درحد همون مخاطبین باشه.اگه شما بیایی یه ایده خوب در زمینه صنعت بزنی نباید بیایی توی مارکت دنبال مشتری باشی باید بری وارد صنف همون اشخاص بشی و دنبال مشتری باشی.اگه خودت نمیتونی این کار رو بکنی باید یه درصدی بدی به بازاریاب (همون چیزی که الان داری میدی به مارکت) تا اون برات مشتری پیدا کنه.

تا زمانی که هدف تنها مارکت باشه معلومه نباید شاهد پیشرفت چندانی بود چون سطح درخواست ها شما رو محدود میکنه.

یکی از دوستان مدیریت و کنترل خط تولید یه کارخونه رو تبدیل به یه برنامه کرد که مدیر و هرکس دیگه میتونست روی تبلت وضعیت خط تولید رو مانیتور کنه.نه توی مارکت منتشر کرد و نه کارفرما ازش خواسته بود ، به صورت یه ایده به کارخانه های مختلف پیشنهاد تا و چند مورد که امکانش رو داشتند قبول کردن و پیاده کرد.درآمد حاصل از فروش و پشتیبانیش هم خیلی بهتر از این بود.

بله 100 درصد حرف شما درسته سعید جان

منم فقط درباره مارکت ها حرف زدم، مطمئنا اگر یک ایده برای محیط واقعی داشته باشیم و بتونیم خوب بازاریابی کنیم میتونه موفقیت رو در پی داشته باشه

من ایده دارم، زیاد هم به سرم میزنه، ایده هام مثل دوستان طنز نیست ... اما ایده هام کوچیک هم نیست، کار یک نفر نیست

کار یک تیم حرفه ای و حداقل 7-8 ماه زمانه ... کاریه که بچه های دانشگاه شریف روش دارن کار میکنن و شاید اونا زودتر به نتیجه برسن !!!

چون تنهام و امکانات ندارم که ایده های بزرگ خودم رو پیاده سازی کنم، مجبورم به فکر همین کارهای کوچیک و مارکت و اینا باشم

بعضی وقتا هم ایده هست، اما اینکه آدم جرات پیدا کنه و پیاده سازیش کنه مهمه :لبخندساده: