PDA

View Full Version : سوال: چطور میشه شماره سریال هارد دیسک و cpu و مادربورد یک سیستم رو با php بدست آورد

hamidhassas
پنج شنبه 01 خرداد 1393, 11:23 صبح
من چطور میتونم شماره سریال هارد دیسک و cpu و مادربورد و یا هر شماره سریال قطعات سخت افزاری یک سیستم رو با php بدست آورد

در اصل میخوام کاری کنم که پروژهای که نوشدم فقط روی یک local مشخص اجرا بشه مثلا شماره سریال CPU در یک عدد ضرب و بعد جمع بشه و درصوری که حال اون برابر ی عدد مشخص شد صفحه لاگین باز بشه

این نکته رو هم میدونم که php اپن سرسه و میشه تو فایلاش دست برد و .... این کار رو فقط برای خودم روی سیستم خودم برای پروژه دانشجویی دارم انجام میدم

plague
پنج شنبه 01 خرداد 1393, 20:12 عصر
نمیشه ! شما نمیتونی از توی مرورگر به اطلاعات کامپیوتر دسترسی پیدا کنی

MMSHFE
پنج شنبه 01 خرداد 1393, 20:55 عصر
اگه کدی هم باشه که این اطلاعات رو بده، مربوط به کامپیوتری هست که کدهای PHP روش اجرا میشه (سرور) نه سیستم کلاینت.

hamidhassas
پنج شنبه 01 خرداد 1393, 22:33 عصر
چطوری میشه یک کد درست کرد که کد های پروژه فقط روی یک کلاینت خاص اجرا بشه

j_naroogha@yahoo.com
جمعه 02 خرداد 1393, 10:28 صبح
چطوری میشه یک کد درست کرد که کد های پروژه فقط روی یک کلاینت خاص اجرا بشه

نه نمیشه چون به اطلاعات دسترسی ندارین.

morrning
جمعه 02 خرداد 1393, 13:49 عصر
برای اختصاصی کردن بیننده های سایتتون میتونید از آی پی استفاده کنید و غیر از آی پی های مجاز بقیه رو ریجکت کنید

Unique
جمعه 02 خرداد 1393, 14:17 عصر
دوستان درست میگن و شما نمیتونی به اطلاعات Client که با مرورگر سایت شما را باز میکنه دسترسی داشته باشی.

در اصل میخوام کاری کنم که پروژهای که نوشدم فقط روی یک local مشخص اجرا بشه
وقتی شما میگی مشخص ،‌میشه فرض کرد منظورت سیستم های شناخته شده هستند ! من دو تا راه به نظرم میرسه :
۱ - هر کلاینت باید یک Valid IP داشته باشه و شما با htaccess به راحتی میتونی تعیین کنی کی دسترسی داره و کی نداره

۲ - باید mutual authentication از طریق SSL/TLS عمل کنی که به راحتی با OPENSSL قابل انجام هست و درگیری های Valid IP را نداره ! اینطوری فقط Client هایی که Certificate روشون نصب و Sign شده و مرورگر هاشون هم CA یاهمون Certificate Authority را نصب کردند از طریق برنامه Authenticate میشوند. (این روش را تئوری میدونم و عملی انجام ندادم ولی قطعا میشه انجام داد) توضیحات خیلی خوب به انگلیسی اینجا (http://cweiske.de/tagebuch/ssl-client-certificates.htm) هست و من سعی میکنم بعد از تست با استفاده از همین مقاله انگلیسی توی وبلاگ خودم (http://www.geekfarsi.com/) یک مقاله فارسی بنویسم.

joker
جمعه 02 خرداد 1393, 15:51 عصر
اگه همه چیز لوکال هست و ویندوزه سیستم عاملت میتونی با استفاده از COM کارکنی
مثلا اینو ببین
قفل سخت افزاری را برات توی اسکریپت php چک میکنه ( البته وجود قفل روی خود سرور اجرا کننده php ) باز هم بحث کلاینت نیست آ....
http://dedj.com/Download.html
قسمت مربوط به php

Unique
جمعه 02 خرداد 1393, 22:57 عصر
به به ! جناب جوکر عزیز ! یاد روز های شاور و پارسیان و کل کل های اون روز ها به خیر ! یاد پیام خصوصی هایی که لو میرفت بخیر ! یاد نرم افزار هایی که برای دوستان ارسال میکردین هم به خیر ;) یاد جوونی ها بخیر !

اگه برداشت شما این بوده که میخواستند از نرم افزارشون در مقابل کپی و این حرفا محافظت کنند که استفاده از قفل سخت افزاری وقتی میشه خود سورس کد (php کدش بازه و اگه هم encode بشه معمولا میشه decode کرد) را به راحتی تغییر داد کار بی هدفیه !

hamidhassas
جمعه 02 خرداد 1393, 23:28 عصر
چطوری میشه یک Certificate ساخت و در صورتی که توسط activx روی سیستم کاربر نصب بود سایت باز بشه

Unique
شنبه 03 خرداد 1393, 19:04 عصر
اگه کلاینت certificate را توی مرورگرش نصب کنه نیاز به activex نیست و با خود php و تنظیم htaccess میشه کاربر را authenticate کرد. مراجعه کنید به لینکی که دادم.

joker
شنبه 03 خرداد 1393, 20:24 عصر
به به به اینورآ :) ی موقع وخی بیا ببینمت بریم خاطرات براهم توی پارک تعریف کنیم :)

ی جورایی راهنمایی غیر مستقیم بود ، جهنم و ضرر اینم مستقیمش : نظرم این بود که خودش یه اکستنشن/ocx بنویسه که دیگه مثل فایلهای php فرتی اپن سورس نیفته دست ملت :)

hamidhassas
شنبه 03 خرداد 1393, 23:22 عصر
اگه کلاینت certificate را توی مرورگرش نصب کنه نیاز به activex نیست و با خود php و تنظیم htaccess میشه کاربر را authenticate کرد. مراجعه کنید به لینکی که دادم.

شرمنده من بی سوادم میشه همیجا پله پله کمک کنید یاد بدین

Unique
یک شنبه 04 خرداد 1393, 16:04 عصر
شرمنده من بی سوادم میشه
اختیار دارین ، نشونه فروتنی شماست.

میشه همیجا پله پله کمک کنید یاد بدین
گفتم که تا حالا عملی انجام ندادم ولی در اولین فرصت تست میکنم و توی وبلاگم میگذارم. شرمنده.

کامبیز اسدزاده
یک شنبه 04 خرداد 1393, 16:39 عصر
من چطور میتونم شماره سریال هارد دیسک و cpu و مادربورد و یا هر شماره سریال قطعات سخت افزاری یک سیستم رو با php بدست آورد

در اصل میخوام کاری کنم که پروژهای که نوشدم فقط روی یک local مشخص اجرا بشه مثلا شماره سریال CPU در یک عدد ضرب و بعد جمع بشه و درصوری که حال اون برابر ی عدد مشخص شد صفحه لاگین باز بشه

این نکته رو هم میدونم که php اپن سرسه و میشه تو فایلاش دست برد و .... این کار رو فقط برای خودم روی سیستم خودم برای پروژه دانشجویی دارم انجام میدم

روش راحتری هستش .... !

چاره کار اینه که به صورت API میتونید این کار رو انجام بدین که اطلاعات رو توسط C++ بنویسید که از سخت افزار بگیره و بفرسته به روی API شما بر روی وب که اونم بگیره و نمایش بده خیلی راحت شدنیه.

mehdiv
یک شنبه 04 خرداد 1393, 22:20 عصر
قانونی خواندن اطلاعات غیر ممکن هست اما به نظر من البته مطمئن نیستم میشه با استفاده از باگ مرورگر ها یا جاوا اطلاعات سیستم رو خواند و یا بهش نفوذ کرد :D

MMSHFE
دوشنبه 05 خرداد 1393, 10:35 صبح
روش راحتری هستش .... !

چاره کار اینه که به صورت API میتونید این کار رو انجام بدین که اطلاعات رو توسط C++‎ بنویسید که از سخت افزار بگیره و بفرسته به روی API شما بر روی وب که اونم بگیره و نمایش بده خیلی راحت شدنیه.

بازم باید این برنامه رو سیستم کلاینت نصب بشه و ازطریق وب نمیشه به کلاینت دسترسی داشت. خلاف پروتکلها و قوانین موجوده.