PDA

View Full Version : کلاس بندی و شی گرا کردن یعنی چی؟(توضیح مختصر)

active66
دوشنبه 18 اردیبهشت 1385, 22:27 عصر
دوستان ..

لطفا اگه در مورد کلاس بندی و تعریف توابع به عنوان اعضای کلاس چیزی میدونید یه توضیح کلی در مورد چگونه قرار دادن یه تابع توی یه کلاس بدین.

من یه بازی واسه پروژه پایان ترم نوشتم ولی ساخت یافته . تو شی گرا کردنشم موندم.

دانشجوی دانشگاه ازاد ساری :بوس:

mamadgmail
دوشنبه 18 اردیبهشت 1385, 23:11 عصر
شی گرایی در واقع هدفش اینه که چرخه حیات یک نرم افزار رو افزایش بده. به این شکل که هزینه های نگهداری کد رو کم می کنه. یک کلاس مجمو عه ای از توابع عضو و فیلد ها هستش که توی غالب مشخص کنار هم قرار گرفتند. در برنامه نویسی شی گرایی بر خلاف ماژول ها این اشیا هستن که به هم دیگه سیگنال می دند. یکی از اصول شی گرایی در واقع مخفی کردن اطلاعات هستش به این شکل که اشیا دیگه از کلاس سرویس می گیرند و به هیچ وجه نباید از عملکرد داخلی کلاس آگاه بشن. این توضیحاتی بود که به ذهنم رسید و در حد سواد خودم و البته هم که ناقصه ولی می تونی کتاب هایی رو که راجب UML نوشته شده نگاه کنی توی اونا راجب مفاهیم شی گرایی توضیح داده شده . آقای زواری هم مقاله ای راجب اشیا در vb.net نوشتن که می تونید بخونید.

karbar1
پنج شنبه 21 اردیبهشت 1385, 21:41 عصر
کافیه تابع رو تو قسمت publicتعریف کنید و objectمربوطه را بادات +اسم تابع صدا بزنید
فکر کنم درست سوالت رو نفهمیدم

nazaninn
شنبه 30 اردیبهشت 1385, 12:07 عصر
چه باز ی رو برای پروژه پایان ترم نوشتی .

Amir Oveisi
شنبه 30 اردیبهشت 1385, 13:01 عصر
چه اطلاعاتی در مورد کلاس دارین؟ اگه به کتاب های منبع مراجعه کنید اونجا توضیحات کاملتری ارائه شده

active66
یک شنبه 31 اردیبهشت 1385, 22:41 عصر
از همتون ممنونم به خاطر رهنمایی ها . در مورد بازی باید بگم که بازی گرافیکی و اکشنِ وبازی زیر دریایی ، اما هنوز ساختیافتس و شی گرا نشده ، البته یه چیزایی از شی گرایی فهمیدم ولی فایدش و درست متوجه نمیشم .

Amir Oveisi
دوشنبه 01 خرداد 1385, 11:18 صبح
bishtarin faydash too estefade az file haye Library mesle dll ha i ke neveshhte mishe va be foroosh mirese dide mishe

daneshjoye_azad
سه شنبه 02 خرداد 1385, 17:19 عصر
سلام

ببین عزیزم
اگه تو کلاس بندی مشکل داری میتونی بیای تو سایت !!!! تا من مشکلت رو بر طرف کنم .