PDA

View Full Version : سوال: اموزش جاوا

remo7173
پنج شنبه 01 خرداد 1393, 20:21 عصر
با سلام
دوستان عزیز من میخوام جاوا رو شروع کنم کتاب خوب که فهمش راحت باشه چی هست؟
اگه میشه راهنماییم کنید ممنونم.

remo7173
پنج شنبه 01 خرداد 1393, 20:46 عصر
کسی نیست جواب بده؟

remo7173
پنج شنبه 01 خرداد 1393, 21:06 عصر
برنامه نویسای جاوا کسی جواب نمیده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

cups_of_java
پنج شنبه 01 خرداد 1393, 22:11 عصر
شما به جای اینکه هر یک ربع اینجا بی قراری کنی اگه یه جستجو تو همین سایت میکردی کلی مطلب و تاپیک در همین مورد پیدا میکردی و خونده بودی و جوابتو گرفته بودی تا الان...

کتاب فارسی توصیه نمیشه. کتاب انگیلیسی هم Deitel Java how to program فهمش و زبونش سادست...

jrl_golestani
پنج شنبه 01 خرداد 1393, 23:13 عصر
سلام
با کتاب Ditel اصلا موافق نیستم چون خیلی موارد که اصول جاوا هست توش رعایت نشده . سعی کن همیشه منابعی رو معرفی کنی که از موارد ابتدایی تا حرفه ای همه چیزو کامل و بی نقص آموزش داده. با کتاب های اوراکل شروع کن اگه میخوای جاوا رو استاندارد کار کنی.

jrl_golestani
پنج شنبه 01 خرداد 1393, 23:18 عصر
پیشنهاد من javatutorials هست البته ریفرنس هست . سعی کن وقتی میخوای جاوا کار کنی ویندوز فراموش کنی از همین اول سویچ کن رو linux .

jrl_golestani
پنج شنبه 01 خرداد 1393, 23:20 عصر
اول تو jedit کد بزن بعد از یه مدت که پیشرفت کردی منطق خیلی چیزها مثل layering کار کردن برنامه نویسی رو فهمیدی با Eclipse شروع کن.

jrl_golestani
پنج شنبه 01 خرداد 1393, 23:22 عصر
هر جام سوال داشتی رو من حساب کن.

Abalfazl
جمعه 02 خرداد 1393, 18:56 عصر
مراجعه کنید به:

http://barnamenevis.org/showthread.php?352848-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D8%B3%D8%B1%DB%8C%D8%B9-%D8%AC%D8%A7%D9%88%D8%A7

cups_of_java
شنبه 03 خرداد 1393, 09:57 صبح
سلام
با کتاب Ditel اصلا موافق نیستم چون خیلی موارد که اصول جاوا هست توش رعایت نشده ..

این نظر شخصی شماست نه افراد معتبری که سال ها از روی این کتاب ها توی دانشگاه های معتبر تدریس کردن.

سعی کن همیشه منابعی رو معرفی کنی که از موارد ابتدایی تا حرفه ای همه چیزو کامل و بی نقص آموزش داده.
لطفن اگر در مورد چیزی اطلاعات درستی ندارید توهین آمیز صحبت نکنید.

jrl_golestani
سه شنبه 06 خرداد 1393, 14:50 عصر
من قصد جسارت ندارم ولی این نظر شخصی من نیست خیلی از اساتید مجرب در زمینه objectOriented متعقدن ditel خیلی از مفاهیم objectoriented را رعایت نکرده .

jrl_golestani
سه شنبه 06 خرداد 1393, 14:54 عصر
جاوا oo محض هست . فقط صرف کد زدن مهم نیست یاد گیری یه سری قوانین توی هر زبانی خیلی ساده هست . برنامه نویس کسی هست که بتونه به نحوی کد بزنه که معماری زبانش کاملا رعایت بشه .

cups_of_java
سه شنبه 06 خرداد 1393, 22:58 عصر
من قصد جسارت ندارم ولی این نظر شخصی من نیست خیلی از اساتید مجرب در زمینه objectOriented متعقدن ditel خیلی از مفاهیم objectoriented را رعایت نکرده .

این طوری ها هم نیست. درسته که کتابی مثل Thinking In java به بهترین نحو شی گرایی رو توضیح میده. اما همین کتاب دایتل هم به همراه همون کتاب رفرنس های درس برنامه نویسی پیشرفته شریف و تهران هستند.

vahid-p
سه شنبه 06 خرداد 1393, 23:42 عصر
اما همین کتاب دایتل هم به همراه همون کتاب رفرنس های درس برنامه نویسی پیشرفته شریف و تهران هستند.
امیرکبیر و شیراز هم همینطور :) البته همین کتاب Thinking in java هم معرفی میشه ولی مبنا رو دایتل میذارن.

خیلی چیزا آدم خودش یاد میگیره دیگه. منم با اصولی و تمیز نوشتن موافقم، ولی خب نیازی هم نیست به نظرم از اول اول کاملا خودت رو درگیر اصول مرتب نویسی و اینا کنی.
نمیدونم شایدم اشتباه میگم

jrl_golestani
چهارشنبه 07 خرداد 1393, 10:03 صبح
این طوری ها هم نیست. درسته که کتابی مثل Thinking In java به بهترین نحو شی گرایی رو توضیح میده. اما همین کتاب دایتل هم به همراه همون کتاب رفرنس های درس برنامه نویسی پیشرفته شریف و تهران هستند.

میدونی مشکل برنامه نویس های ما چیه فکر میکنن هر چی تو دانشگاههای برتر کشور تدریس میشه مبناست در صورتی که اصلا اینجوری نیست من خودم دانشجوی یکی از همین دانشگاههای برتر بودم برنامه نویسی کاملا آکادمیک تدریس میشه اساتید sciencan نه tecnical و این مشکل it کشور ماست که شاید و حتما 5 درصد برنامه نویسامون استاندارد کد میزنن.

jrl_golestani
چهارشنبه 07 خرداد 1393, 10:05 صبح
امیرکبیر و شیراز هم همینطور :) البته همین کتاب Thinking in java هم معرفی میشه ولی مبنا رو دایتل میذارن.

خیلی چیزا آدم خودش یاد میگیره دیگه. منم با اصولی و تمیز نوشتن موافقم، ولی خب نیازی هم نیست به نظرم از اول اول کاملا خودت رو درگیر اصول مرتب نویسی و اینا کنی.
نمیدونم شایدم اشتباه میگم

وقتی میخوای چیزیو یاد بگیری درست و اصولی یاد بگیر که از پایه عادت کنی. از یاد نگیری clean کد بزنی مطمن باشی به همون صورتم کار خواهی کرد.

cups_of_java
چهارشنبه 07 خرداد 1393, 10:55 صبح
میدونی مشکل برنامه نویس های ما چیه فکر میکنن هر چی تو دانشگاههای برتر کشور تدریس میشه مبناست در صورتی که اصلا اینجوری نیست من خودم دانشجوی یکی از همین دانشگاههای برتر بودم برنامه نویسی کاملا آکادمیک تدریس میشه اساتید sciencan نه tecnical و این مشکل it کشور ماست که شاید و حتما 5 درصد برنامه نویسامون استاندارد کد میزنن.

باهات موافق نیستم. تو برنامه نویسی استاد هایی که این دانشگاه ها دارن برترین های برنامه نویسی بودن و هستن. دانشجو هاشون الان تو بزرگترین شرکت ها و پروژه ها مشغولن یا اکثرشون تو کشور های دیگه تو کارهای بزرگ مشغولن.

شما کجا خوندی؟ چه سالی؟ کارت چیه؟

jrl_golestani
چهارشنبه 07 خرداد 1393, 11:12 صبح
باهات موافق نیستم. تو برنامه نویسی استاد هایی که این دانشگاه ها دارن برترین های برنامه نویسی بودن و هستن. دانشجو هاشون الان تو بزرگترین شرکت ها و پروژه ها مشغولن یا اکثرشون تو کشور های دیگه تو کارهای بزرگ مشغولن.

شما کجا خوندی؟ چه سالی؟ کارت چیه؟
من الان دانشجوی فوق لیسانس ام - javaprogrammeram - مهم ام نیست کجا دارم میخونم چون ممکن هست به یه سری اساتید بر بخوره.

jrl_golestani
چهارشنبه 07 خرداد 1393, 11:16 صبح
من الان دانشجوی فوق لیسانس ام - javaprogrammeram - مهم ام نیست کجا دارم میخونم چون ممکن هست به یه سری اساتید بر بخوره.

ببین تم برنامه نویسی رعایت نمیشه . من فقط یه استاد رو میشناسم که spk کد میزنه . پروژه های بزرگ انجام میشه ولی چه نحوی داره انجام میشه یه بررسی کن.

vahid-p
چهارشنبه 07 خرداد 1393, 18:04 عصر
به نظرم بحث به حاشیه رفته. درسته بعضیا زیاد به نظم اهمیت میدن و برخی هم خیر. من معتقدم نظم با اینکه خوبه ولی خیلی وقتها با اینکه خیلی منظم نباشی هم میشه کارو انجام داد ( با صرف زمان بیشتر ). خیلی از این نظم ها رو من سخت گیری بی مورد میدونم. تا جایی که میتونی، باید رعایت کنی، ولی زیاد نباید خودمون رو دیگه در گیر کنیم!

حالا اینکه دو کتاب در سطح جهانی مطرح هستند، چه نیازی داره اینقدر روش بحث بشه؟ مطمئنا خیلی چیزها رو در نظر گرفتن و من فکر نمیکنم اینکه یکی مثل من تمیز کد نمیزنه به خاطر کتاب باشه. نه . به خاطر بی حوصلگی خودمه و از نظر خودم همیشه هم کدهام تمیزتر از قبل هست با اینکه یک سال بیشتر نیست دارم جاوا یادمیگیرم.

بهترین کار اینه هر کسی نظر خودشو بده و مزایا و معایبش هم خودش بگه. زیاد اصرار رو نظر خودمون داشته باشیم، هیچ وقت بحث تموم نمیشه.

منم نظرم اینه : زیاد هم کتاب مهم نیست. همانطور که خودم نگاشم نمی کنم :)))))

وقتی میخوای چیزیو یاد بگیری درست و اصولی یاد بگیر که از پایه عادت کنی. از یاد نگیری clean کد بزنی مطمن باشی به همون صورتم کار خواهی کرد.
من به کد کلاسهای کتابخونه اصلی جاوا خیلی دقت میکنم و خیلی وقتها حاضرم برنامم طولانی تر بشه و متدهای مختلف رو بنویسم، برای اینکه فرمشو رعایت کنم. ولی خب باید قبول کرد گاهی اوقات رعایت این اصول زمان رو هدر میده. مخصوصا تو پروژه های درسی که وقت محدود است، شما برای یک کار نمیتونید کلاسی مرتب و کامل بنویسید، و فقط مجبورید نیازهاتون رو فقط دخیل کنید. درسته reusable ممکنه نباشه.

jrl_golestani
چهارشنبه 07 خرداد 1393, 19:04 عصر
به نظرم بحث به حاشیه رفته. درسته بعضیا زیاد به نظم اهمیت میدن و برخی هم خیر. من معتقدم نظم با اینکه خوبه ولی خیلی وقتها با اینکه خیلی منظم نباشی هم میشه کارو انجام داد ( با صرف زمان بیشتر ). خیلی از این نظم ها رو من سخت گیری بی مورد میدونم. تا جایی که میتونی، باید رعایت کنی، ولی زیاد نباید خودمون رو دیگه در گیر کنیم!

حالا اینکه دو کتاب در سطح جهانی مطرح هستند، چه نیازی داره اینقدر روش بحث بشه؟ مطمئنا خیلی چیزها رو در نظر گرفتن و من فکر نمیکنم اینکه یکی مثل من تمیز کد نمیزنه به خاطر کتاب باشه. نه . به خاطر بی حوصلگی خودمه و از نظر خودم همیشه هم کدهام تمیزتر از قبل هست با اینکه یک سال بیشتر نیست دارم جاوا یادمیگیرم.

بهترین کار اینه هر کسی نظر خودشو بده و مزایا و معایبش هم خودش بگه. زیاد اصرار رو نظر خودمون داشته باشیم، هیچ وقت بحث تموم نمیشه.

منم نظرم اینه : زیاد هم کتاب مهم نیست. همانطور که خودم نگاشم نمی کنم :)))))

من به کد کلاسهای کتابخونه اصلی جاوا خیلی دقت میکنم و خیلی وقتها حاضرم برنامم طولانی تر بشه و متدهای مختلف رو بنویسم، برای اینکه فرمشو رعایت کنم. ولی خب باید قبول کرد گاهی اوقات رعایت این اصول زمان رو هدر میده. مخصوصا تو پروژه های درسی که وقت محدود است، شما برای یک کار نمیتونید کلاسی مرتب و کامل بنویسید، و فقط مجبورید نیازهاتون رو فقط دخیل کنید. درسته reusable ممکنه نباشه.

ببین من اصلا اصرارم رو کتاب نیست . من میگم وقتی داری یاد میگیری درست یاد بگیر تا عادت کنی درست استفاده کنی . اصلا بحث فقط مرتب کد زدن نیست رعایت معماری و ... هست .

cups_of_java
چهارشنبه 07 خرداد 1393, 19:32 عصر

ببین من دیگه با تو بحثی نمی کنم. شبیه این موضوع ها قبلن هم خیلی برام پیش اومده... هر چی تو میگی درست. من اونقدری زمان و انرژی ندارم که بخوام اصرار کنم میخ تو سنگ بکوبم. توی اون یکی تاپیک هم دیگه جوابی ندادم.

jrl_golestani
چهارشنبه 07 خرداد 1393, 19:38 عصر
ببین من دیگه با تو بحثی نمی کنم. شبیه این موضوع ها قبلن هم خیلی برام پیش اومده... هر چی تو میگی درست. من اونقدری زمان و انرژی ندارم که بخوام اصرار کنم میخ تو سنگ بکوبم. توی اون یکی تاپیک هم دیگه جوابی ندادم.

حرفت خیلی بد بود انرژیمو برای موندن تو انجمن از دست دادم .

marziehbb
پنج شنبه 08 خرداد 1393, 17:25 عصر
)سلام به دوستان من این کد ها را که وارد میکنم این خطا را میده مشکل از کجاست لطفا به من پاسخ بدید من گناه دارم خطا(error pakage system does not exist
class firstjava{
public static void main (int[] args){
system.out.print("41");

}

}لطفا کدها را در یک texteditor کپی کنید تا درست نشون بده مرسی از لطفت

jrl_golestani
پنج شنبه 08 خرداد 1393, 17:44 عصر
}public class FirstJava

}( public static void main(String[] args
;(" System.out.println("41

{

}{

jrl_golestani
پنج شنبه 08 خرداد 1393, 17:50 عصر
}public class FirstJava

{

{

کامروا
جمعه 09 خرداد 1393, 10:56 صبح
}public class FirstJava

{

{

شما واسه یک Brace اضافه، یک پست جدا زدید!!!! آخه چرا همون پست رو ویرایش نمیکنید!

jrl_golestani
جمعه 09 خرداد 1393, 11:17 صبح
عذر خواهی میکنم دقت نکردم .

mdmz93
جمعه 09 خرداد 1393, 17:35 عصر
سلام دوستان خسته نباشید میخواستم ببینم میشه یه مقدار تو این پروژه کمکم کنید.من زیاد با gui کارنکردم و متاسفانه وقتمم هم خیلی کمه
سوال:پروژه ساختمان داده ها: برنامه ایی بنویسید که بتواند نام و نمره دروس دانشجویان را در یکی از ساختمانهای داده (به انتخاب خودتان) ذخیره کند و این امکانات را داشته باشد که معدل دانشجویان را محاسبه کند و فهرستی از نام و معدل دانشجویان بسازد که هم بر اساس حروف الفبا مرتب کند و هم بر اساس نمره. این برنامه که باید در محیط GUI نوشته شود باید فهرست نام و نمره دانشجویان را در یک لیست نشان دهد و به کاربر این امکان را بدهد که بتواند با یک کلیک لیست را یا بر اساس نام و یا نمره مرتب کند (از بالا به پایین و از پایین به بالا).
ممنون

jrl_golestani
جمعه 09 خرداد 1393, 22:25 عصر
سلام دوستان خسته نباشید میخواستم ببینم میشه یه مقدار تو این پروژه کمکم کنید.من زیاد با gui کارنکردم و متاسفانه وقتمم هم خیلی کمه
سوال:پروژه ساختمان داده ها: برنامه ایی بنویسید که بتواند نام و نمره دروس دانشجویان را در یکی از ساختمانهای داده (به انتخاب خودتان) ذخیره کند و این امکانات را داشته باشد که معدل دانشجویان را محاسبه کند و فهرستی از نام و معدل دانشجویان بسازد که هم بر اساس حروف الفبا مرتب کند و هم بر اساس نمره. این برنامه که باید در محیط GUI نوشته شود باید فهرست نام و نمره دانشجویان را در یک لیست نشان دهد و به کاربر این امکان را بدهد که بتواند با یک کلیک لیست را یا بر اساس نام و یا نمره مرتب کند (از بالا به پایین و از پایین به بالا).
ممنون

تا چه حد جاوا بلدی؟؟؟
این برنامه میتونه با یه سطح بالا نوشته بشه میتونه با یه سطح ضعیف نوشته بشه . مشخص کن چقدر تسلط داری تا با کمک هم بنویسیمش . تو بنویسی من کمکت کنم.

mdmz93
دوشنبه 12 خرداد 1393, 18:02 عصر
تا چه حد جاوا بلدی؟؟؟
این برنامه میتونه با یه سطح بالا نوشته بشه میتونه با یه سطح ضعیف نوشته بشه . مشخص کن چقدر تسلط داری تا با کمک هم بنویسیمش . تو بنویسی من کمکت کنم.

زیاد حرفه ای بلد نیستم در حد متوسط

jrl_golestani
سه شنبه 13 خرداد 1393, 16:14 عصر
زیاد حرفه ای بلد نیستم در حد متوسط

کجاش برات مجهوله ؟ بپرس بهت جواب بدم .

vahid-p
سه شنبه 13 خرداد 1393, 20:27 عصر
ممکنه سوالتون رو تو تاپیک مجزا بپرسید؟

این تاپیک موضوعش مشخصه.

این جور سوال پرسیدن، تو تاپیکی که مربوط نیست اسپمه

mdmz93
سه شنبه 13 خرداد 1393, 20:34 عصر
کجاش برات مجهوله ؟ بپرس بهت جواب بدم .

نوشتنش به صورت گرافیکی و listener ها و ....
و همچنین ارتباطش با دیتا بیسمون

jrl_golestani
سه شنبه 13 خرداد 1393, 22:31 عصر
چیکار کردی ؟ اصلا استارت زدی؟ مشکلی نیست شروع کن من هر جاش به مشکل خوردی کمکت میکنم از ساده ترین تا سخت ترین مطلب. نگران نباش.

mdmz93
پنج شنبه 29 خرداد 1393, 10:32 صبح
چیکار کردی ؟ اصلا استارت زدی؟ مشکلی نیست شروع کن من هر جاش به مشکل خوردی کمکت میکنم از ساده ترین تا سخت ترین مطلب. نگران نباش.

دستتون درد نکنه واقعا ممنونم
الآن من برنامه گرافیکیشو نوشتم فقط نمیدونم دستورای sort کردنش چجوریه و اینکه کجای برنامه باید نوشتشون
اگه کمکم کنید ممنون میشم