PDA

View Full Version : سوال: باز کردن فرم جدید با لینک ایجاد شده در دیتا گرید ویو LinkView

rayson
پنج شنبه 01 خرداد 1393, 23:52 عصر
با سلام و خسته نباشید.
دوستان من با کد زیر یک ستون به دیتا گرید ویو خودم اضافه کردم .
DataGridViewLinkColumn lnk = new DataGridViewLinkColumn();
dgv_persons.Columns.Add(lnk);
lnk.HeaderText = " پروفایل ";

lnk.Text="مشاهده";
lnk.UseColumnTextForLinkValue = true;

من میخوام لینکی به آن نسبت بدم و وقتی برروی گزینه لینک (مشاهده) کلیک کردم ، فرم جدید باز شود و در فرم جدید اطلاعات فردی که انتخاب کردم در لیبل نمایش دهد .
با فرض اینکه من افراد را با شماره موبایل جستجو میکنم.
ممنون میشم راهنمایی کنید.
با تشکر.

parvizwpf
جمعه 02 خرداد 1393, 00:22 صبح
گرید شما نوسط لیستی داره نمایش داده میشه. شما میتونید به اون لینک بگید وقتی کلیلک شد ایندکس سطر را در لسیت گرفته و اصلاعات آن سطر را به فرم مربوطه حمل کنید.

rayson
جمعه 02 خرداد 1393, 00:36 صبح
گرید شما نوسط لیستی داره نمایش داده میشه. شما میتونید به اون لینک بگید وقتی کلیلک شد ایندکس سطر را در لسیت گرفته و اصلاعات آن سطر را به فرم مربوطه حمل کنید.

من با دستور CurrentRow.cells ای دی آن فرد را میگیرم ولی من نمیدونم به چه صورت به دکمه مشاهده جون بدم. در حال حاضر مانند یک دکمه خام میمونه . با چه دستوری باید بهش بشناسونم که برروی لینک مشاهده کلیک شد صفحه جدید باز بشود ؟

rayson
جمعه 02 خرداد 1393, 01:10 صبح
مشکل حل شد در خاصیت cellclick با یک شرط تونستم بفهمم که برروی کدام ستون در حال کلیک کردن هستم.
با تشکر

private void dgv_persons_CellClick(object sender, DataGridViewCellEventArgs e)
{
if (e.ColumnIndex==0)
{
//گرفتن آی دی هر فرد
IDperson = Convert.ToInt32(dgv_persons.CurrentRow.Cells["PersonID"].Value);

mali ml = new mali();
ml.ShowDialog();
}
}

rayson
جمعه 02 خرداد 1393, 11:50 صبح
سلام مجدد ، من با کد بالا یک سری مقادیر را به صفحه دیگه ارسال کردم ، در ابتدا مشکلی نداشت ولی بعد از چند بار Bind کردن در صفحه جدید، دچار خطا زیر میشه.
معمولا این خطا به دلیل new نکردن شی یا وجود مقادیر NULL در برنامه رخ میده ولی من هردو کار هم انجام دادم و هرچا هم که باید و نیاز بود از ToString استفاده کردم . همانطور هم که گفتم در چندبار استفاده اوله مشکلی رخ نمیده ولی به یکباره خطا میده .
داده های درون جدول را هم پاک و مجددا وارد کردم ولی باز خطا داد.
ممنون میشم راهنمایی کنید.

rayson
جمعه 02 خرداد 1393, 15:32 عصر
کسی از دوستان پیشنهادی نداره ؟

rayson
شنبه 03 خرداد 1393, 18:08 عصر
سلام مجدد .
من هنوز مشکلم پا برجاست .
من میخوام اطلاعات موجود برروی تکست باکس های فرم 1 را در فرم 2 برروی لیبل یا تکست باکسی نمایش بدم .
روش بالا کار میده اما بعد از مدتی خطا فوق میده ، کسی از دوستان اگر روش دیگری یا راهنمایی دارند لطفا دریغ نکنند .
از مدیر تالار هم تقاظا دارم در صورت امکان 2 پیغام بالا که بی محتوا هستند را حذف کنه زیرا گزینه حذف در بخش ویرایش من دیگر وجود ندارد.
با تشکر