PDA

View Full Version : بهترین روش برای مدیریت یک عالمه عکس!

reza_azizi2010
جمعه 02 خرداد 1393, 21:01 عصر
سلام
من توی برنامه ام تقریبا 150 تا عکس دارم با کیفیت یالا
حجم عکسها 25 مگابایت شده
میخاستم بدونم بهترین روش برای استفاده و مدیریت عکسها چیه؟
من الان عکسهارو توی drawble ریختم. اینجا جاش خوبه؟!
1 -یا توی assets بریزم؟
2 - یا قبل از اجرای برنامه کپی کنم توی اس دی کارت؟
3- اصلا راه اصولیش چیه؟
به دلایلی نمیشه عکسهارو رو وب بذارم و بعدش دانلود کنم، کاربرها با این روش اصلا راحت نیستن.

abbasalim
جمعه 02 خرداد 1393, 22:35 عصر
سلام
150 عکس که هرکدوم 25 مگ حجم دارن یعنی چند گیگ اطلاعات شما میخواین یه فایل apk چندگیگی بسازید؟ بعد به نظرتون اصلا نیازه از تصاویری با کیفیت 25 مگی داخل برنامتون استفاده کنید؟ بعد آیا کاربر نیاز داره همه 150 عکس رو داشته باشه که میخواین پیش فرض روی برنامتون باشه و کاربر اون هایی که نیاز داره رو دانلود نکنه؟
به نظرم عقلانی نیست :متفکر:

Shut Down
جمعه 02 خرداد 1393, 22:52 عصر
سلام
150 عکس که هرکدوم 25 مگ حجم دارن یعنی چند گیگ اطلاعات شما میخواین یه فایل apk چندگیگی بسازید؟ بعد به نظرتون اصلا نیازه از تصاویری با کیفیت 25 مگی داخل برنامتون استفاده کنید؟ بعد آیا کاربر نیاز داره همه 150 عکس رو داشته باشه که میخواین پیش فرض روی برنامتون باشه و کاربر اون هایی که نیاز داره رو دانلود نکنه؟
به نظرم عقلانی نیست :متفکر:
اووووووو داداش جوگیر نشو
کدوم عکسی 25 مگ حجم داره
کل حجمش شده 25 مگ :D

و در مورد سوال :
شما یه فولدر به اسم drawable خالی بساز
و عکس ها رو تو اون بریز
اگرم حوصله داره حجم عکس ها رو با Advanced JPEG Compressor
کم کن به نفعته
کیفت هم زیاد کم نمیکنه

abbasalim
جمعه 02 خرداد 1393, 23:18 عصر
اووووووو داداش جوگیر نشو
کدوم عکسی 25 مگ حجم داره
کل حجمش شده 25 مگ :D

و در مورد سوال :
شما یه فولدر به اسم drawable خالی بساز
و عکس ها رو تو اون بریز
اگرم حوصله داره حجم عکس ها رو با Advanced JPEG Compressor
کم کن به نفعته
کیفت هم زیاد کم نمیکنه

آهان من اشتباه کردم :خجالت: ولی خوب عکس با حجم 25 هم داریم مثلا فرض کنید میخوان یه نقشه با کیفتیت رو به صورت تک عکس! نمایش بدن :لبخند:

moralschool
جمعه 02 خرداد 1393, 23:24 عصر
اگه نمیخوای از نت دانلود کنند خب باید در drawable یا یه پوشه دیگه گه می سازی قرار بدی
حالا از عکسها در برنامه چه استفاده ای میشه ؟ یعنی اگه نیازی به کپی عکسها در حافظه گوشی نداری بهتره این کار رو نکنی که 25 مگ از حافظه کاربر اشغال نشه !

reza_azizi2010
جمعه 02 خرداد 1393, 23:49 عصر
من کیفیت عکسهارو با فتوشاپ تا حد امکان کم کردم، فقط میخاستم بدونم راه منطقی همینه ؟ یا راه اصولی تری هم هست؟

reza_azizi2010
جمعه 02 خرداد 1393, 23:52 عصر
اگه نمیخوای از نت دانلود کنند خب باید در drawable یا یه پوشه دیگه گه می سازی قرار بدی
حالا از عکسها در برنامه چه استفاده ای میشه ؟ یعنی اگه نیازی به کپی عکسها در حافظه گوشی نداری بهتره این کار رو نکنی که 25 مگ از حافظه کاربر اشغال نشه !

عکسهارو فقط باید توی موقعیتهای مناسب نمایش بدم. نیازی نیست حتما کپی بشه، میگم اگه کپی کردن به سبک اجرا شدن برنامه کمکی میکنه، کپی کنم