PDA

View Full Version : سوال: چگونه میتوان validation را فقط برای کلیک یک دکمه غیرفعال نمود و سایر دکمه ها فعال باشند؟

agha ehsan
شنبه 03 خرداد 1393, 12:46 عصر
من از ابزار validation در طراحی سایت استفاده نموده ام اما این ابزار اجازه رفرش صفحه یا کلیک کلیدهای غیر مرتبط با آن را تا زمانی که فیلدها کامل یا valid نشده اند، نمیدهد
چطور میتوان آن را برای کلیک بعضی دکمه ها فعال و برای بعضی دیگر غیر فعال نمود؟
واضح تر بگم: میخوام validation فقط اجازه کلیک دکمه "آپدیت" تا زمان پرشدن فیلدها رو نده و اجازه کلیک به دکمه مثلا "انصراف" رو بده!!!

rayson
شنبه 03 خرداد 1393, 13:16 عصر
سلام .
اونطور که من از سوالتون فهمیدم که میخواید در حالت های خواص کلید های خاصی در برنامه فعال باشه .
راحت ترین راه حل این است که شما خاصیت Enable کلیدتون را زمانی True کنید که تمام فیلدها خالی نباشند ( البته این را درنظر بگیرید که بعضی از فیلدها هم وجود داده درونشان اختیاری است )
مثلا من در برنامه شرط گذاشتم تا زمانی که تکست جستجو خالی است دکمه جستجو غیر فعال باشد و زمانی که برروی دکمه جستجو کلیک کردم دکمه ثبت غیر فعال شود و دکمه ویرایش و حذف فعال شوند و زمانی که برروی دکمه حذف و یا ویرایش کلیک کردم تمام برنامه به حالت ابتدایی باز گردد ، یعنی دکمه حذف و ویرایش و جستجو غیر فعال و دکمه ثبت فعال شود ( تمام تکست باکس ها هم خالی شوند)
اگر چنین کاری میخواید انجام بدید ، به اینصورت میباشد .

agha ehsan
شنبه 03 خرداد 1393, 13:35 عصر
سلام .
اونطور که من از سوالتون فهمیدم که میخواید در حالت های خواص کلید های خاصی در برنامه فعال باشه .
راحت ترین راه حل این است که شما خاصیت Enable کلیدتون را زمانی True کنید که تمام فیلدها خالی نباشند ( البته این را درنظر بگیرید که بعضی از فیلدها هم وجود داده درونشان اختیاری است )
مثلا من در برنامه شرط گذاشتم تا زمانی که تکست جستجو خالی است دکمه جستجو غیر فعال باشد و زمانی که برروی دکمه جستجو کلیک کردم دکمه ثبت غیر فعال شود و دکمه ویرایش و حذف فعال شوند و زمانی که برروی دکمه حذف و یا ویرایش کلیک کردم تمام برنامه به حالت ابتدایی باز گردد ، یعنی دکمه حذف و ویرایش و جستجو غیر فعال و دکمه ثبت فعال شود ( تمام تکست باکس ها هم خالی شوند)
اگر چنین کاری میخواید انجام بدید ، به اینصورت میباشد .
ممنونم از راهنماییتون اما منظور من تنظیم صحیح ابزار validation هست

kavayo
شنبه 03 خرداد 1393, 14:45 عصر
شما برای باتن مورد نظر یک validationgroup دارید کافیه این ویژگی رو مقدار دهی نکنید