PDA

View Full Version : چه کدی در سی شارپ بنویسم تا یک row از یک table اس کیوال به table دیگه وارد بشه؟

payam200525
شنبه 03 خرداد 1393, 14:06 عصر
سلام.... من چند دیتا تیبل در اس کیوال دارم که میخوام از اونها در برنامه سی شارپ خودم استفاده کنم و میخوام بعضی از این اطلاعات که در یک تیبل هست به تیبلهای دیگه هم منتقل بشه مثلا اسم فرد از یک تیبل به یک تیبل منتقل بشه ... کسی این کد رو در سی شارپ بلد هست؟؟؟

Davidd
شنبه 03 خرداد 1393, 14:15 عصر
سوالتون مبهمه. جدول Sql با ديتاتيبل فرق داره. اگه از جدول sql ميخواي به جدول ديگه انتقال بدي كه بايد از جدول مبدا Select انجام بدي و توي جدول مقصد Insert كني. در اين حالت بايد فيلدهاي جداول مشخص باشه.
اما اگه منظورت اينه كه دوتا ديتاتيبل شبيه هم در برنامه داري كه از يكي ميخاي توي اون يكي كپي كني (به ديتابيس كاري نداشته باشي) تا كدشو بذارم

kavayo
شنبه 03 خرداد 1393, 14:35 عصر
INSERT INTO newTable (col1, col2, col3)
SELECT column1, column2, column3
FROM oldTable

payam200525
شنبه 03 خرداد 1393, 14:54 عصر
سوالتون مبهمه. جدول Sql با ديتاتيبل فرق داره. اگه از جدول sql ميخواي به جدول ديگه انتقال بدي كه بايد از جدول مبدا Select انجام بدي و توي جدول مقصد Insert كني. در اين حالت بايد فيلدهاي جداول مشخص باشه.
اما اگه منظورت اينه كه دوتا ديتاتيبل شبيه هم در برنامه داري كه از يكي ميخاي توي اون يكي كپي كني (به ديتابيس كاري نداشته باشي) تا كدشو بذارم
ممنونم میشم کد بذاری

Davidd
شنبه 03 خرداد 1393, 15:27 عصر
من عجله دارم. خلاصه بگم اينجا يك سطر از جدول dt به dtRefined كپي ميشه. ساختار دو جدول يكيه

DataTable dtRefined = dt.Clone(); // sakhtaare dtRefined az rooye dt sakhte mishavad

// add i-th row from dt to dtRefined
DataRow dRow = dtRefined.NewRow();
dRow.ItemArray = dt.Rows[i].ItemArray;
dtRefined.Rows.Add(dRow);