PDA

View Full Version : طریقه ی واکشی اطلاعات از یک فیلد در دیتابیس و نمایش در تکس باکس

eletcomp
شنبه 03 خرداد 1393, 16:21 عصر
با سلام بر عزیزان
میخواستم بدونم چطور می توان اطلاعات یک فیلد در دیتابیس sql server را به تکس باکس وصل کرد و نمایش داد!! مثلا یک تیبل دارید به نام مثلا customer و داخل جدول یک فیلد وجود داره به نام id و داخل id مقادیری مثل 1 و... هست !!! من میخوام این فیلد را به تکس باکس متصل کنم!! یعنی زمانیکه برنامه را اجرا کردیم اطلاعات از دیتابیس خوانده و در تکس باکس نمایش داده بشود؟؟؟ نمیدانم منظورم را فهماندم یا نه؟!! روش مورد نظر من ado.net با sql command هست!!!
لطفا راهنمایی کنید!
سپاس

aghayex
شنبه 03 خرداد 1393, 17:02 عصر
var field1=db.table1.singleordefault(o=>o.id==1).name;
if(field1!=null)
texbox1.text=field1;

khokhan
شنبه 03 خرداد 1393, 19:57 عصر
با سلام بر عزیزان
میخواستم بدونم چطور می توان اطلاعات یک فیلد در دیتابیس sql server را به تکس باکس وصل کرد و نمایش داد!! مثلا یک تیبل دارید به نام مثلا customer و داخل جدول یک فیلد وجود داره به نام id و داخل id مقادیری مثل 1 و... هست !!! من میخوام این فیلد را به تکس باکس متصل کنم!! یعنی زمانیکه برنامه را اجرا کردیم اطلاعات از دیتابیس خوانده و در تکس باکس نمایش داده بشود؟؟؟ نمیدانم منظورم را فهماندم یا نه؟!! روش مورد نظر من ado.net با sql command هست!!!
لطفا راهنمایی کنید!
سپاس
.................................................. ............................

using (SqlConnection con = new SqlConnection(strConnect))
{
con.Open();
using (SqlCommand com = new SqlCommand("SELECT name FROM myTable WHERE id=@ID", con))
{
com.Parameters.AddWithValue("@ID", iD);
DataTable dt = new DataTable();
SqlDataAdapter da = new SqlDataAdapter(com);
da.Fill(dt);
//
while (dt.Rows.Count > 0)
{
txtGroupName.Text = dt.Rows[0]["column_name"].ToString();
}
con.Close();

eletcomp
شنبه 03 خرداد 1393, 20:38 عصر
ممنون دوستان عزیز: کد جناب khokhan مد نظرم بود!! کنظورم سبک کد نویسی اش هست!!
الان یک سئوال دیگه: میخوام زمانی که: مثلا 2 تکس باکس داریم!!! تکس باکس اول: مقدار 2 را از دیتابیس خوانده و نمایش میده!!! و تکس باکس دوم :مقدار 3 را از دیتابیس خوانده و نمایش می دهد!! خب الان من میخوام مقدار 2 تکس باکس یعنی 2 و 3 در هم ضرب بشوند و در یک تکس باکس دیگه که به دیتابیس متصل نیست :جواب در داخل این تکس باکس سوم نمایش داده بشود!!
سپاس

khokhan
شنبه 03 خرداد 1393, 21:24 عصر
ممنون دوستان عزیز: کد جناب khokhan مد نظرم بود!! کنظورم سبک کد نویسی اش هست!!
الان یک سئوال دیگه: میخوام زمانی که: مثلا 2 تکس باکس داریم!!! تکس باکس اول: مقدار 2 را از دیتابیس خوانده و نمایش میده!!! و تکس باکس دوم :مقدار 3 را از دیتابیس خوانده و نمایش می دهد!! خب الان من میخوام مقدار 2 تکس باکس یعنی 2 و 3 در هم ضرب بشوند و در یک تکس باکس دیگه که به دیتابیس متصل نیست :جواب در داخل این تکس باکس سوم نمایش داده بشود!!
سپاس
.................

textbox3.text = Convert.ToInt32(textbox1.text) * Convert.ToInt32(textbox2.text);

eletcomp
شنبه 03 خرداد 1393, 21:36 عصر
ممنون دوست عزیز از راهنمایی ات!!
یک سئوال در مورد کد اولی را که نوشتی دارم!!! سئوال من در مورد سبک کد نویسی تان هست!!! چرا توی خط اول using استفاده کرده اید؟؟؟ توی خط اخر چرا از tostring استفاده کرده اید؟؟؟ من میخوام مقدار برای عملیات محاسباتی و مال استفاده بشود!! ایا مشکلی پیش نمیاد؟؟
سئوال من شاید خنده دار باشد برای شما!! ولی من همچنان به کد های sql command مشکل دارم!!
من دنبال یک رفرنس می گردم در مورد ado,net :انگلیسی ام باشه اشکال ندارد!!! فقط کد ها را توضیح داده باشد!!
اگر می شناسید لطفا راهنمایی کنید!!
سپاس

khokhan
یک شنبه 04 خرداد 1393, 07:44 صبح
توی خط اخر چرا از tostring استفاده کرده اید؟؟؟ من میخوام مقدار برای عملیات محاسباتی و مال استفاده بشود!! ایا مشکلی پیش نمیاد؟؟
سپاس
به آسونی می تونین به عدد تبدیل کنین و بعد از انجام محاسبه باز به حالت اول برگردونین

من دنبال یک رفرنس می گردم در مورد ado,net :انگلیسی ام باشه اشکال ندارد!!! فقط کد ها را توضیح داده باشد!!

لینک http://www.codeproject.com/Articles/8477/Using-ADO-NET-for-beginners

eletcomp
یک شنبه 04 خرداد 1393, 21:25 عصر
دوست عزیز: کد ات را تازه امتحان کردم ولی کار نمی کند!!!!:متفکر: ارور می دهد!! چه کار کنم؟؟؟

public void filltextbox()
{

using (SqlConnection con = new SqlConnection("Data Source=.;Initial Catalog=logindb;Integrated Security=True"))
{
con.Open();
using (SqlCommand com = new SqlCommand("SELECT id FROM tbllogin WHERE id=@ID", con))
{
com.Parameters.AddWithValue("@ID",id);
DataTable dt = new DataTable();
SqlDataAdapter da = new SqlDataAdapter(com);
da.Fill(dt);

while (dt.Rows.Count > 0)
{
textBox1.Text = dt.Rows[0]["id"].ToString();
}
con.Close();

}
}
}

119487

mojtaba0912433
سه شنبه 06 خرداد 1393, 21:13 عصر
با سلام.من هم همين سوال را داشتم كه خوشبختانه با كمك khokhan (http://barnamenevis.org/member.php?131732-khokhan) جواب را گرفتم.ولي اگر بخواهم به عنوان مثال با كليك رود گريد و با اشاره به مكان اون رديف اين كار را انجام بدم بايد چيكار كنم؟اين را هم بگم نمي خوام از روش dataGridView1.CurrentRow.Cells[2].Value.ToString();
استفاده كنم و قيقا از همين كد بالا استفاده كنم ممنون

eletcomp
سه شنبه 06 خرداد 1393, 21:18 عصر
سلام: من از این کدی که جناب khokhan داد جواب نگرفتم!!! کار نکرد!!!
منظورتون واضح نیست!!