PDA

View Full Version : دعوت از مبتدیان مشتاق جاوا

sepehr_asemani
سه شنبه 19 اردیبهشت 1385, 08:57 صبح
سلام به همه مشتاقان فعالیت در زمینه برنامه نویسی جاوا.
من یه تازه کارم که مدت کوتاهی است جاوا را شروع کرده‌ام.
هدف من از راه اندازی این تاپیک همکاری با دوستانی است که مثل من تازه کارند.
من دوست دارم اینجا همه بتونیم به هم کمک کنیم.

من خودم نظرم اینه که یه پروژه تعریف کنیم و از صفر شروع کنیم و پروژه رو توسعه بدیم.
از همه دوستان علاقمند دعوت به همکاری میکنم و منتظر نظراتتون هستم.

ممنون.

persianshadow
سه شنبه 19 اردیبهشت 1385, 09:26 صبح
به نظر من بهتره که اول از همه خودتون یک پروژه رو تعریف کنید . آخه تجربه نشون داده وقتی قراره

حتی خود پروژه رو همه مشخص کنن فقط چند ماه باید صبر کنید تا تکلیف مشخص بشه.

پس بهتره بگید پروژه چی هست و اونوقت جزئیات کار رو به بحث بزارید.

در ضمن از من هم هر کمکی بر بیاد در خدمتم.

sepehr_asemani
سه شنبه 19 اردیبهشت 1385, 11:34 صبح
از شما persianshadow عزیز به خاطر راهنماییتون ممنونم.
در یک تاپیک دیگر sissyboy عزیز پیشنهاد داده بود که یک فوروم طراحی کنیم.
من نظرم اینه که اگه قراره یه کار رو شروع کنیم بعد آروم آروم گسترشش بدیم
بهتره یه پروژه رو شروع کنیم که جای کار داشته باشه.

مثلا میتونیم یه نرم افزار مثل access رو بنویسیم.فکر میکنم اولین قدم هم اینه که
برنامه‌ای بنویسیم که داده‌های ورودی توسط کاربر را بگیرد و ذخیره کند.
بعد میتونیم همین برنامه رو پله پله گسترش بدیم و پیشرفته ترش کنیم.

منتظر راهنماییتون هستم persianshadow .

همچنین منتظر نظرات دوستان.

ممنون.

persianshadow
سه شنبه 19 اردیبهشت 1385, 11:54 صبح
خب مطمئنا بهتره که از J2SE شروع بشه و چه بسا همین پیشنهاد شما خیلی هم جالب باشه

و بشه به صورت یک پروژه opensource اون رو کار کرد.

پس بهتره اگه موافقید این پیشنهاد رو اینطوری مطرح کنیم :

" یک برنامه مدیریت بانک های اطلاعاتی "

persianshadow
سه شنبه 19 اردیبهشت 1385, 12:00 عصر
برای یه چنین برنامه ای اطلاعات زیر مورد نیاز هست :

JDBC

Swing

و در مجموع اگه بخواهیم پروژه رو قوی تر کنیم نیاز هست که خروجی های XML هم داشته

باشیم که در اون صورت موارد زیر هم مورد نیاز هست :

SAX و یا DOM

sepehr_asemani
چهارشنبه 20 اردیبهشت 1385, 08:10 صبح
persianshadow عزیز ازت ممونم.
دو سوال دارم:

1 . آیا منظور از خروجی XML داده‌های ذخیره شده به هنگام بازیابی است؟
2 . به نظر شما برای برداشتن قدم اول برنامه نویسی اون چیزی که من گفتم مناسبه؟

ممنون.

persianshadow
چهارشنبه 20 اردیبهشت 1385, 13:12 عصر
نه فرضا میخو ای که برنامه ات یک بانک اطلاعاتی را در قالب یک فایل XML ارائه بده همین.

2. خب ، بله مناسبه !

به نظر من بهتره یک کار رو سریع شروع کرد جاوا یه طوری هست که کلی مبحث کم کم وارد پروژه

می شن و اینطوری اون مباحث رو هم میشه یاد گرفت.

pooyanm
پنج شنبه 21 اردیبهشت 1385, 06:06 صبح
سلام بچه ها!
من هم خوشحالم که برنامه نویسان جاوا تصمیم به اتحاد بیشتر در زمینه "برنامه نویسی" گرفته اند کاری که ما ایرانیها بیشتر در حد کپی کردن کد و استفاده از IDE هایی نظیر JBuilder, Delphi, Visual Studio که بیشتر سعی در تحمیل کدها و کمپوننت های پیش ساخته دارند آن را دنبال کرده ایم ولی کمتر کسی پا را فراتر از IDE و محیط GUI گذاشته تا به این باور برسد که آنچه در برنامه نویسی اصل است پرداختن به الگوریتم های پیاده سازی شده در قالب "ابزاری" با نام زبان برنامه نویسی است، IDE ها برای راحتی کار و افزایش سرعت و بسیاری قابلیت های دیگرشان همه مفید بوده اند ولی هنگامی که شما به کد نویسی بر اساس آنچه در اندیشه خود دارید می پردازید می توانید امیدوار باشید که از حالت مصرف کنندگی صرف خارج شوید و حتی کدهایی تولید کنید که شاید تا آن وقت کسی آنها را ننوشته باشد.
مطمئنا تا الان درایران به اندازه کافی به زبان جاوا اهمیت داده نشده و مهمترین دلیل آن هم همین بی حوصلگی برنامه نویسان ایرانی برای کار روی سورس برنامه هاست که باعث شده به زبان های غیر از جاوا پرداخته و به کار در محیط های ویژوال علاقه مند شوند و زبان های راحت تر هر روز در بازار معروف تر شوند.

من از این پیشنهادات استقبال می کنم و اگر اجازه بدید می خوام پیشنهاد کنم که روی یک پروژه Open Source به طور مشترک کار کنیم تا مجبور نشیم همه راهی که دیگران طی کردن از اول با سختیهاش متحمل بشیم کاری که من خودم هم انجام دادم ولی بعد متوجه شدم که در آخر همه زحمات من قبلا هم کشیده شده ونباید از صفر شروع می کردم. برای شروع هم می تونیم یک پروژه به اتفاق نظر از http://java-source.net (http://java-source.net/) انتخاب و روی اون کار کنیم. برای پایگاه داده derby در آدرس http://incubator.apache.org/derby و با حجم 2.0MB از همه مناسب تره. برای فورم هم که sissyboy گفته بودند هم http://www.mvnforum.com (http://www.mvnforum.com/) ویا http://www.jforum.net (http://www.jforum.net/) از بقیه قوی تر هستن.
ولی اگر از اول بخواید شروع کنید (که این را توصیه نمی کنم) من با یک IDE که آقای persianshadow گفته بودن بیشتر موافقم چون می تونه برای همه و هر روز قابل استفاده باشه هر چند اول باید در حد یک ویرایشگر باشه.
من خودم قبلا یک ویرایشگر با قابلیت compile و اجرای برنامه ها و Syntax Colorizing نوشتم که متاسغانه با بی دقتی من به همراه اطلاعات یک پارتیشن پرید! ولی یک چیزهایی هنوز یادم مونده.
در هر حال من هم با شمام.

موفق باشید

persianshadow
پنج شنبه 21 اردیبهشت 1385, 06:27 صبح
خب به نظر می یاد کم کم باید تصمیم قطعی بگیریم. یک تیم که قرار نیست 100 نفر باشه .

شاید بهتر باشه با یه تیم چند نفره کار رو شروع کنیم ؟

persianshadow
پنج شنبه 21 اردیبهشت 1385, 06:30 صبح
من هم به شخصه پیشنهاد می کنم که روی یک IDE کار کنیم. در این بین با کلی پروژه کدباز درگیر

خواهیم شد. من در گروه persianjava با مابقی دوستان یه چنین هدفی رو دنبال می کردیم.

pooyanm
پنج شنبه 21 اردیبهشت 1385, 06:48 صبح
ببخشید من فکر نمی کردم قراره تیم دو نفره باشه! البته به نظر من بهتره همین جا کار دنبال بشه و در ادامه اگر مشکلی بود می تونیم پروژه رو در گروههای دیگه ادامه بدیم به نظر من اینجا عمومی تر و راحت تره و تجربه من اینه که دوام بیشتری هم نسبت به گروههای yahoo برای جاوا داره.

pooyanm
پنج شنبه 21 اردیبهشت 1385, 06:50 صبح
اگه در مورد IDE نظر مساعده پس بهتره هر چه زودتر یکی رو انتخاب کنیمhttp://java-source.net/open-source/ides
و یا از صفر شروع کنیم؟

sepehr_asemani
پنج شنبه 21 اردیبهشت 1385, 08:30 صبح
با سلام به pooyanm و تشکر به خاطر نیتش برای همراهی ما.
نه اصلا قرار نیست تیم تعداد نفرات داشته باشه.نمیدونم منظور
persianshadow عزیز چی بود.خود persianshadow بهم گفت
opensource کار میکنیم.
من هم از اول از همه مشتاقان خواستم که ما را همراهی کنند.

persianshadow و pooyanm عزیز من همانطور که گفتم تازه کارم و تو برنامه نویسی
اطلاعات زیادی ندارم. قرار شد که یه پروژه رو از صفر شروع کنیم.
به نظر شما این پروژه‌هایی که گفتید به درد من و یکی مثل من میخوره.
یعنی توش میتونم پیش برم.نکنه یه وقت کم بیارم و هیچی از کدها و منطق برنامه‌ها نفهمم.
از شما به عنوان دوستان با تجربه‌تر خواهش میکنم که راهنماییم کنید.
اگه شما تایید کنید که میتونه برای منهم آموزنده باشه من هم باهاتون همراه میشم.

ممنون.

persianshadow
پنج شنبه 21 اردیبهشت 1385, 09:32 صبح
خب ببینید تا الان چند نفر تویه این تاپیک نظر دادن ؟ اگه قرار باشه صبر کنید تا یه عده دیگه هم بیان

که خب باید همین طور صبر کرد ؟

بعد این که حالا فرضا کار از یه جا شروع شد . بقیه چه طور می تونن در انجام پروژه دخیل باشن ؟

من واسه همینه که می گم به فرض مثال یه گروه اختصاصی برای این کار اختصاص بدیم.

البته اگه کار خوب پیش بره بعدا اونو منتقل به یک وب سایت رسمی می کنیم. حالا بماند

من که با IDE موافقم. البته باید بهترین بستر رو انتخاب کنیم.

در ضمن من تویه این زمینه تجربه زیادی دارم.

راستی نگران هم نباشید همانطور که قبلا گفتم این جور پروژه ها کلی چیز برای آموختن دارن

nothingelz
پنج شنبه 21 اردیبهشت 1385, 22:58 عصر
سلام !
آقا مام هستیم !

pooyanm
جمعه 22 اردیبهشت 1385, 03:12 صبح
من طرحی کلی برای شروع کار برای یک editor با اجازه آقای persianshadow به گروه http://groups.yahoo.com/group/persianjava/ فرستادم برای دیدن آن به گروه مراجعه کنید.

pooyanm
جمعه 22 اردیبهشت 1385, 03:15 صبح
یک قسمت از درخواست را هم اینجا برای کاربران دیگر می ذارم تا با اصول واهداف این پروژه به طور کلی آشنا بشن:
1. امکانات عمومی ویرایشگرها از قبیل ایجاد و ذخیره سازی و بازخوانی فایل و editing, searching ...
2. قابلیت Syntax Colorizing برای کد جاوا
3. توانایی compile و اجرای فایل های جاوا کار با classpath و امکانات عمومی دیگر
و هر چیز دیگری که نیاز به آن باشد و از اعضای دیگر می خواهم که موارد دیگر را هم در صورت لزوم اضافه کنند و البته پیاده سازی آنها هم بیش از اندازه پیچیده نباشد.
همین طور توصیه می کنم که از Java 6 برای توسعه استفاده کنیم تا از کمپایلر توکار آن برای کمپایل بسیار سریع کدها استفاده کنیم. برای آشنایی بیشتر در این زمینه هم می توانیم از پروژه jEdit http://www.jEdit.org استفاده کنیم.

pooyanm
جمعه 22 اردیبهشت 1385, 03:40 صبح
آقای sepehr_asemani و سایر دوستانی که مثل من تازه کار هستن باید بگم در صورتی که این کار شروع بشه این الزام را ایجاد نمی کنه که شما به همه کد صد در صد مسلط باشید و گرنه یک نفر می تونست همه کار را به تنهایی انجام بده. معمولا هر کسی یک قسمت از کار را دنبال می کنه و حتی من تازه کار هم می تونم روی یک قسمت کوچک به شکلی که ناسازگاری ایجاد نشه کار کنم کافیه در قسمتی که به عهده می گیرم حداکثر تلاشم را به کار
بگیرم.
هر سوال دیگری هم در مورد پروژه داشتید بپرسید.

persianshadow
جمعه 22 اردیبهشت 1385, 07:43 صبح
سلام pooyanm

متنی که برای گروه ارسال کردی فارسی بود. هیچی توش معلوم نبود ! سعی کردم درستش کنم

که نشد. حالا اگه فرصت کردی . finGlish بنویس و دوباره ارسال کن.

بعد این که نمی دونم تویه فایل های گروه رو نگاه کردی یا نه ، یه فایل هست که توضیحات

اولیه ادیتور توش اومده.

خب بخ نظر من بهتره کار رو شروع کنیم. اگه می خواید مشخص کنید تا تحلیل کار رو شروع کنیم.

به نظر من بهتره برای تحلیل یه تیم 3 الی 4 نفره باشیم. اگه موافقید اعلام کنید تا نحوه تحلیل

رو مشخص کنیم.

persianshadow
جمعه 22 اردیبهشت 1385, 07:45 صبح
راستی ما اسم پروژمون رو ( یعنی اسم اولیه ) MuMbo Jumbo گذاشتیم. این اسم یعنی

" عجیب و غریب " .

sepehr_asemani
جمعه 22 اردیبهشت 1385, 08:33 صبح
سلام و خیر مقدم به nothingelz.
من هم میگم دیگه شروع کنیم.

persianshadow
جمعه 22 اردیبهشت 1385, 09:27 صبح
خب برای این که این تاپیک هم به سرنوشت محتوم مابقی تاپیک ها گرفتار نشه ، شروع می کنیم

به اجرا ..............

mohammad amin mohammadshhe
جمعه 22 اردیبهشت 1385, 16:02 عصر
ما تازه Jbuilder 2006 رو نصب کردیم.

persianshadow
جمعه 22 اردیبهشت 1385, 20:02 عصر
آخه این دو تا تاپیک بالا چه معنای داره ! حالا باز تاپیک اولی یه سوال پرسیده ولی تاپیک دوم بیشتر

یه جوابه تا یه سوال.

خب به شما دوستان هم خوش آمد می گم .

واسه اولی بازهم می گم Jbuilder ورژن بالاتر کار کن.

sepehr_asemani
شنبه 23 اردیبهشت 1385, 11:17 صبح
من هم به دوستان جدیدمون خیر مقدم میگم.

آقا پس قرار شد روی IDE کار کنیم.persianshadow عزیز شما
گفتی که باید کار تحلیل رو شروع کنیم.
شما لطفا استارتشو بزن.
ممنون.

persianshadow
شنبه 23 اردیبهشت 1385, 15:01 عصر
تا قبل از روز سه شنبه مقدمات کار رو ارسال می کنم . در ضمن تویه گروه هم یه عده اعلام امادگی

کردن .

pooyanm
یک شنبه 24 اردیبهشت 1385, 05:59 صبح
سلام، آقای persianshadow من هم منتظرم ببخشید که دیر به دیر سر می زنم
البته من نام Mumbo Jumbo را ترجیح نمی دم چون نه با پروژه مربوطه نه به فرهنگ ما به عنوان یک گروه ایرانی. و اگر اشتباه نکرده باشم دقیقا به معنی عجیب وغریب نیست بلکه به معنی طلسم، "جادو" و چند معنی نا مناسب دیگر است کلمه جادو در این معنی باعث شد نام جادو=Jadoo به ذهن من برسه که هم فارسیه و هم مشابه نام اکثر پروژه های جاوا با j شروع می شه اگر ممکنه با این نام کار را ادامه بدیم.
اگر هم می خواید که نام حتما انگلیسی باشه بهتره قسمتی از این نام از J و کلمه edit باشد.
ممنون میشم اگر اینها را هم لحاظ کنید

pooyanm
یک شنبه 24 اردیبهشت 1385, 06:26 صبح
الان هم jadoo java را جستجو کردم تا الان پروژه ای با این نام ثبت نشده. تصویر پست قبلی گروه هم که مشکل فارسی داشت را به persianjava فرستادم.

persianshadow
یک شنبه 24 اردیبهشت 1385, 07:31 صبح
خب ، عالیه من هم با Jadoo موافقم.

Jadoo is magic IDE for Java Platform

sepehr_asemani
یک شنبه 24 اردیبهشت 1385, 11:24 صبح
persianshadow عزیز ممنون.من هم منتظرم.

در ضمن اسم خیلی قشنگیه.جادو jadoo.
خیلی قشنگ.

Mega7000
یک شنبه 24 اردیبهشت 1385, 12:41 عصر
سلام
من علاقه مند به جاوا هستم،
اما 3صفحه پر کردید ،دریغ از یه کلمه آموزش

persianshadow
یک شنبه 24 اردیبهشت 1385, 12:57 عصر
با سلام به شما دوست عزیز . قرار نیست اینجا ( یعنی تویه این پست ) آموزش بدیم.

فقط داریم مراحل طی شدن پروژه رو هماهنگ می کنیم. قبلا آدرس یه گروه رو داده بودم اونجا یه

سری مقاله هست . در ضمن می تونید در انجام این پروژه هم همکاری کنید.

pooyanm
دوشنبه 25 اردیبهشت 1385, 06:27 صبح
سلام به دلیل یک سری اشکالات yahoo اون ایمیل فرستاده نشده بود چون من از gmail برای عضویت استفاده کرده بودم پس دوباره فرستادم.
من همون اول هم گفتم گروه yahoo همش دردسر داره. حالا.

sepehr_asemani
دوشنبه 25 اردیبهشت 1385, 07:38 صبح
سلام pooyanm عزیز.به گروه سر زدم باز هم نمیشه خوب متوجه شد.
کارکترهای زیادی کد عددیشون نمایش داده میشه.
چرا مطلبتو همینجا نمیذاری؟
ممنون.

goudarzivahid
دوشنبه 25 اردیبهشت 1385, 07:59 صبح
yeki pass shoro be yad dadan bokonee

persianshadow
دوشنبه 25 اردیبهشت 1385, 13:53 عصر
سلام

دوستان عزیزی که تازه به این تاپیک وارد می شن . در جریان باشن که قرار نیست چیزی اموزش داده

بشه. ما داریم یه پروژه رو آغاز می کنیم که در طی اون افراد می تونن به فراگیری هم بپردازند.

pooyanm
سه شنبه 26 اردیبهشت 1385, 06:47 صبح
sepehr عزیز اگر ایمیل رو چک کنید تصویر اون را می تونید ببینید در پیام گروه تصویر مشخص نیست.

persianshadow
چهارشنبه 27 اردیبهشت 1385, 21:11 عصر
متن اولیه پروژه " جادو " در گروه قرار گرفت. و به اعضا ارسال گردید. دوستانی که تمایل به همکاری

دارند به گروه زیر مراجعه نمایند :

http://groups.yahoo.com/group/persianjava/

pooyanm
چهارشنبه 27 اردیبهشت 1385, 23:37 عصر
توی گروه و فایل های اون نبود فقط توی ایمیل هست اگر ممکنه به قسمت فایل ها هم اضافه کنید

sepehr_asemani
پنج شنبه 28 اردیبهشت 1385, 14:56 عصر
persianshadow عزیز ممنون.
با بردن کار به گروه فعالیت این تاپیک قطع نمیشه؟
ممنون.

persianshadow
جمعه 29 اردیبهشت 1385, 10:52 صبح
سپهر آسمانی عزیز سلام

دلیل این که من هم اینجا خبر می دم و هم تویه گروه ، آخه اونجا هم خیلی های می خوان همکاری

کنن و این موضوع قبلا اونجا مطرح شده بود. حالا هم تویه این تاپیک خبرها رو اعلام می کنیم و

هم اونجا.

pooyanm
شنبه 30 اردیبهشت 1385, 12:43 عصر
سلام اگر ممکنه توسعه را با جاوای 6 انجام بدیم تا کامل شدن و ارائه ی رسمی jadoo نگارش 6 هم عمومی خواهد شد. نظر سایرین چیه؟

sepehr_asemani
شنبه 30 اردیبهشت 1385, 13:33 عصر
pooyanm عزیز نسخه 6 خیلی فرق میکنه؟
اگه یکی با 6 کار کنه و یکی دیگه با نسخه قدیمی‌تر آیا ناسازگاری
پیش میاد؟

Persianshadow عزیز من یه نامه به گروه زدم عمومی نشد.چرا؟

لینک گروه:
http://groups.yahoo.com/group/persianjava

pooyanm
شنبه 30 اردیبهشت 1385, 14:54 عصر
من توصیه می کنم در صورتی که امکان دانلود دارید 6 را از http://mustang.dev.java.net دریافت کنید من به شخصه زیاد به این نسخه وابسته شدم و کار با نگارش پایین تر برام تقریبا غیر ممکنه.
نگاراش جاوای شما چیه؟

pooyanm
شنبه 30 اردیبهشت 1385, 15:08 عصر
جاوای 6 امکاناتی برای کمپایل سریع برنامه ها و امکانات رابط محیط گرافیکی زیادی داره که برای کار ما خیلی ضروریه و امکانات scripting توکار که بعدها به درد editor می خوره. اگر کدی با Java 6 باشه که امکانات 6 را استفاده کرده باشه قابل کامپایل در 5 نیست البته با روش هایی می توان آنرا فقط قابل اجرا در 5 نمود به این شکل که نگارش جاوا شناسایی و کدهای جدیدتر دور زده شوند.

persianshadow
شنبه 30 اردیبهشت 1385, 16:22 عصر
برای شروع چونکه مستقیما "جادو " توسعه داده نخواهد شد و زیر برنامه ها توسعه پیدا خواهند

کرد

زیاد نگارش جاوا مهم نخواهد بود و در نهایت موقع انتشار نسخه اصلی جادو از بیلد های مختلف

بهره خواهیم برد. پس فعلا هر کس می تواند از نگارش مورد تمایل خود استفاده نماید.

sepehr_asemani
یک شنبه 07 خرداد 1385, 07:14 صبح
سلام به همه دوستان.
من احساس میکنم که با رفتن کار به گروه فعالیت این تاپیک در حال فراموش شدنه.
به همین دلیل میخوام از persianshadow عزیز اجازه بگیرم تا اون بخش از کاری رو
که در گروه من به عهده میگیرم اینجا مطرح کنم تا با دوستان با هم روش کار کنیم.

دوستانی که تازه میان پستهای قبلی رو بخونن.
لینک گروه:
http://groups.yahoo.com/group/persianjava

pooyanm
دوشنبه 15 خرداد 1385, 06:12 صبح
سلام
آقای persianshadow

1. به نظر می رسه که فعالیت در این پروژه داره کم می شه و افراد زیادی به طور جدی اعلام آمادگی نکردن ولی من شخصا در این پروژه با حداکثر تلاش خود به طور جدی پیگیر هستم حتی اگر لازم باشه بخشهای پایه ای دیگر را هم شروع می کنم(صفحه اصلی، کمپایلر و...) با این امید که دیگران در ادامه به پروژه بپیوندند. در هر حال من تا وقتی که این پروژه حتی یک عضو دیگر داره در آن البته در حد توان همکاری می کنم.
2. اگر ممکنه یک توضیح و یا Doc در مورد اینکه زیرپروژه Custom File Extension در عمل چه
اطلاعاتی را در بر می گیره اضافه کنید.

3. اگر وقت کردید جزئیات sub-project ها را هم منتشر کنید این طوری اگر کسی دیگر خواست بهتر می دونه که چه طور همکاری کنه و اینکه چقدر از اون را می تونه تقبل کنه. البته تا الان هم زیاد وقت گذاشتید و کار شما شایان تقدیره.

4. از زحمات شما سپاسگذارم و این امید را دارم که همیشه موفق و پیروز باشید.

آقای sepehr asemani اگر persianshadow عزیز اجازه بدن من هم موافقم که قسمتی از کار همین جا ادامه داشته باشه.
پیروز باشید.

persianshadow
دوشنبه 15 خرداد 1385, 08:24 صبح
سلام دوست عزیز

حقیقتا در گروه چندین نفر اعلام امادگی کردن ، که به دلایلی خواستن فعلا ایمیل های ان ها

منتشر نشود. عده ای هم دانشجو هستم و گفتن که بعد از پایان امتحانات با جدیت کار رو پی

گیری می کنن. در ضمن حدودا اواسط تیر ماه یک نسخه اولیه از جادو منتشر خواهد شد.

من تمام تلاش خودم رو می کنم تا به شکا گروهی کار پیش برود. به زودی با هم دیگر بیشتر

آشنا خواهیم شد.

sepehr_asemani
دوشنبه 15 خرداد 1385, 21:26 عصر
pooyanm عزیز ممنون.
نوشتن یک Text Editor ساده رو من دنبال میکنم.
راستش رو بگم هنوز شروع نکردم.
ولی سوالاتم و روند کار رو همینجا مطرح میکنم.
از دوستان هم دعوت به همکاری میکنم.
ممنون.

persianshadow
دوشنبه 15 خرداد 1385, 21:46 عصر
از دوستان تقاضا می کنم که در صورت امکان مباحث مطرح شده را نیز در گروه مطرح کنند

چونکه تعدادی از دوستان که در پروژه همکاری می کنن در این وب سایت عضو نیستند.

p_frce
یک شنبه 02 مهر 1385, 12:07 عصر
به به چه حرکتی.چرا ادامه پیدا نکرد.
Persianshadow,sepehr_asemani,pooyanm ادامه بدین.

GeniusNapster
شنبه 08 مهر 1385, 02:15 صبح
سلام دوستان

خیلی خوشحالم که شما اینکار روشروع کردید منم می خواستم توی پروژه کمک کنم

اگر ممکنه یکی از قسمتها رو هم تعیین کنید که من انجام بدم

pooyanm
یک شنبه 09 مهر 1385, 23:57 عصر
اگر ممکنه یکی از قسمتها رو هم تعیین کنید که من انجام بدماگه از زیر پروژه های معرفی شده هیچ کدام را نمی خوای برداری می تونی سرور محیط رو برداری که یک Server و Client ساده برای ارتباط بین چند اجرای محیط باشه.

البته این پروژه هنوز فعاله! حداقل توسط من. احتمالا افراد دیگزی هم به صورت فردی دارن ادامه می دن. در ضمن به یک نفر که C# یا C++ هم در کنار جاوا بلد باشه نیاز داریم (در سطح نیمه متوسط) اگر پیدا نشد خودم با دلفی فعلا یه کارهایی انجام دادم.

ارام فارسی
سه شنبه 11 مهر 1385, 20:14 عصر
سلام به همه برو بچه های جاوا دوست.اقا منم از خودتون بدونید.من یک سال سی و سی++کار کردم.حالا میخوام بزنم تو خط جاوا .البته نه سر خود.بلکه به توصیه ی بزرگان جاوا.
خلاصش که اومدم بگم اقا منم بازی!.حالا از شوخی بگذریم.به نظرتون میتونم جاوا رو تا حدودی بدون سر کلاس رفتن یاد بگیرم؟ .البته از سی++ خوب سر در میارموشنیدم اونهایی که سی++ را بلدن با جاوا هم راحتند.لطفا یک منبع خوب معرفی کنید.

Mamdos
چهارشنبه 12 مهر 1385, 00:43 صبح
اگر با انگلیسی راحتید من راهنمای خود سان رو پیشنهاد می‌کنم:
http://java.sun.com/docs/books/tutorialNB/download/tutorial.zip

اگر دید عمیقتری می‌خواهید Thinking in Java کتاب حوبی است:
http://www.odioworks.com/download/TIJ-3rd-edition4.0.zip
البته این نسخه مال چهار سال پیش است و ویرایش چهارم آن هم آمده که مباحث Java SE 5 را در بر میگیرد اما من نسخه‌ی جدیدشو پیدا نکردم.

اگر در وب جستجو کنید منابع زیادی پیدا می‌کنید مثلا پایگاه javapassion.com (http://www.javapassion.com) دوره‌های رایگان آموزش جاوا از مقدماتی تا نگارش سازمانی جاوا را دارد که اول درس می‌دهد و بعد تمرین.

Strategist
شنبه 14 بهمن 1385, 21:48 عصر
اگر منم را بدید هستم :لبخندساده: