PDA

View Full Version : نوشتن سوال فیزیک توسط زبان های برنامه نویسی

محمد1369
شنبه 03 خرداد 1393, 19:02 عصر
سلام من استادم گفته سوال فیزکتو با زبان سی ++ یا هر زبانه دیگه ای که بخواین بنویسن .من
برنامه نویسیم اینقدر قوی نیست که بتونم اینکارو کنم
و راهنمای لازم دارم
ممنون

کامبیز اسدزاده
شنبه 03 خرداد 1393, 19:13 عصر
سلام من استادم گفته سوال فیزکتو با زبان سی ++ یا هر زبانه دیگه ای که بخواین بنویسن .من
برنامه نویسیم اینقدر قوی نیست که بتونم اینکارو کنم
و راهنمای لازم دارم
ممنون

خب شما برنامتون رو بنویسید اجرا کنید اگه مشکلی داشت ذکر کنید بررسی کنیم.

motherboard
شنبه 03 خرداد 1393, 19:13 عصر
برادر گرامی.همون طور که قبلا گفتم و باز هم میگم شما هرچی بلدی از زبان Cو پیاده سازی از مسئله به زبان c رو بذار تو پستت تا بقیه هم ببینند و بشه یک تغییراتی رو براش ایجاد کرد.باز هم گوش ندادی.اما از باب راهنمایی مسئله رو کامل بذار تا اگه تونستم راهنمایی کنم.چون فیزیک رو من با 10 پاس کردم!!!!!!!

کامبیز اسدزاده
شنبه 03 خرداد 1393, 19:15 عصر
قضیه استاد ها و سوالهای دانشگاهی برای من یکی شده کارتون !!!
یا استاد ها سوادی ندارن ۴ تا مطلب یاد دانشجو ها بدن یا نه واقعا دانشجو ها تنبلی میکنن !!!! واقعا نمیتونم درک کنم این قضیه رو‌ :ناراحت:

محمد1369
شنبه 03 خرداد 1393, 20:08 عصر
فاصله 2نقطه q1=25mc وq2=75mcاز یک دیگر 3سانتی متر است اندازه و چهت نیرو وارده بر q1و q2بدست اورید

#include <conio.h>
#include <iostream.h>
int main()
{int q=25,w=27;

من ترم 2کاردانی هستم فقط شرط های if ,while case رو خوندم

محمد1369
شنبه 03 خرداد 1393, 20:44 عصر
نمویدونم با کدوم شرط نوشته میشه؟

کامبیز اسدزاده
شنبه 03 خرداد 1393, 20:53 عصر
فاصله 2نقطه q1=25mc وq2=75mcاز یک دیگر 3سانتی متر است اندازه و چهت نیرو وارده بر q1و q2بدست اورید

#include <conio.h>
#include <iostream.h>
int main()
{int q=25,w=27;

من ترم 2کاردانی هستم فقط شرط های if ,while case رو خوندم

سوال شما درست نیست ها !!! mc منظورتون جرمه ؟ باره ؟ میکرو کولونه !!! چیه در کل سوال نا مفهومه...

محمد1369
شنبه 03 خرداد 1393, 20:56 عصر
mcمیکرو کولن

محمد1369
شنبه 03 خرداد 1393, 21:38 عصر
کسی نیست منو راهنمای کنه:ناراحت:

motherboard
شنبه 03 خرداد 1393, 21:39 عصر
اگه منظورتون همون فرمول قانون کولن هست.در قدم اول شما فرمول رو داری.در قدم دوم باید میکرو کولن رو به کولن تبدیل کنی و هر کدوم رو در یک متغیر بریزی ومثلا متغیر شعاع رو هم r تعریف کن و اون رو تبدیل به متر کن و در داخل متغیر r بریز.همچنین مقدار ثابت k رو هم در متغیری مثل k میریزی.بعد از این کارها فرمول رو می نویسی(با توجه به تقدم عملگرها)و نتیجه رو داخل یک متغیر از نوع اعشار قرار میدی..همچنین باید تمام شروطی رو که باعث مبهم شدن نتیجه بشه رو پیاده سازی کنی.مثلا اگر مقادیر جوری شد که مخرج صفر شد پس نشون بده ارور.اگه کمی به زبان c مسلط باشی چیز سختی نیست.دوست عزیز اگه زبان c رو خوب بلد نیستی.یک کتاب ساده ای رو دانلود کن تا مباحث اولیه رو یادبگیری و سخت نیست.می خواستم کدش رو برات بنویسم اما بداموزی داره و یک جورایی به خودت ظلم کردم.شرمنده.

motherboard
شنبه 03 خرداد 1393, 22:35 عصر
من این کد رو نوشتم.اما کد یک مشکلی داره و اون هم بحث سرریز شدنه.با وجود اینکه از unsigned long long استفاده کردم اما کفاف نداد.اون مقدار ثابت k کار رو خراب می کنه.همین قدر هم بنویسی نمره خوبی داره.راستی من تبدیل به میکروکولن به کولن رو با استفاده ضرب 10 به توان -6 انجام دادم.امیدوارم تبدیل درست بوده باشه.اگر در مورد سرریز شدن مقدار بقیه دوستان هم نظری دارن بگن.دیگه همین قدر از دستم اومد.

#include <iostream>
#include <conio.h>
using namespace std;
int main()
{ double q=25 * 0.000001;
double w=27*0.000001;

unsigned long k=9*1000000000;
double r=9*0.0001;
double f=k*q*w/r;
cout<<f;
getch();}

(while(c=1) printf(cpp=0
شنبه 03 خرداد 1393, 22:47 عصر
قضیه استاد ها و سوالهای دانشگاهی برای من یکی شده کارتون !!!
یا استاد ها سوادی ندارن ۴ تا مطلب یاد دانشجو ها بدن یا نه واقعا دانشجو ها تنبلی میکنن !!!! واقعا نمیتونم درک کنم این قضیه رو‌ :ناراحت:

حالا ما میگیم دانشگاه های آزاد و پیام نور و از این قبیل مزخرفن -- اما دانشگاه هایی مثل صنعتی شریف چی؟ اون هم مزخرفه! این ویدئو داخل یوتیوب (https://www.youtube.com/watch?v=oQgmh7PO1fo) رو تماشا کن تا متوجه بشی. اُستاده حتی نمی تونه یک جمله رو قشنگ بیان کنه. نوع تعریفش از Web و اینترنت کُمدیه. اِسترس سر تا پاهاش رو گرفته. جالب اینه که حتی در کلاس به بچه ها میگه: با کسانی که تقلب می کنن و این جور چیزها، به شدت برخورد میشه!
شما فکرش رو بکن، دانشجوهای همون دانشگاه ها هستن که آینده مملکت ما رو می سازن و بعدش اُستاده هنوز به دانشجوها اعتماد کافی نداره. میخوام بگم که در دانشگاه هایی از این قبیل، اگر کلمه تقلب رواج داشته باشه، فاتحه کُل کشور خونده هست.

هر قسمت از این کهکشان، دانشگاه ماست. حتی داخل توالت. مهم اینه که ما ذهنون رو کنجکاو کنیم و کتاب به دست باشیم.
من دانش خودم رو اول از همه مَدیون معلم برنامه نویسی ویژوال بیسیک خودم هستم. ایشون با منطق برنامه نویسی ویژوال بیسیک، شیرینی برنامه نویسی رو به من فهموند. از همه مهمتر، کُت و شلواری نبود.

در ایران، باید تغییرات عمده ای در صنعت کامپیوتر ایجاد بشه، و ما تنها کسانی هستیم که می تونیم این انقلاب رو بپا کنیم. از دانشگاهی ها بخاری بلند نمیشه.

من میخوام یک تاپیک در خصوص دانشگاه، علم کامپیوتر، اقتصاد و بیزینس، فرهنگ، ایران و... به زودی ایجاد کنم -- پس حتما دیدگاهت رو در اونجا بیان کن.

از دوستان عزیز نمیخوام که این تاپیک رو در خصوص دانشگاه و اینجور حرفها گسترش بدن -- چرا که ایجاد کننده تاپیک سوالی متفاوت رو مطرح کرده و مطمئنا دوست نداره که تاپیکش گمراه بشه.

اپیک بنده که به زودی ایجاد شد، تمام عقده ها، گِلایه ها، پیشنهادات، انتقادات، ایده ها و ... خودتون رو بیان کنید.

محمد1369
یک شنبه 04 خرداد 1393, 14:32 عصر
سلام متاسفانه استاد قبول نکرد و از من سورس ران شده رو میخواد و ازم نگرفت
و 2روز بهم وقت داد
دوستان نظری
درمورد خطای که میده ندارن؟

کامبیز اسدزاده
یک شنبه 04 خرداد 1393, 14:45 عصر
سلام متاسفانه استاد قبول نکرد و از من سورس ران شده رو میخواد و ازم نگرفت
و 2روز بهم وقت داد
دوستان نظری
درمورد خطای که میده ندارن؟

یعنی چطور سورس ران شده رو میخواد ؟! ببینمید سعی نکنید پروزه رو کسی براتون آماده بده من خودم شخصا با این کار مخالفم که نمره ای که باید خودتون بگیرید رو ما کمک کنیم تا بگیرید ! این درست نیست اینجوری داریم دستی دستی مملکت رو پر از بی سواد میکنیم ! :چشمک:

آمریکایی ها دارن به فناوری Quantum دست پیدا میکنن که به جای بیت های 0 و 1 با کیو بیت ها کار کنن اونوقت ما اینجا به لطف این اساتید بی سوادی که تو دانشگاه دم از سواد میزنن داریم تمرین حل میکنیم ! جمع کنید بابا شورشو در آوردین.

motherboard
یک شنبه 04 خرداد 1393, 15:10 عصر
نشد دیگه دوست من.میگم بداموزی داره به خاطر همینه.:لبخند:شما اصلا خطوط کد رو متوجه شدی؟؟!!!! من که میگم نه!!!!! به نظر من حتی استاد فیزیکتون هم تو باغ این جور مسائل به شکل برنامه نویسی نیست.اینجا انجمنه.گام به گام که نیست. از اینجا به بعد پای خودته.مگر اینکه دوستان دیگه محبت کنند و وقت بذارند تا کمکت کنند.خودت باید برنامه رو مرور کنی و در جهت رفع اشکال سرریز شدن مقدار دربیای .شرمنده اخلاق ورزشیت هستم.خداحافظ.

محمد1369
یک شنبه 04 خرداد 1393, 16:54 عصر
بابا از یه ترم 2 کامپیوتر چ توقعی دارین بشینه ی شبه تمام کامپایلر ها.شرطها و .. رو بخون
خودش شروع کنه نوشتن
خدای نمیشه خود شما ها که از اول برنامه نویس نبودین والا
درسته اینقدر نوشتین و خطا یابی کردین تا به اینجا رسیدین
من الان تمام نمرات ریاضیم 20.سخت افزار.زبان ماشینو...
فقط زبان سی رو هنوز به تور کامل یاد نگرفتم و الان دارم میخونم
و ترم 2هستم و استاد ما نمیفهمه ک این سوالا مال کارشناسی که حداقل 4تا زبان خوندن و کار کردن نما که 2تا پیشرفته خوندیم که بخدا تا اریه ها هم بیشتر نبود. و استادمونم هر بارنامه ای می نوشت خودش هنگ میکرد 20 تاهم خطا داشت
نمیخوام بگم مقصر استادان ما هم هستیم
ولی واقع در توان من نیست که الان چنین برنامه ای بنویسم.. .
نمیدونم دیگه شما چی فکر می کنید

(while(c=1) printf(cpp=0
یک شنبه 04 خرداد 1393, 22:24 عصر
بابا از یه ترم 2 کامپیوتر چ توقعی دارین بشینه ی شبه تمام کامپایلر ها.شرطها و .. رو بخون
از دانشگاه کلا توقعی نیست، چه برسه به فرق این ترم و اون ترم و استادها و ...

خدای نمیشه خود شما ها که از اول برنامه نویس نبودین والا
من از اون اول یه احمق بودم و الان مقامم کمی بالاتر از یه احمقه.

درسته اینقدر نوشتین و خطا یابی کردین تا به اینجا رسیدین
اینجا جایی نیست که -- من اون بالابالاها رو میخوام.

من الان تمام نمرات ریاضیم 20.سخت افزار.زبان ماشینو...
وقتی که دوم ابتدایی بودم، من هم ریاضی رو یکبار 20 گرفتم. یادش بخیر.

فقط زبان سی رو هنوز به طور کامل یاد نگرفتم و الان دارم میخونم
پایانی برای مطالعه و یادگیری زبان سی وجود نداره. دُرُسته که یادگیری کتابخانه استاندارد و قوانین زبان سی زمانی رو از آدم می گیره، ولی مشکلات از وقتی شروع میشن که شما بخوای پروژه های بزرگ امروزی رو در این زبان بنویسی; مثل کار با گرافیک -- البته اگر به یک زبان سطح بالا سوئیچ نکنی.

و ترم 2هستم و استاد ما نمیفهمه ک این سوالا مال کارشناسی که حداقل 4تا زبان خوندن و کار کردن نما که 2تا پیشرفته خوندیم که بخدا تا اریه ها هم بیشتر نبود. و استادمونم هر بارنامه ای می نوشت خودش هنگ میکرد 20 تاهم خطا داشت
ببین، داداش عزیزم، این خاصیت اُستاد بودن در ایرانه. در کشورهای دیگر هم ممکنه برخی از اُستادها مشکلاتی در فَهمِشون داشته باشن، اما در ایران خاصیت و درواقع فایده اُستاد بودن، نَفَهم بودنه. درواقع یکی از معیارهای اُستاد بودن در ایران، کودن بودنه + کارت پایان خدمت!

نمیخوام بگم مقصر استادان ما هم هستیم
حق با توست; مقصر هم اُستاد و هم کُل دانشگاهه.

ولی واقع در توان من نیست که الان چنین برنامه ای بنویسم.. .
اینترنت بهترین دانشگاهیه که تاحالا رفتم -- حتی بهتر از خوندن داخل توالت.

نمیدونم دیگه شما چی فکر می کنید
من راستش الان دارم به یه همبرگر خوشمزه فکر می کنم -- چون نه ناهار خوردم و نه شام -- پس باید برم یه همبرگر بخرم و خودم سُرخش کنم و بخورم.

یک جمله میخوام بگم تا همیشه یادت باشه:
اگر میخوای در هر کاری موفق بشی، باید خودت رو به چالش بی اندازی.

موفق باشی.