PDA

View Full Version : کد ajax

zohreh.hn
یک شنبه 04 خرداد 1393, 15:16 عصر
سلام دوستان
یک کد ای جکس در هدر سایتم دارم به صورت زیر

$(document).ready(function(){
$(document).on('click', '.btn',function(){
var btn = $(this);
var msg = btn.closest('form').serializeArray();

alert(msg);
$.ajax({
type : "POST",
url : "ajaxfactor.php",
data : msg,
success : function(data){
btn.closest('form').find('.data').html(data);
}
})
});

که از فرم زیر اطلاعات می گیرد ولی آلرت ای جکس خالی نشان می دهد

$isT=" <form method='post'> <br /> تعداد سفارش <input type='text' name='txtcount' /><br /> <input type='hidden' name='watchid' value='$id' /> <input type='hidden' name='price' value='$price' /> <input type='hidden' name='orderid' value='$orderid' /> <input type='button' class='btn' value='افزودن به سبد خرید' /> <div class='data'></div> </form> ";
نکته ای که دارد اینست که فرم من در یک متغییر قرار دارد که درصورت لزوم در حلقه تکرار می گردد.
بنظر شما چرا آلرت هیچ مقداری را نشان نمی دهد و ثبتی که در ajaxfactor.php قرار است صورت بگیرد انجام نمی شود. آیا نکته در button است که بجایش submit قراردهم اگر هست چه کد بگذارم و اگر نه مرا راهنمایی بفرمایید. :گریه:

rezakho
یک شنبه 04 خرداد 1393, 16:48 عصر
نکات زیر رو بررسی کنید

1- فرمی که با ajax ارسال میشه نباید خودش به صورت معمول ارسال بشه، یعنی یا نباید اصلا تگ form ای وجود داشته باشه، و یا نباید ارسال بشه و موقع ارسال، عملیات ارسال خود فرم کنسل بشه

2- اون الرت ای که گذاشتید بیرون از درخواست ایجکس اجرا میشه و ربطی به ایجکس نداره، اگر خروجیش خالی هست، به خاطر خط 4 هست که فرم یا عناصرش رو پیدا نمیکنه اصلا

zohreh.hn
دوشنبه 05 خرداد 1393, 13:37 عصر
سلام ممنونم ولی منظورتون از نکته اول چیه پس یعنی تگ فرم را از حلقه خارج کنم لطفا راهنمایی کنید

zohreh.hn
دوشنبه 05 خرداد 1393, 13:41 عصر
در قسمت btn.closest('form') دکمه باید به چه تگی نزدیک باشد؟؟؟؟ که نزدیکترین اطلاعات به تکس باکس را بگیرد ولیو ها را چطور دریافت کنم

numberone1
دوشنبه 05 خرداد 1393, 15:39 عصر
سلام
تو خط 3 شما یک variable دارید به اسم btn
اول یک آلرت بزارید ببینید داخلش چی هست.خالی هست یا نه! جوابشو بزارید اینجا تا بتونم بیشتر کمکتون کنم