PDA

View Full Version : چگونه بخشی از آیتم های لیست باکس را حذف کنیم ؟

dele_ghamgin_2008
دوشنبه 05 خرداد 1393, 13:53 عصر
من لیست باکسی دارم که توش این آیتم ها موجوده :

ایران/123/
مازندران/44/
تهران/4124/

می خوام وقتی روی باتن کلیک می کنم ، فقط اسامی باقی بمونه و اعداد و /اعشار نیز همگی حذف شوند . اعداد بین دو اعشار هستند. ابتدا عدد و بعد اسم شهر ها

parvizwpf
دوشنبه 05 خرداد 1393, 14:18 عصر
private void button1_Click(object sender, EventArgs e)
{
for (int i = 0; i < listBox1.Items.Count; i++)
{
string result=GetNonNumericData(listBox1.Items[i].ToString());
listBox1.Items[i] = result;
}

}

public string GetNonNumericData(string input)
{
Regex regex = new Regex("[^ا ب پ ت ث ج چ ح خ د ذ ر ز ژ ط ظ ش س ی ل آ ن م ک گ ه ع غ ف ق و ئ ]");
return regex.Replace(input, "");
}

dele_ghamgin_2008
دوشنبه 05 خرداد 1393, 14:36 عصر
private void button1_Click(object sender, EventArgs e)
{
for (int i = 0; i < listBox1.Items.Count; i++)
{
string result=GetNonNumericData(listBox1.Items[i].ToString());
listBox1.Items[i] = result;
}

}

public string GetNonNumericData(string input)
{
Regex regex = new Regex("[^ا ب پ ت ث ج چ ح خ د ذ ر ز ژ ط ظ ش س ی ل آ ن م ک گ ه ع غ ف ق و ئ ]");
return regex.Replace(input, "");
}

این کار کرد مرسی . ولی ایکاش اینجوری میشد !!!
مثلاً بهش دستور میدادم قبل از اعشار هرچی داری رو پاک کن. اینجوری بشه خیلی بهتره . نمشه !؟

parvizwpf
دوشنبه 05 خرداد 1393, 14:46 عصر
میشه من اولین و راحتترین چیز که به ذهنم رسید رو نوشتم. اونجوری استرینگ بازی مسخره ای خواهی داشت.

dele_ghamgin_2008
دوشنبه 05 خرداد 1393, 15:37 عصر
میشه من اولین و راحتترین چیز که به ذهنم رسید رو نوشتم. اونجوری استرینگ بازی مسخره ای خواهی داشت.

اگر اون روش رو هم بگید خیلی ممنونم . آخه خیلی جاها بدرد می خورد !

parvizwpf
دوشنبه 05 خرداد 1393, 15:43 عصر
خودتون باید روش کار کنید. رو استرینگ ها کار کنید. روش: ایندکس اولین / رو پیدا کرده سپس از اون ایندکس در رشته شروع کنید به حذف کردن. شرمنده من الان نمیتونم انجام بدم.

dele_ghamgin_2008
دوشنبه 05 خرداد 1393, 17:50 عصر
خودتون باید روش کار کنید. رو استرینگ ها کار کنید. روش: ایندکس اولین / رو پیدا کرده سپس از اون ایندکس در رشته شروع کنید به حذف کردن. شرمنده من الان نمیتونم انجام بدم.

مهندس کل سایت رو زیر و رو کردم هیچی درباره این موضوع تاحالا پیدا نکردم . دوستانی که در این زمینه اطلاعاتی دارند لطفاً منو کمک کنن. خیلی نیاز دارم به اینکه قبل از یک قسمت را در listbox پاک کنم.

parvizwpf
سه شنبه 06 خرداد 1393, 00:43 صبح
دوست عزیز زیر و رو کردن نیازی نیست. شما فقط کافیه قضایایی که برای پیدا کردن، حذف و گرفتن ایندکس یک کاراکتر هست را در وب سرچ کنی همین .من روش کار رو هم گفتم. کافیه کمی در رابطه با کلاس String مطالعه کنید.

dele_ghamgin_2008
سه شنبه 06 خرداد 1393, 21:56 عصر
دوست عزیز زیر و رو کردن نیازی نیست. شما فقط کافیه قضایایی که برای پیدا کردن، حذف و گرفتن ایندکس یک کاراکتر هست را در وب سرچ کنی همین .من روش کار رو هم گفتم. کافیه کمی در رابطه با کلاس String مطالعه کنید.

مهندس هرچی گشتم چیز کاربردی بدست نیاوردم . فهمیدم چجوری میشه با split بعد از یک اعشار رو حذف کرد . اما قبلشو هیچ جا نگفته