PDA

View Full Version : مشکل در نشان دادن مقدار صفر در گرید

happy65_sh
دوشنبه 05 خرداد 1393, 14:35 عصر
سلام
یه گرید دارم که می خواهم یه سری اطلاعات را در آن نمایش بدهم.یکی از آیتم هایی که می خواهم نمایش بدهم از نوع Decimal هست و در AutoGeneratingColumn گریدم گفته ام اگه نوع مقدار ستون decimal بود DataّFormatString برابر "#,#.###" باشه.
حالا اگه مقدار صفر برای آن آیتم وارد کنم در گرید نمایش نمی دهد.آیا بخاطر فرمتی هست که براش تعریف کرده ام.چون فرمت را هم حذف کردم اما بازهم مقدار صفر را نشان نداد.

محمد قانعی
یک شنبه 10 اسفند 1393, 21:10 عصر
با سلام.

برای من هم صفر رو نشون نمی ده کسی نمی دونه چرا؟

در ضمن من میخوام به جای نقطه . از ممیز / استفاده کنم کسی نمی دونه باید چی کار کنم . هر کاری می کنم درست نمی شه.:متفکر:

محمد قانعی
سه شنبه 12 اسفند 1393, 21:57 عصر
سلام.

یه گرید دارم که می خواهم یه سری اطلاعات را در آن نمایش بدهم.یکی از آیتم هایی که می خواهم نمایش بدهم از نوع Decimal هست و در AutoGeneratingColumn گریدم گفته ام اگه نوع مقدار ستون decimal بود DataّFormatString برابر "#,#.###" باشه.
حالا اگه مقدار صفر برای آن آیتم وارد کنم در گرید نمایش نمی دهد.آیا بخاطر فرمتی هست که براش تعریف کرده ام.چون فرمت را هم حذف کردم اما بازهم مقدار صفر را نشان نداد.

من هم همین مشکل رو دارم.ولی وقتی که فرمتش رو پاک می کنم صفر رو نمایش میده.
حالا کسی نمیدونه باید چه جوری یا از چه فرمتی استفاده کرد تا مثلا عدد 1234/56 رو 1,234/56 و عدد 1234/00 رو به صورت 1,234 نشون بده.به علاوه عدد صفر رو هم نشون بده.

محمد قانعی
چهارشنبه 20 اسفند 1393, 21:26 عصر
با سلام خدمت اساتید گرامی.
بلاخره تونستم درستش کنم.ولی اگه راه بهتری داره که بهینه تر هستش بگین!
این کد فقط فرمت سلول هایی رو که صفر هستند تغییر میده.

for (int i = 0; i < dataGridView1.Rows.Count; i++)
{
decimal grade = Convert.ToDecimal(dataGridView1.Rows[i].Cells[0].Value);
if (grade == 0)
{
dataGridView1.Rows[i].Cells[0].Style.Format = "n0";
}
}