PDA

View Full Version : پرداخت قبوض

parinesa
دوشنبه 05 خرداد 1393, 18:37 عصر
برای پرداخت قبوض باید از چه تابع هایی باید استفاده کنم

کامبیز اسدزاده
دوشنبه 05 خرداد 1393, 19:35 عصر
برای پرداخت قبوض باید از چه تابع هایی باید استفاده کنم

پرداخت قبوض !!! واضحتر سوالتونو بپرسید چه قبوضی؟ اینجور موارد تابع آماده ای ندارند باید بر اساس الگوریتم خاصی پیاده سازی و سپس کلاس نویسی و همچنین توابع مورد نیاز فراهم گردد.

motherboard
دوشنبه 05 خرداد 1393, 19:57 عصر
من که میگم این کاربر اصلا مفهوم تابع رو هم نمیدونه که این طوری سوال کرد.ولی معلومه از اون سوالای دانشجوییه.:عصبانی++:حداقل کاش یه کم شرح میدادی .

کامبیز اسدزاده
دوشنبه 05 خرداد 1393, 21:21 عصر
من که میگم این کاربر اصلا مفهوم تابع رو هم نمیدونه که این طوری سوال کرد.ولی معلومه از اون سوالای دانشجوییه.:عصبانی++:حداقل کاش یه کم شرح میدادی .

چه میشه کرد ! به نظر شما استاد تعریف درست حسابی از تابع کرده ؟ من خودم تا قبل اینکه تحقیق کنم و برنامه نویسی رو به صورت رسمی شروع کنم حتی نمیدونستم تابع چیه و به چه دردی میخوره چرا چون اصلا چیزی که شنیده بودم یا الله بسم الله برنامه ای بنویسید که ترتیب فینوناچی را چاپ کند ! یکی نبود بگه اخه تابع چیه ؟! کلاس چیه ؟! فقط اینو میدونستیم که متغیر مقدار میگیره !

برای اینکه دوستمون هم متوجه بشه یه تعریفی میکنم : تابع : در کل در برنامه ای که مینویسید شما به کمک تابع هستش که میتونید وظیفه ای رو در قسمتی از برنامه تعریف کنید مثلا من به کمک تابع هستش که میتونم بگم آقای فلان شما وظیفت جمع دو عدد هست هروقت صدات کردم نتیجه رو باید به من بدی و اقای فلان وظیفه شماهم ضرب دو عدد هستش و این دو شخص رو من در نظر میگیرم در حالی که برای هر کدوم یک وظیفه متفاوتی رو فراهم کردم تعریف کلی تابع هم یه همچین چیزی هستش که شما در ساختار برنامه خودتون وظایفی مستقلی رو تعریف میکنید که نسبت به نیاز در کلاس ها و یا توابع تو در تو میتونید ازشون فراخوانی و پروسه مورد نظر رو اجرا کنید.

به طور کلی هم برنامه متشکل از توابع مستقل از هم هستن که هر کدوم یه وظیفه ای رو برای خودش داره.

و اما در رابطه با قبض !!! :لبخند: یکم توضیحات لازم رو بدین راهنمایی میکنیم.

parinesa
چهارشنبه 07 خرداد 1393, 00:09 صبح
ببخشید منم یه تعریف کلی و میدونم وی من میخوام توی برنامه خودپردازم پرداخت قبوض اب و برق وداشته باشم ولی اصلا نمیدونم از کجا شروع کنم

کامبیز اسدزاده
چهارشنبه 07 خرداد 1393, 00:17 صبح
ببخشید منم یه تعریف کلی و میدونم وی من میخوام توی برنامه خودپردازم پرداخت قبوض اب و برق وداشته باشم ولی اصلا نمیدونم از کجا شروع کنم

خود پردازتون !؟ آخه باید یکم توضیحات بدین که این خود پرداز شما دقیقا چی هست ! چه چیزی رو پشتیبانی میکنه سخت افزاریه ؟ نرم افزاریه ؟ تحت وبه تحت دسکتاپه چیه در کل... توضیحاتتون خیلی گنگ هستن نمیشه فهمید چی میخواهید.

parinesa
چهارشنبه 07 خرداد 1393, 08:23 صبح
من خودم مبتدیمو دارم یه برنامه خیلی مبتدی مینویسم یه پروژه بزرگ نیست.

(while(c=1) printf(cpp=0
چهارشنبه 07 خرداد 1393, 12:01 عصر
من خودم مبتدیمو دارم یه برنامه خیلی مبتدی مینویسم یه پروژه بزرگ نیست.

قبل از نوشتن برنامه ای در هر زبان برنامه نویسی، باید اون برنامه یا الگوریتم رو برای خودتون (به زبان مادری خودتون) شرح و توضیح بدید -- وگرنه مثل این می مونه که دنبال جوابِ بی سوال می گردید!

برای مثال، مَردم از پیچیدگی های یک دستگاه اُتومبیل سَر درنمیارن، چون اُتومبیل رو یک شیء در نظر گرفتن. برای به جواب رسیدن، مجبورن که درواقع اجزاء یک اُتومبیل رو از جلو ببینن، بعدش نام اجزاء رو از یک متخصص بپرسن، بعدش برن درباره اجزاء مورد نظرشون اطلاعات کسب کنن و درواقع مطالعه کنن.

چیزی که میخوام بگم اینه که شما اول از همه سوالتون رو شرح کنید، تا به یک جواب برسید. سوالِ ناقص، جوابی ناقص در بَر داره.
کسی نمی تونه به یک سوال ناقص، جواب دُرُست بده.

سوال دُرُست:

چرا سیاره ها دایره ای شکل هستند؟

سوال نادُرُست:

چرا دایره سیاره است؟!

اُمیدوارم که متوجه شده باشید.

موفق باشی.

parinesa
چهارشنبه 07 خرداد 1393, 13:29 عصر
ببخشید در کل مشکل من اینه که من یه مبتدیم و دارم یه برنامه ای مثل خودپرداز بانک مینویسم که انتقال وجه خرید سهام خرید شارژ و .. رو توش گذاشتم حالا هم میخوام توی این خودپردازم یه قسمتی مربوط به پرداخت قبض مثل اب و برق داشته باشم

کامبیز اسدزاده
چهارشنبه 07 خرداد 1393, 15:38 عصر
ببخشید در کل مشکل من اینه که من یه مبتدیم و دارم یه برنامه ای مثل خودپرداز بانک مینویسم که انتقال وجه خرید سهام خرید شارژ و .. رو توش گذاشتم حالا هم میخوام توی این خودپردازم یه قسمتی مربوط به پرداخت قبض مثل اب و برق داشته باشم

اینکه مبتدی هستید و اینکه این پروژه رو مینویسید آخه باهم هم خونی نداره عزیز من :لبخندساده: یه برنامه نویس مبتدی تا وقتی که به اندازه کافی اطلاعات لازم رو در رابطه با برنامه نویسی نداشته باشه و دست کم 100 تا پروژه رنگابارنگ متوسط به بالا ننوشته باشه نمیتونه که این سیستم رو پیاده کنه !!!

سیستم خود پرداز دارای الگورتیم های خاص خودش هست که شرط برنامه نویس بودن نیست باید ساختار ATM رو شبیه سازی کنید همچینم الکی و ساده که نیست.

اینجارم مطالعه کنید : http://en.wikipedia.org/wiki/Automated_teller_machine میتونه مفید باشه.

parinesa
چهارشنبه 07 خرداد 1393, 17:01 عصر
مرسی از کمکاتون ولی اینکه میگید چه همخونی داره منکه مبتدیمو و باید برنامه خودپرداز بنویسم از استاد دانشگاه بپرسید که توی ترم دوم همچین پروژه ای رو از ادم میخواد

rahnema1
چهارشنبه 07 خرداد 1393, 17:08 عصر
حالا شاید لازم نباشه اینقدر پیچیده بنویسید. شما بگید چه قدر برنامه نویسی بلد هستید تا متناسب با اون بگیم چی کار کنید. در حد حلقه و if و for و تابع بلد هستید؟
همین الان برید سراغ یک دستگاه خودپرداز متوجه میشید چه کار باید بکیند
اول باید یک جدول داشته باشید که رمز چند تا مشتری داخلش ذخیره شده باشه به همراه مقدار پول اون شخص
بعد رمز را وارد می کنید
بعد اعلام می کنید که می خواهید قبض پرداخت کنید
بعد شماره قبض را وارد می کنید
برنامه چک می کنه که پول شما به اندازه قبض هست یا نه اگر بود، پول را از حساب شما کم می کنه و اگه پول کم داشتید پرداخت قبض متوقف میشه و می گه پول کم دارید

کامبیز اسدزاده
چهارشنبه 07 خرداد 1393, 17:08 عصر
مرسی از کمکاتون ولی اینکه میگید چه همخونی داره منکه مبتدیمو و باید برنامه خودپرداز بنویسم از استاد دانشگاه بپرسید که توی ترم دوم همچین پروژه ای رو از ادم میخواد
اینم پروژه دانشجوییه !!! ای بابا خب یه الگوریتمی باید برای اینکار پیاده سازی کنید.
برای پروژه دانشجویی باید یه چیز ساده در حد اطلاعات زیر پیاده کنید کمی راهنمایی میکنم شاید مفید باشه.

ببینید ما کلا اگه وارد این وب سایت ها یا خود پرداز های بانکی بشید خواهید دید که معمولا برای پرداخت فیش های آب و برق و گازو اینجور چیزا از شناسه پرداخت و شناسه فیش به صورت کاملا منحصربفردی استفاده میکنند ! حالا شما در برنامتون 2 تا گزینه مهمی رو باید در نظر بگیرید برای مثال من چطور باید بفهمم کدوم فیش بابت کدوم قبض هستش؟ شما یک شناسه ای رو به صورت انحصاری در یک قالب خاص در نظر میگیری برای قبض و یکیشم برای پرداخت در نهایت چطور خواهد بود به صورت زیر...

در قسمت پرداخت برنامه همونجایی که قراره مبلغ و اطلاعات قبض رو بهش بدین تا پرداخت کنید در این قسمت باید یک شناسه انحصاری برای قبض بدین که بعد از ارسال اطلاعات پرداخت شده شناسه قبض رو همراه با شناسه پرداخت برای روند پرداخت شده ثبت کنه و این شناسه نباید به هیچ عنوان در مراحل بعدی پرداخت ها شناسه های مشابه مثل خودش رو داشته باشه.

مهمترین قسمتش همینه که گفتم شناسه پرداخت + شناسه قبض این دو تارو باید در نظر بگیرید تا مشخص بشه چه صورت حسابی برای چه فیشی در نظر گرفته شده.