PDA

View Full Version : راهنمایی درباره کار کردن دیتابیس sql در سیستم های غیر از سیستم مبدا

Haaj_Meiti
سه شنبه 06 خرداد 1393, 20:40 عصر
با درود فراوان خدمت اساتید
راستش برای پروژه سی شارپ یک برنامه نوشتم(برنامه صدور فاکتور) از یک بانک Sql استفاده کردم و برای ریختن اطلاعات داخل بانک(دیتاگرید ویو) از Ado.net entity framework استفاده کردم
برنامه در سیستم خودم درست کار می کنه اما در سیستم های دیگه از Entity framework ایراد می گیره یعنی از بانکش و میگه نمی تونه دیتابیس رو شناسایی کنه .
برای برنامم ستاپ ساختم فایل های دیتابیس رو هم داخل ستاپ اضافه کردم . بانکم رو با خود ویژوال استودیو 2010 ساختم گفتم شاید مشکل از اونه بانک رو با sql server 2008 ساختم و عوض کردم بازم درست نشد.
لطفا راهنماییم کنید چکار انجام بدم ( حرفه ای نیستم :افسرده:)
یکشنبه هم آخرین محلت تحویل پروژمه !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
با سپاس فراوان

keyone72
سه شنبه 06 خرداد 1393, 22:57 عصر
خب ببین کانکشن استرینگت چطوریه ادرس فایل دیتابیس رو چی زدی

Haaj_Meiti
چهارشنبه 07 خرداد 1393, 07:25 صبح
با انتیتی وصل کردم
کانکشن استرینگ توی app.config آدرس سیستم خودمه ولی تغییرش که میدم کلا برنامه ارور میده .

rezayeman
چهارشنبه 07 خرداد 1393, 08:09 صبح
بهتره که دیتابیستو به sql server هر سیستمی که میخوای برنامه رو توش اجرا کنی Attach کنی و بعد طبق همون سیستم conection string تنظیم کنی
اگه میخوای کار به تنظیم conection string نداشته باشی موقع نصب sql همون name instanse و پسوردی که رو سیستم خودته رو سیستم جدید هم نصب کن.

Haaj_Meiti
چهارشنبه 07 خرداد 1393, 08:36 صبح
خوب من می خوام برنامم setup داشته باشه و کلا تو سیستم مقصد کاری به کد نویسی نداشته باشه فقط نصب کنه و اجرا کنه !
برا Attach باید sql serber نصب باشه دیگه ؟ (رو سیستم مقصد)

rezayeman
چهارشنبه 07 خرداد 1393, 08:54 صبح
بله باید نصب باشه. به نظر من بهتره که اینکارو بکنی. نصب sql کاری به setup نداره. شما setup نرم افزار خودتونو دارید

اگه هم میخواین همه کارها با setup حل بشه باید فایلهای ساپورت برای sql نصب کنید.

Haaj_Meiti
چهارشنبه 07 خرداد 1393, 16:03 عصر
public SqlConnection con = new SqlConnection(@"Data Source=.\SQLEXPRESS;AttachDbFilename=|DataDirector y|\databasename.mdf;Integrated Security=True;User Instance=True");

دوستان بنظرتون این کد می تونه اون کاری که من می خوام برام انجام بده ؟؟؟؟

اوبالیت به بو
چهارشنبه 07 خرداد 1393, 17:46 عصر
به این صورت بنویسید:

Conn.ConnectionString = @"Data Source=(LocalDB)\v11.0;AttachDbFilename=" + Application.StartupPath + @"\DB.mdf;Integrated Security=True;Connect Timeout=30";

مساله این هست چطور دیتابایس باید نصب بشه طوری که محتوا و ساختار حفظ بشه...

Haaj_Meiti
چهارشنبه 07 خرداد 1393, 18:51 عصر
به این صورت بنویسید:

Conn.ConnectionString = @"Data Source=(LocalDB)\v11.0;AttachDbFilename=" + Application.StartupPath + @"\DB.mdf;Integrated Security=True;Connect Timeout=30";

مساله این هست چطور دیتابایس باید نصب بشه طوری که محتوا و ساختار حفظ بشه...

دادا ینی الان این عمل می کنه ؟!

اوبالیت به بو
چهارشنبه 07 خرداد 1393, 18:52 عصر
دادا تست کن ببین عمل می کنه یا نه... هزار جور ConnectionString میشه نوشت.

Haaj_Meiti
چهارشنبه 07 خرداد 1393, 19:00 عصر
آخه رو سیستم خودم که کار می کنه هر بار باید ستاپ بسازم ببرم رو یه سیستم دیگه تست کنم .

این کدو کجا باید بنویسم ؟؟؟ (شرمنده ،گفتم نابلدم)

rezayeman
چهارشنبه 07 خرداد 1393, 19:22 عصر
بهتره کانکشن استرینگتو توی app.configبنویسی اونوقت هر جا که نصبش کردی براحتی میتونی تغییرش بدی

rezaei_y
چهارشنبه 07 خرداد 1393, 20:20 عصر
اگه از اسکیول اکسپرس استفاده کنی و بانک اطلاعاتی هم تو همون پوشه نصب برنامه باشه کانکشن زیر که دوستان نوشتن روی هر سیستمی کار میکنه

public SqlConnection con = newSqlConnection(@"Data Source=.\SQLEXPRESS;AttachDbFilename=|DataDirector y|\databasename.mdf;Integrated Security=True;User Instance=True");

s.ali.sokhansanj
جمعه 09 خرداد 1393, 02:35 صبح
سلام دوستان عزیز
منم یه مشکل مث دوستمون که پرسیدن دارم حتی پایگاه رو اتچ میکنه ولی شناسایی نمیکنه
لینک دانلود برنامه ای که نوشتم رو واسه دانلود میزارم دوستان لطف کنید ایرادات کارم رو بهم بگین و connection String اون رو باید چطور بنویسم.

از پایگاه داده اسکریپت ساختم ولی نحوی اجرای اسکریپت رو بلد نیستم.دوستان یه همکاری کنن
ممنون

http://freeupload.ir/l8g673wi85n3/Bank_-_Copy.rar.html
لینک دانلود نرم افزار

khokhan
جمعه 09 خرداد 1393, 09:53 صبح
سلام دوستان عزیز
منم یه مشکل مث دوستمون که پرسیدن دارم حتی پایگاه رو اتچ میکنه ولی شناسایی نمیکنه
لینک دانلود برنامه ای که نوشتم رو واسه دانلود میزارم دوستان لطف کنید ایرادات کارم رو بهم بگین و connection String اون رو باید چطور بنویسم.

از پایگاه داده اسکریپت ساختم ولی نحوی اجرای اسکریپت رو بلد نیستم.دوستان یه همکاری کنن
ممنون

http://freeupload.ir/l8g673wi85n3/Bank_-_Copy.rar.html
لینک دانلود نرم افزار
باسلام
جسارتا دوست عزیز :لبخند: قدیما وقتی می خواستن از بانک اسکریپت بگیرن از کل بانک یکجا با تمام مخلفاتش می گرفتن و اون همه اسکریپت از تمام جداول ردیف نمی کردند !!!!

دیما فرق می کنه یه وقتی هست که شما بانک رو توی پوشه دیباگ پروژه و کنار فایل اجرایی قرار بدین .. که خوب در این صورت رشته اتصال رو بایستی طوری بنویسین

که خودکار با اجرای برنامه بانک رو اتک کنه فرقی هم نداره که از ADO استفاده کرده باشین یا از اونای دیگه

یه وقتی هم هست که نه خودتون بخواین دستی این کار رو بکنین یعنی بانک رو ابتدا اتک کنین بعد برنامه رو راه بندازین ...
دراین صورت بایستی به فکر درست کردن Helper برای بانکتون باشین
چون قرار نیست هر موقع که کاربر دچار مشکل شد و خواست دوباره برنامه رو راه اندازی کنه از شما کمک بخواد ...

s.ali.sokhansanj
جمعه 09 خرداد 1393, 20:42 عصر
باسلام
جسارتا دوست عزیز :لبخند: قدیما وقتی می خواستن از بانک اسکریپت بگیرن از کل بانک یکجا با تمام مخلفاتش می گرفتن و اون همه اسکریپت از تمام جداول ردیف نمی کردند !!!!

دیما فرق می کنه یه وقتی هست که شما بانک رو توی پوشه دیباگ پروژه و کنار فایل اجرایی قرار بدین .. که خوب در این صورت رشته اتصال رو بایستی طوری بنویسین

که خودکار با اجرای برنامه بانک رو اتک کنه فرقی هم نداره که از ADO استفاده کرده باشین یا از اونای دیگه

یه وقتی هم هست که نه خودتون بخواین دستی این کار رو بکنین یعنی بانک رو ابتدا اتک کنین بعد برنامه رو راه بندازین ...
دراین صورت بایستی به فکر درست کردن Helper برای بانکتون باشین
چون قرار نیست هر موقع که کاربر دچار مشکل شد و خواست دوباره برنامه رو راه اندازی کنه از شما کمک بخواد ...

ممنونم از شما
عادت کردم پروسیجر هایی رو که مینویسم رو تو یه فایل ذخیره کنم.اگه توجه کنید bank1 اسکریپت کل پایگاه داده هست.
خوب حالا اگه بخوام بانک رو تو پوشه دیباگ قرار بدم باید conection String رو چطور بنویسم.
آیا نام sql نصب شده در کامپیوتر مقصد هم باید مد نظر قرار داد؟

Haaj_Meiti
شنبه 10 خرداد 1393, 20:31 عصر
با درود
والا من کانکشن استرینگو تغییر دادم، بانک رو اتچ کردم ، فایل های دیتابیس رو کنار خود برنامه ، پوشه جدا ... همه کار کردم بازم یه ارور مسخره میگیره و کار نمیکنه.
به نظرتون به این خاطر نیست که از دیتا مدل انتیتی استفاده کردم ؟ آ

Haaj_Meiti
شنبه 10 خرداد 1393, 20:33 عصر
اساتید بعد پرس و جو هایی که داشتم متوجه شدم به این خاطره که از انتیتی استفاده کردم و مجبور شدم کل برنامه رو عوض کنمو کدها رو با کانکشن استرینگ بنویسم ...

Haaj_Meiti
پنج شنبه 15 خرداد 1393, 10:57 صبح
2 تا سوال دارم که به این تاپیک مربوط نیست ولی با عرض پوزش همین جا می پرسم لطفا راهنماییم کنید .
1- چطور میشه فرم رو قفل کرد که کاربر نتونه اندازشو تغییر بده (بکشه بزرگ کوچیک کنه)
و 2- چطور میشه هنگام باز شدن برنامه یک تکست باکس رو پیش فرض قرار داد که نشانه گر روی اون چشمک بزنه و اولین ورود اطلاعات از اون باشه .(پیشفرض اونیه که اول روی فرم قرار دادی میخوام تغییرش بدم )

با سپاس ...

rezayeman
پنج شنبه 15 خرداد 1393, 11:13 صبح
برای فرم خاصیت border style را تغییر بده. واسه textbox خاصیت tabindex اونو صفر قرار بده

Haaj_Meiti
پنج شنبه 15 خرداد 1393, 19:04 عصر
ممنون

tabindex رو صفر قرار داده بودم ، ولی بازم یه تکست باکس دیگه رو پیشفرض انتخاب میکنه .از دستور select استفاده کردم .

Haaj_Meiti
یک شنبه 18 خرداد 1393, 11:28 صبح
اساتید چطور میشه از فرم عکس گرفت و در قالب jpg ذخیره کرد ؟؟؟ (با یک کلیک)

gjmkdyttyhujk
یک شنبه 18 خرداد 1393, 14:14 عصر
دوست عزیز نمیشه که تمام سوالاتتون رو اینجا مطرح کنید. یک تاپیک دیگه ایجاد کنید. موضوع این تاپیک کار کردن دیتابیس sql در سیستم های غیر از سیستم مبدا هست. اونجوری افراد بیشتری سوالتون رو می بینند و راهکارهای زیادی برای استفاده شما قرار میدهند.

Haaj_Meiti
دوشنبه 26 خرداد 1393, 10:43 صبح
اساتید سلام
دیتابیس و وصل کردم و رو سیستم دیگه هم تست کردم و کار کرد
فقط یه مشکلی هست که نمی فهمم از کجاست
توی وارد کردن اطلاعات فقط یک سطر میشه وارد کرد مثلا در فاکتور شرح یک کالا رو که وارد می کنم و ثبت میکنم درست کار میکنه و اضافه میشه اما برای کالای بعدی برنامه ارور میده و مجبور به بستن میشه
خطا هم از این خط یعنی اجرای کوئری اضافه شدن میگیره : scm.ExecuteNonQuery();

اگه نیازه بفرمایید کدهایی که نوشتم قرار بدم
اینم عکس خطایی که میده :
120225

Haaj_Meiti
دوشنبه 26 خرداد 1393, 17:59 عصر
اساتید سلام
توی وارد کردن اطلاعات فقط یک سطر میشه وارد کرد مثلا در فاکتور شرح یک کالا رو که وارد می کنم و ثبت میکنم درست کار میکنه و اضافه میشه اما برای کالای بعدی برنامه ارور میده و مجبور به بستن میشه

اینم عکس خطایی که میده :
120225

کسی نبود جواب بده ؟؟؟
لطفا راهنماییم کنید ...
یا اگه تاپیکی مربوط به این سوال هست ادرس بدید تا اونجا مطرح کنم
نمی خوام برا یه سوال تاپیک ایجاد کنم .

azamgh
یک شنبه 19 مرداد 1393, 18:14 عصر
سلام
نگفتید چطور مشکل اتصال رو حل کردید
من هم یک همچین مشکلی دارم

elec60
یک شنبه 19 مرداد 1393, 21:36 عصر
اساتید سلام

اینم عکس خطایی که میده :
120225

name رو تبدیل کن به name1