PDA

View Full Version : سوال: تشخیص کپی یا اصل بودن فایل

bitroo
چهارشنبه 07 خرداد 1393, 22:33 عصر
روشی هست که بشه تشخیص داد یه فایلی اصله یا از جایی کپی شده؟
یه دستوری تو سی شارپ که بشه باهاش اینو فهمید.

keyone72
پنج شنبه 08 خرداد 1393, 00:06 صبح
بنظرم چیزی به اسم اصل و کپی وجود نداره
از هر فایلی هزار بار هم کپی بگیری بازم اصله
داداش منظورتون رو دقیقا بگید کمکتون کنیم

bitroo
پنج شنبه 08 خرداد 1393, 10:31 صبح
یعنی من یه فایل می سازم توی اطلاعاتی با نرم افزار ثبت می کنم. بعدش هکر میاد از اون فایل یه کپی می گیره. بعدش که دوباره با نرم افزار کار می کنه. اطلاعات جدیدی ثبت می شه. این هکر می یاد اون کپی ای که گرفته رو جایگزین فایل جدید می کنه.
یعنی عقب گرد اطلاعات رخ می ده.
یه باگه که نباید اتفاق بیافته. می خواستم کاری کنم که نرم افزار بفهمه این فایل کپیه یا همونیه که خودش ساخته.

aliagamon
پنج شنبه 08 خرداد 1393, 12:16 عصر
والا یه راهی به نظر میرسه جواب بده اونم اینکه شما تو فایل تاریخ لحظه ی نوشته شدن رو بنویسید .... و لحظه ی باز کردن فایل چک کنین تاریخ ایجاد شدن فایل با تاریخ توی فایل میخونه یا نه ...
البته بدیهیه که اطلاعات باید کدگذاری بشن که فرد نتونه تاریخ ساخت اون فایل رو تعویض کنه ...:چشمک:
اگه جواب داد که داد اگه نداد هم که هیچ...:لبخند:

keyone72
پنج شنبه 08 خرداد 1393, 13:53 عصر
خب اینی که شما میگی خیلی امنیتی داری فک میکنی این روشی که دوستمون میگم هم جالبه امتحان کنید

bitroo
پنج شنبه 08 خرداد 1393, 14:09 عصر
این روش به ذهنم رسید اما تاریخ ساخت مگه قابل ویرایش نیست؟
در ضمن باید امنیتی فکر کنم. چون با هک شدن نرم افزار ضرر مالی شدید می کنم. تازه هکر هم غیر قابل ردیابیه!

keyone72
پنج شنبه 08 خرداد 1393, 14:13 عصر
خب شما کد گذاری کن

shahryari
پنج شنبه 08 خرداد 1393, 17:22 عصر
پروپرتی LastAccessTime در کلاس io.fileinfo تاریخ آخرین دسترسی به فایل و پروپرتی CreationTime تاریخ و زمان ایجاد یک فایل را استخراج میکند
شما میتونید با مقایسه زمان نصب برنامه تشخیص بدید

bitroo
پنج شنبه 08 خرداد 1393, 20:38 عصر
پروپرتی LastAccessTime در کلاس io.fileinfo تاریخ آخرین دسترسی به فایل و پروپرتی CreationTime تاریخ و زمان ایجاد یک فایل را استخراج میکند
شما میتونید با مقایسه زمان نصب برنامه تشخیص بدید
من هم هچین نظری دارم. ولی نرم افزارایی هست که می تونن اینا رو ویرایش کنن. هکر می یاد و مشخصات تاریخی فایل اصلی رو توی فایل کپی ثبت می کنه( به نرم افزارهایی که تو اینترنت پره ) بعد من نمی تونم تشخیص بدم.

ashkan1234
پنج شنبه 08 خرداد 1393, 23:23 عصر
شما میتونی فایل ات رو چک کنی!
اگر یک کاراکتر توش اضافه شده،یا اگر یک بایت حجم فایل کم یا زیاد شده!بیاد نرم افزارت رو لاک کنه!
همونطوری که قبلا هم عرض کردم اطلاعاتت رو کریپت کن!
کس دیگه ای اگر بیاد و بخواد اطلاعات رو جدید جایگزین کنه،دیگه نه نرم افزارت اجرا میشه،نه اینکه اون الگوریتم کریپت شده ات رو داره که بخواد دورش بزنه!
بعدشم دسترسی به فایل رو فقط در سطح نرم افزار قرار بده!
بازم میگم،یه هکر واقعی همه اینارو میتونه دور بزنه!
اگر اینطوری نبود،ویندوز یا فتوشاپ یا .... بعد دو روز هک نمیشدن!

bitroo
پنج شنبه 08 خرداد 1393, 23:34 عصر
اگر یک کاراکتر توش اضافه شده،یا اگر یک بایت حجم فایل کم یا زیاد شده!بیاد نرم افزارت رو لاک کنه!
من اون فایل جدید رو با چی مقایسه کنم؟ فایل جدید جایگزین فایل قدیمی شده!
اینجوری که می بینم راه حلی واسش نیست. سعی می کنم با الگوریتم هندسی یه کاری کنم.

ashkan1234
جمعه 09 خرداد 1393, 00:04 صبح
من اون فایل جدید رو با چی مقایسه کنم؟ فایل جدید جایگزین فایل قدیمی شده!
اینجوری که می بینم راه حلی واسش نیست. سعی می کنم با الگوریتم هندسی یه کاری کنم.
قطعا فایل جدید باید هم نام با فایل قدیمی باشه!(یعنی اولین شرط اینه:در دایرکتوری فلان،با نام x فایلی وجود داره؟)
بعد چک میکنید ببینید فایل با حجم مثلا 2کیلو بایت ،با اطلاعات x برابر هست؟
اگر وجود داشت که اوکی!اگه نه لاک...
تا حالا Lock ننوشتی؟

rezakhakpour
دوشنبه 11 خرداد 1394, 13:38 عصر
منم مشکل کاربر عزیز bitroo (http://barnamenevis.org/member.php?296394-bitroo) رو دارم،لطف کنید درمورد کدگذاری ویا راه حلی دیگر برای این مشکل بیان فرمایید.باتشکر