PDA

View Full Version : آيا LocalDB همان Sqlexpress است؟

اوبالیت به بو
پنج شنبه 08 خرداد 1393, 02:28 صبح
درود بر شما

ميخواهم يك ستاپ براي پروژه بسازم تا در هر سيستمي قابل اجرا بدون Config برنامه نويس باشه، پس از مطالعه فهميدم كه بايد از نسخه اكسپرس استفاده كنم، حالا مشكلي كه دارم اين. است كه نميتوانم عملياتمربوط به ديتابايس را انجام دهم،
در

فرق ConnectionString که در اون نوشته شده باشه Data Source=(LocalDB)\v11.0 با اونی که نوشته Data Source=.\SQLExpress چی هست؟ آیا در هنگام نصب در سیستم مشتری فرقی خواهد کرد؟

آیا اونی که Data Source=(LocalDB)\v11.0 نوشته شده همون نسخه SqlExpress هست؟

DataBaseیی که به صورت LocalDB در ConnectionString آدرس دهی شده و از طریق Visual Studio ساخته شده ، آیا همون SqlExpress هست؟

keyone72
پنج شنبه 08 خرداد 1393, 13:51 عصر
LocalDB نسخه جدیدsql experes (که تو ویژوال 10 به قبل بود) هستش که تو ویژوال 12 و 13 اضافه شده در واقع سبک تر و کم امکانات تر شده برای کار های کوچیک
و برنامه ای که با اون نوشته بشه تو سیستم مشتری به جای sql experesباید localdbرو نصب کنید
تو مایکروسافت سرچ کنید فایلش هست که حدودا 30 مگ هستش

اوبالیت به بو
پنج شنبه 08 خرداد 1393, 14:04 عصر
من با این ConnectionString سعی دارم به LocalDB متصل بشم:

Conn.ConnectionString = @"Data Source=(LocalDB)\v11.0;AttachDbFilename=|DataDirec tory|\DB.mdf;Integrated Security=True";

متصل میشم اما مساله اینجاست الان که دارم می بینم من 2 تا DataBase در پروژه دارم یکی در درون فولدر کنار .sln و دیگری در فولدر debug، الان من باید به کدوم متصل بشم؟ چون هیچ عملیاتی الان صورت نمیگیره...

اوبالیت به بو
پنج شنبه 08 خرداد 1393, 14:06 عصر
LocalDB نسخه جدیدsql experes (که تو ویژوال 10 به قبل بود) هستش که تو ویژوال 12 و 13 اضافه شده در واقع سبک تر و کم امکانات تر شده برای کار های کوچیک
و برنامه ای که با اون نوشته بشه تو سیستم مشتری به جای sql experesباید localdbرو نصب کنید
تو مایکروسافت سرچ کنید فایلش هست که حدودا 30 مگ هستش

در برنامه Setup ساز باید Sql Server Compact رو تیک بزنم یا SQL Express ؟؟

keyone72
پنج شنبه 08 خرداد 1393, 14:10 عصر
این کدی که تو نوشتی دیتا بیسی که کنار فایل اجرایی برنامت هست رو میخونه الان دقیقا مشکلت چیه

اوبالیت به بو
پنج شنبه 08 خرداد 1393, 14:34 عصر
الان مشکل اینه که 2 تا دیتابایس ساخته شده یکی در Debug کنار فایل Exe یکی کنار برنامه کنار فرم های برنامه. اینطور که فهمیدم دیتابایس اصلی اونی هست که کنار فرهم هاست در حالیکه ConnectionString من اشاره داره به دیتابایسی که درون فولدر Debug هست و من بلد نیستم اینجا ارتباط صحیح رو برقرار کنم.

keyone72
پنج شنبه 08 خرداد 1393, 14:38 عصر
بهترین راه اینه که دیتا بیس رو در پوشه appdata کپی کنید و ادرس او.نجارو به برنامه بدید

بدست اوردن ادرس پوشه appdata در سیستم مشتری

static string appdatafolder = Environment.GetFolderPath(Environment.SpecialFolde r.ApplicationData);

اینم کانکشن استرینگ

public static string cons = @"Data Source=(LocalDB)\v11.0;AttachDbFilename =" + appdatafolder + @"\MKfeenet\Server\Data\db_mkfeenet.mdf;Integrated Security = true";

http://barnamenevis.org/showthread.php?435124-%D9%85%D8%B4%DA%A9%D9%84-readonly-%D8%A8%D9%88%D8%AF%D9%86-%D8%AF%DB%8C%D8%AA%D8%A7-%D8%A8%DB%8C%D8%B3-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%86%D8%B5%D8%A8-%D8%B4%D8%AF%D9%87

keyone72
پنج شنبه 08 خرداد 1393, 14:39 عصر
الان مشکل اینه که 2 تا دیتابایس ساخته شده یکی در Debug کنار فایل Exe یکی کنار برنامه کنار فرم های برنامه. اینطور که فهمیدم دیتابایس اصلی اونی هست که کنار فرهم هاست در حالیکه ConnectionString من اشاره داره به دیتابایسی که درون فولدر Debug هست و من بلد نیستم اینجا ارتباط صحیح رو برقرار کنم.

بهترین کاری که میشه کرد چیزیه که نوشتم ولی اون دیتا بیس بیخودیه رو پاک کن این اصلیه رو کپی کن تو پوشه دیباگ

اوبالیت به بو
پنج شنبه 08 خرداد 1393, 14:53 عصر
تشکر دوست من. تست می کنم می گم.

keyone72
پنج شنبه 08 خرداد 1393, 15:14 عصر
اگه با ویژوال 2010 کار میکنی
experes

esafb52
جمعه 09 خرداد 1393, 14:46 عصر
اکپرسس هم مشکلی نداره اگه با اس کیوال پکیجر خروجی رو بگیری و بعدا اولین بار اجراش کنی من که تا حالا مشکلی باهاش نداشتم

Sir-Programmer
جمعه 09 خرداد 1393, 16:08 عصر
آیا میشه در LocalDB از پایگاه داده پشتیبانی بگیرم ؟ یا فقط در اس کیو ال اکسپرس میشه بک آپ گیری انجام داد ؟

khokhan
جمعه 09 خرداد 1393, 16:15 عصر
تشکر دوست من. تست می کنم می گم.

خیلی می بخشین :لبخند: جسارتا ............ اما من فکر می کنم این دوتا ، مقوله های متفاوتی هستند و هیچ سنخیتی با هم ندارن ها ....... :متفکر: ( Sql Server Compact یا SQL Express )

rezaei_y
جمعه 09 خرداد 1393, 16:41 عصر
LocalDB نسخه‌ای جدید از Sql server express است که به توسعه دهندگان این اجازه را می‌دهد تا با نصب آن، از نصب کامل دیگر نسخه‌های Sql server جلوگیری نمایند. LocalDB برای برنامه‌هایی که به صورت Local و بر روی یک سیستم اجرا می‌شوند مورد استفاده قرار می‌گیرد.

اینجا کامل توضیح داده (http://www.dotnettips.info/post/1023/localdb-%DA%86%DB%8C%D8%B3%D8%AA)

در ضمن آدرس کانکشن استرینگ اونی که نوشتی درست AttachDbFilename=|DataDirectory|\DB.mdf
چون در نهایت پس از ایجاد ستاپ همان دیتابیس کنار فایل اجرایی باقی خواهد ماند

fakhravari
جمعه 09 خرداد 1393, 19:33 عصر
@"Data Source=.\SQLEXPRESS;Initial Catalog=Dictionary;Integrated Security=True"
Data Source=.\SQLEXPRESS

اوبالیت به بو
یک شنبه 18 خرداد 1393, 09:06 صبح
اگه با ویژوال 2010 کار میکنی
experes

با نسخه 2012 کار می کنم

اوبالیت به بو
یک شنبه 18 خرداد 1393, 09:06 صبح
اکپرسس هم مشکلی نداره اگه با اس کیوال پکیجر خروجی رو بگیری و بعدا اولین بار اجراش کنی من که تا حالا مشکلی باهاش نداشتم

متوجه نشدم . ممکنه از شما خواهش کنم بیشتر توضیح بدید

اوبالیت به بو
سه شنبه 20 خرداد 1393, 10:57 صبح
ممكنه بيشتر توضيح بديد