PDA

View Full Version : انتخاب زبان برنامه نویسی

Amir 2010a
پنج شنبه 08 خرداد 1393, 13:31 عصر
سلام
من قبلا چند پروژه در دات نت و زبان C# نوشتم و کمی هم ASP.Net و سیلورلایت و WPF کار میکردم
اما در حین کار در شرکت مجبور شدم با لینوکس کار کنم
بعد از این کلا یه حس خیلی بد نسبت به برنامه نویسی مایکروسافت بهم دست داده و دیگه حاضر نیستم با دات نت کد بزنم چون احساس می کنم ویندوز مایکروسافت در حال از دست دادن موقعیت خود در برابر سیستم عامل های لینوکس بیس مانند اندروید و اوبونتو و سوزه و
.... است
به نظر شما کدام زبان برنامه نویسی رو یاد بگیرم که بتونم بدون مشکل در همه سیستم عامل ها برنامه نوشته شده رو اجرا کنم ؟
میگن جاوا خوبه اما من خودم Qt رو زیاد در موردش شنیدم
به نظر شما کدوم بهتره - چه مشکلاتی در هنگام یادگیری اون باهاش مواجه میشم - از کجا شروع کنم
با تشکر

mohammad#reza
یک شنبه 11 خرداد 1393, 19:26 عصر
اگه دات نت کار کردی با جاوا بهتر کنار میای. کیوت یه فریمورک بر پایه سی پلاس پلاس هستش یعنی برای کار کردن باهاش باید سی پلاس پلاس بلد باشی. به نظر من بی دردسر ترین زبان برنامه نویسی تو همه سیستم عامل ها جاواست. ولی جاوا یاد گرفتنش مثل دات نت کم زمان نیست.

faghihneja
پنج شنبه 22 خرداد 1393, 12:51 عصر
سلام
من يه سايد در زمينه تلفن سانترال (http://ict3.com/canteral-telephone) طراحي كردم كه روي جوملا هست و حالا مي خوام كدهاي مختلف درش استفاده كنم راهنمائيم مي كنيد
ممنون

tahaphonic
پنج شنبه 19 تیر 1393, 12:33 عصر
زبان برنامه نویسی سایت من در زمینه سانترال (http://tahapanasonic.com) php هست اگر میتوانید با همان زبان برنامه نویسی asp کارکنید زبان برنامه نویسی خوبی هست و قدرت بالایی حتی در زمینه سئو داره البته یک راز:چشمک:

alireza es
پنج شنبه 19 تیر 1393, 16:18 عصر
بعد از این کلا یه حس خیلی بد نسبت به برنامه نویسی مایکروسافت بهم دست داده و دیگه حاضر نیستم با دات نت کد بزنم چون احساس می کنم ویندوز مایکروسافت در حال از دست دادن موقعیت خود در برابر سیستم عامل های لینوکس بیس مانند اندروید و اوبونتو و سوزه و
.... است

اصلا این طور نیست .بیس مایکرو سافت(NT) نه تنها در کامپیوتر بلکه در موبایل هم در حال پیشرفت هست(windows phone)
یکی از اصلی ترین دلایلش هم اینه که اوپن سورس برای شرکت های تجاری جذاب نیست

جاوا یه جورایی معدال دات نت هست ولی من پیشنهاد نمیکنم پیشنهاد من استفاده از mono هست که سینتکس سی شارپ رو داره و ide نسبتا
خوب نسبت به بقیه ide های لینوکس.اگه هم نمیخوای جاوا خیلی خوبه

IamOverlord
پنج شنبه 19 تیر 1393, 17:26 عصر
بستگی داره... شما بیش تر در چه زمینه ای کار می کردی؟ ضمنا منظورتون از همه ی سیستم عامل ها، کدوم سیستم عامل هاست؟
در وب PHP جایگزین بسیار خوبی برای ASP.Net هست...
برای نوشتن برنامه ی دارای GUI هم استفاده از ابزارهای Qt و GTK توصیه می شه... اگه زیاد نمی خواید درگیر بشید و سختی کار رو بچشید می تونید از همون ‌Qt استفاده کنید که در ایران جا افتاده تر از GTK هم هست... هر دوشون هم Cross-Platform هستن... البته ظاهرا Qt از Platform های بیش تری پشتیبانی می کنه... اما GTK کاملا رایگان و آزاد هست و در دنیای Linux جا افتاده تر هم هست...
Java هم انتخاب خوبی به نظر می رسه گرچه خودم تا حالا طرفش نرفتم...
...