PDA

View Full Version : couchbase data چیست ؟

harani
جمعه 09 خرداد 1393, 14:37 عصر
دوستان آیا تا به حال در مورد بحث nosql شنیده اید یکی از شاخه های این ابزار couchbase data می باشد این ابزار معجزه ای در زمینه ی دیتابیس مخصوصاً دیتابیس موبایل می باشد یکی از این جذابیت ها سرعت بالای آن فرض کنید اگر sqlite داده ای را در زمان 2s پیدا کند couchbase data در زمان 0.01 ms پیدا خواهد کرد همچنین از شر کوئری های پر دردسر sql خلاصی میابید .کد نویسی couchbase data نیز خیلی راحتر از sqlite است .

یکی از ابزار های دیگر nosql که آن نیز برای اندروید استفاده میشود ابزار snappy db سایت زیر اطلاعاتی در مورد snappy db گفته است .

http://www.slideshare.net/nhachicha/snappydb-nosql-database-for-android

همانطور که در اسلاید سایت بالا مشخص است به سادگی هر چه تمام تر پیاده سازی و استفاده میشود .

snappy db برای کارهای insert and read and delete بسیار به صرفه است من به دنبال استفاده ی couchbase data در اندروید هستم که بیشتر مطالب با اندروید استودیو نشان داده شده و چیزی های کاربردی نیستند اگر کسی از دوستان من و سایر علاقه مندان را بتواند راهنمایی کند بسیار سپاس گذاری میکنم .

متاسفانه ما ایرانی به یک چیز مثل sqlite یا هر چیز دیگری که عادت میکنیم دل کندن از اون برامون سخته و تمایلی به یادگیری چیزهای جدیدتر چه بسا کاربردی تر و به صرفه تر باشد را نداریم .
که مطمئن اون از تنبلی ما میباشد و ریشه تنبلی هم نداشتن اعتماد به نفس است .