PDA

View Full Version : معادل backgroundWorker زبان #C در زبان PHP

krasus
جمعه 09 خرداد 1393, 19:36 عصر
سلام
من با زبان PHP آشنا نیستم و می خواهم با این زبان آشنا شوم. اما قبل از آن می خواهم بدانم که این زبان می تواند کاری که می خواهم را انجام دهد یا نه؟(اگر نمی تواند انجام دهد برای آشنایی با این زبان وقت خودم را هدر ندهم)
می خواهم صفحه ای بسازم که با هر تغییری که کاربر روی این صفحه ایجاد می کند این تغییرات روی هاست من ذخیره شود(نمی خواهم از کوکی یا سیشن استفاده کنم) اما کاربر هیچ تغییری در صفحه مشاهده نکند و حتی اگر تغییرات را با فاصله زمانی کم انجام داد صفحه برای ذخیره تغییرات قبلی کاربر در گیر نباشد(یعنی به این صورت نباشد که کاربر منتظر بماند که تغییرات قبلی ذخیره شود بعد تغییرات جدید ذخیره شود.)

این کار را در حال حاضر با زبان #C به این صورت انجام می دهم که عملیات ذخیره سازی تغییرات را با یک backgroundWorker انجام می دهم و کاربر در فرمی که تغییرات را انجام می دهد متوجه هیچ چیز نمی شود. اما زبان سی شارپ مبتنی بر دات نت می باشد و کاربر حتما باید ورژن دات نت مربوطه را در سیستمش نصب کرده باشد تا برنامه با زبان سی شارپ روی سیسمش اجرا شود و این یک مشکل تقریبا کوچک برای زبان سی شارپ در این زمینه می باشد.

بنابر این تصمیم دارم از برنامه نویسی تحت وب استفاده کنم تا محدودیت برای کاربران من کمتر شود.

مهرداد سیف زاده
جمعه 09 خرداد 1393, 19:54 عصر
فریم ورک laravel در php تا حدودی این رو ئیاده سازی کرده ولی زیاد به فناوری های مایکروسافت و دات نت وابسته نباشید و این که حتما توی اون زبان هم بوده پس باشد در php هم باشید و گرنه php بدرد کار من نمیخورد. به هر حال انتخاب زبان برنامه نویسی و روش پیاده سازی بستگی به پروژه دارد. امکان دارد در همین پروژه بدلیل نیاز به backgroundWorker مجبور بشید از #c استفاده کنید و اگر هم قصد دارید از php استفاده باید یاد بگیرید چطور از فریم ورک laravel استفاده کنید که با توجه به این شما فرمودید هنوز تازه دارید php یاد میگرید شاید برای شما سخت باشه.

Mori Bone
جمعه 09 خرداد 1393, 20:04 عصر
هرچی ذهنیات و تفکرات درباره aps و c# دارید بریزید دور. البته برای ورود به یک زبان از زبان دگ که اصلا به هم هیچ ربطی ندرن هم باید این کار رو کرد.

MRmoon
جمعه 09 خرداد 1393, 20:08 عصر
سلام
من با زبان PHP آشنا نیستم و می خواهم با این زبان آشنا شوم. اما قبل از آن می خواهم بدانم که این زبان می تواند کاری که می خواهم را انجام دهد یا نه؟(اگر نمی تواند انجام دهد برای آشنایی با این زبان وقت خودم را هدر ندهم)
می خواهم صفحه ای بسازم که با هر تغییری که کاربر روی این صفحه ایجاد می کند این تغییرات روی هاست من ذخیره شود(نمی خواهم از کوکی یا سیشن استفاده کنم) اما کاربر هیچ تغییری در صفحه مشاهده نکند و حتی اگر تغییرات را با فاصله زمانی کم انجام داد صفحه برای ذخیره تغییرات قبلی کاربر در گیر نباشد(یعنی به این صورت نباشد که کاربر منتظر بماند که تغییرات قبلی ذخیره شود بعد تغییرات جدید ذخیره شود.)

این کار را در حال حاضر با زبان #C به این صورت انجام می دهم که عملیات ذخیره سازی تغییرات را با یک backgroundWorker انجام می دهم و کاربر در فرمی که تغییرات را انجام می دهد متوجه هیچ چیز نمی شود. اما زبان سی شارپ مبتنی بر دات نت می باشد و کاربر حتما باید ورژن دات نت مربوطه را در سیستمش نصب کرده باشد تا برنامه با زبان سی شارپ روی سیسمش اجرا شود و این یک مشکل تقریبا کوچک برای زبان سی شارپ در این زمینه می باشد.

بنابر این تصمیم دارم از برنامه نویسی تحت وب استفاده کنم تا محدودیت برای کاربران من کمتر شود.

شما که C#‎‎ بلدی بهتره asp.net یاد بگیری. راحت تری.

البته اگه میخوای از php استفاده کنی باید از ajax استفاده کنی.

krasus
جمعه 09 خرداد 1393, 20:43 عصر
شما که C#‎‎‎‎‎‎ بلدی بهتره asp.net یاد بگیری. راحت تری.

البته اگه میخوای از php استفاده کنی باید از ajax استفاده کنی.

در زبان asp.net هم چیزی مثل backgroundWorker دیدم اما این کد در سرور اجرا میشه نه در سمت کاربر. مهم نیست که php باشه یا asp ، مهم اینه که بدونم در سمت کاربر صفحه ای که لود میشه می تونه اطلاعاتی رو تو هاست ذخیره کنه بدونه این که کاربر هیچ مکثی در صفحه حس کند؟

فریم ورک laravel در php تا حدودی این رو ئیاده سازی کرده

از راهنماییتون ممنونم اما اگه می شد یه لینک می دادین یا یه توضیحی چیزی خیلی ممنون می شدم.
من تو این سایت یه سرچ زدم و این آموزش رو پیدا کردم (http://barnamenevis.org/showthread.php?438688-آموزش-لاراول،-فریم-ورک-پی-اچ-پی)اما ۵۰۰ مگ فیلم آموزشیه!!!

مهرداد سیف زاده
جمعه 09 خرداد 1393, 20:55 عصر
فریم ورک لاراول رو با چیزی مثل فریم ورک دات نت اشتباه نگیرید. شما فرمودید با php آشنایی ندارید و حالا چطور میخوایید کارتون رو با لاراول پیش ببرید چون کسی میره سراغ فریم ورک php که اصول اولیه رو بلد باشه و حداقل بتونه یه cms کوچیک رو از پایه خودش بنویسه و گرنه یک سره نمیشه رفت سراغ فریم ورک
برای فبلم آموزشی هم اول فیلم زیر رو یه نگاه بندازید و اگر دید مقصود همونه بعد برید سراغ یادگیری لاراول

How to build a background worker in Laravel PHP

http://www.youtube.com/watch?v=R9DVYV13sK8

krasus
جمعه 09 خرداد 1393, 21:46 عصر
فریم ورک لاراول رو با چیزی مثل فریم ورک دات نت اشتباه نگیرید. شما فرمودید با php آشنایی ندارید و حالا چطور میخوایید کارتون رو با لاراول پیش ببرید چون کسی میره سراغ فریم ورک php که اصول اولیه رو بلد باشه و حداقل بتونه یه cms کوچیک رو از پایه خودش بنویسه و گرنه یک سره نمیشه رفت سراغ فریم ورک
برای فبلم آموزشی هم اول فیلم زیر رو یه نگاه بندازید و اگر دید مقصود همونه بعد برید سراغ یادگیری لاراول

How to build a background worker in Laravel PHP

http://www.youtube.com/watch?v=R9DVYV13sK8

طبق فرمایش شما من باید php رو تا تهش برم بعد ببینم به دردم می خوره یا نه!:کف::گیج:
همون طور که گفتم
مهم نیست که php باشه یا asp ، مهم اینه که بدونم در سمت کاربر صفحه ای که لود میشه می تونه اطلاعاتی رو تو هاست ذخیره کنه بدونه این که کاربر هیچ مکثی در صفحه حس کنه؟ (از هر چیزی که می خواد استفاده کنه) خوب شما که با این فریم ورک لاراول آشنا هستید فکر می کنید این فریم ورک می تواند این کار را انجام دهد؟
از وقتی که برای پاسخگویی به سوال من گذاشتین ممنونم:قلب:

مهرداد سیف زاده
جمعه 09 خرداد 1393, 21:53 عصر
راستش من با لاراول آشنایی ندارم و صرفا با php و فریم ورکهای yii و codeigniter کار میکنم. شما برای پاسخ دقیقتر سوالتون رو در بخش laravel مطرح کنید. البته باید ببخشید که تا بحال اینجا دنبال جواب بودید و حالا مجبورید دوباره سوال رو در جای دیگر بپرسید.

ولی در کل در محصولات دات نت چیزهای غیر ضروری هم وجود داره و مثلا یکی از همین ها که بصورت save state عمل میکنه. به شخصه پروژه های زیادی رو باهاش درگیر بودم ولی کم برام پیش اومده تا از این ویژگی baskgroundWorker استفاده کنم.

us1234
جمعه 09 خرداد 1393, 22:43 عصر
امکانش به سادگی وجود دارد و نیاز به آموزش دیدن یک فریم ورک خاص هم ندارید . سمت کلاینت با کتابخانه جی کوئری یک ای جکس میذارید و با یک تایمر هم چند ثانیه تغییرات اعمال شده در فرم را به پی اچ پی ارسال کنید در پی اچ پی هم کاری دوست داشتید انجام دهید . ( ذخیره در دیتابیس و یا ... )

backgroundWorker هم فقط برای فرم ها ویندوزی کاربرد داره در asp هم باید سمت کلاینت با جاوااسکریپت برنامه نویسی کنید .

krasus
شنبه 10 خرداد 1393, 00:03 صبح
امکانش به سادگی وجود دارد و نیاز به آموزش دیدن یک فریم ورک خاص هم ندارید . سمت کلاینت با کتابخانه جی کوئری یک ای جکس میذارید و با یک تایمر هم چند ثانیه تغییرات اعمال شده در فرم را به پی اچ پی ارسال کنید در پی اچ پی هم کاری دوست داشتید انجام دهید . ( ذخیره در دیتابیس و یا ... )

backgroundWorker هم فقط برای فرم ها ویندوزی کاربرد داره در asp هم باید سمت کلاینت با جاوااسکریپت برنامه نویسی کنید .

خدا خیرت بده دقیقا فهمیدی من چی می گم.:تشویق:
می تونی یه نمونه کد کوچیک یا یه مثالی از این رو برام لینکش رو بزاری یا نمونه اش رو تو این تاپیک قرار بدی؟:قلب::لبخندساده:

rezaonline.net
شنبه 10 خرداد 1393, 00:31 صبح
یه همچین چیزی میشه

<script>
$(function(){
$("#change").change( function()
{
var val =$("#change").val();
$.post('save.php',{'val':val},function(data){
if(data=='1')
document.getElementById('change;).innerHTML = '';
});
}
});
</script>

<textarea id=change>

</textarea>

بعد یه فایل دیگه میسازی به اسم save.php هر وقت مقداری براش رفت ذخیره اش میکنی توی دیتابیس یا هر جاییی که دلت خواست .