PDA

View Full Version : یک درخواست راهنمایی! {شیی گرایی}

hamid81
چهارشنبه 20 اردیبهشت 1385, 08:48 صبح
من برنامه نویس پایگاه داده هستم با وی بی 6 و اس کیو ال سرور (با سابقه 4.5 سال). الان میخواهم سی شارپ یاد بگیرم ولی با مفاهیم پایه ای آن مثل شیی گرایی مشکل دارم. :گیج: دوستانی که میتوانند کمکی بکنند خوشحالم خواهند کرد اگر راهنماییم کنند.:قلب:
قبلا از لطف همه متشکرم حتی آنهایی که این تاپیک را باز کردند تا ببینند میتوانند کمکی بکنند یا نه:خجالت:

dot_net_lover2
چهارشنبه 20 اردیبهشت 1385, 09:04 صبح
دوست عزیز OOP به این شکل قابل توضیح نیست٬بهتر دقیقا مواردی را که به مشکل برخورد میکنی اینجا مطرح کنی تا به جواب برسی.

hamid81
چهارشنبه 20 اردیبهشت 1385, 09:23 صبح
درسته ولی بحث من درست در مورد کلیت کار است. یعنی نمیدانم مفهوم شیی گرایی چیست و چگونه در سی شارپ از آن برای ساخت یک سلوشن استفاده میشود. در حقیقت من جزییات را نمیخواهم بلکه میخواهم کلیت کار را بدون وارد شدن به سینتکس درک کنم. نمیدانم توانستم پاسخ درستی به شما بدهم یا نه.

ali_kolahdoozan
چهارشنبه 20 اردیبهشت 1385, 09:30 صبح
این البته نظر منه شما عجله نکن ابتدا یکم با #c کار کن . و با همه قسمتها آشنا شو و آرام آرام برو سراغ oop

dot_net_lover2
چهارشنبه 20 اردیبهشت 1385, 09:30 صبح
Microsoft.Press - MCSD.70-316 - Developing.Windows-Based.Applications

Programming in the .NET Framework environment is done with objects. Objects are programmatic constructs that represent packages of related data and functionality. Objects are self-contained and expose specific functionality to the rest of the application environment without detailing the inner workings of the object itself. Objects are created from a template called a class. The .NET base class library provides a set of classes from which you can create objects in your applications. You can also use the Visual Studio programming environment to create your own classes to use in your programs.

hamid81
چهارشنبه 20 اردیبهشت 1385, 09:33 صبح
ممنون.
سعی خودمو میکنم.
به امید خدا.

.مهدی فهمیده غلامی.
چهارشنبه 20 اردیبهشت 1385, 11:22 صبح
در مورد مفاهیم oop کتاب برنامه نویسی شیی گرا به زبان c++ نوشته هربرت شیلد خیلی خوبه
اون کتاب مفاهیم شیی گرا رو بخوبی توضیح داده.

sianooshonline
پنج شنبه 21 اردیبهشت 1385, 22:06 عصر
اگه میخوای خودتو درگیر این چیزها نکنی نهایتا" میتونی از یک DLL که توسط خود MicroSoft نوشته شده(Data AccessLayer) استفاده کنی. این میشه استفاده از کلیات.
البته به مرور سعی کن OOP رو یاد بگیری و یک نمونه از DLL بالا رو مخصوص خودت بنویسی.
موفق باشید

iekrang
جمعه 22 اردیبهشت 1385, 06:58 صبح
ممکنه در مورد استفاده از این Dll بیشتر توضیح بدید؟
ممنون.

dot_net_lover2
شنبه 23 اردیبهشت 1385, 22:08 عصر
http://msdn.microsoft.com/msdnmag/issues/03/04/DataAccessLayer/default.aspx

لینک بالا مربوط به Data AccessLayer هستش در این لینک از خصوصیات OOP در Application Data AccessLayer استفاده کرده.
من فکر میکنم واسه کسی که تازه قصد داره با OOP آشنا باشه این یکم زود باشه.

mamadgmail
یک شنبه 24 اردیبهشت 1385, 15:27 عصر
حق با آقای کلاهدوزان شما نمی خواد خودتو فعلا درگیر این چیزا بکنی یکمی اول #C کار کن. شما برنامه نویس هستی بعد از زمان کمی خودت همه چی دستت می یاد. در مورد مفاهیم OOP به نظر من کتاب هایی که راجب مدل UML نوشته شدن . اطلاعات خوبی راجب OO به شما می دند. به خاطر اینکه این مفهوم رو جدای از زبان پیاده ساز بررسی می کنند و کاملا مجرد بحث کردند. در کل زیاد نگران نباش یکمی که کار کنی همه چی دستت می یاد.

Behrooz_CS
یک شنبه 24 اردیبهشت 1385, 17:48 عصر
دوست عزیز برای خبره شدن در شی گرائی شما نیاز به زمان زیادی داری
و بهتره بدونی این درک به این راحتی به دست نمی آد
خیلی ها مفاهیم ساده شی و کلاس را می دانند اما موقع برنامه نویسی نمی دونن چی کار کنن و لغمه را دور سرشون می چر خونن

راهی که من رفتم بهترین راه بوده که به شما هم پیشنهاد می کنم
شما باید از کامپوننت نویسی شروع کنی حتی از چیزهای خیلی ساده

نکته مهمی که باید مد نظرت باشه اینه که باید همیشه سعی کنی کامپوننت هایت به صورت مستقل عمل کنند و به برنامه های میزبان وابستگی نداشته باشه

سعی کن موفق میشی
کار کامپوننت نویسی واقعا شیرینه و من هم تخصصم در برنامه نویسی همینه و همیشه لذت می برم
:تشویق:

Ghalandari
یک شنبه 24 اردیبهشت 1385, 18:08 عصر
دوست عزیز یه نگاهی به مطالب این لینک بنداز به دردت می خوره
http://www.devhood.com/training_modules/dist-a/WritingOOCSharp/WritingOOCSharp.htm
همینطور این کتاب رو هم یه نگاه بش بندازی بد نیست
http://www.microsoft.com/mspress/books/5621.asp