PDA

View Full Version : گفتگو: یادگیری به صورت اصولی

mohamad_torabi
یک شنبه 11 خرداد 1393, 16:34 عصر
سلام
من درحال یادگیری سی سارپ هستم اما زمانی مثلا یه فیلم رو میبینم تموم که شد اونا رو اجرا میکنم و میرم فیلم بعد من مشکلم اینه که مثلا باید مثلا برای یادگیری کامل دستورات شرطی چقدر زمان بزارم ؟چجوری کاری کنم واقعی یادم بمونه نه الکی؟
نظر همتون برام مهمه

abdullah20
یک شنبه 11 خرداد 1393, 16:54 عصر
زمان خاصی را نمیشه گفت
بستگی به خود شما و اون فیلم یا اموزشی داره که می بینید
شاید یک اموزش تمام مطالب را گفته باشه و گیرایی شم هم خوب است با دیدن یکبار و نوشتن 2 ت پروژه یاد بگیرید

mohamad_torabi
یک شنبه 11 خرداد 1393, 17:04 عصر
زمان خاصی را نمیشه گفت
بستگی به خود شما و اون فیلم یا اموزشی داره که می بینید
شاید یک اموزش تمام مطالب را گفته باشه و گیرایی شم هم خوب است با دیدن یکبار و نوشتن 2 ت پروژه یاد بگیرید

میگید نوشتن یعنی 2 تا همون دستور رو بنویسم تا دستم راه بیفته یا یه پروژه رو کامل از اول شروع کنم؟

abdullah20
یک شنبه 11 خرداد 1393, 17:19 عصر
بحث نوشتن پروژه که جدا هستش و قطعا باید این کار را انجام بدید
منظورم از دوتا همون دستورات شرطی که که مثال زدید بود یعنی با دیدن یک اموزش خوب و تمرین میتونید یاد بگیرید

Tiam121
یک شنبه 11 خرداد 1393, 17:28 عصر
تقریبا واسه همه دستورات یک یا دو نمونه مثال کافیه
اما اگه یه پروژه واسه خودت تعریف کنی بنظرم بهتر یاد میگیری.همیشه تو عمل آدم بهتر متوجه اشکالات خودش میشه و راه حل بهتر رو میشه پیدا کرد

mohamad_torabi
یک شنبه 11 خرداد 1393, 17:41 عصر
میشه یه پک اموزشی به صورات فیلم از پایه رو معرفی کنید دوستان

behnam-soft
یک شنبه 11 خرداد 1393, 18:30 عصر
آره چرا نمیشه، واژه " استاد پاسبان " رو سرچ کن و در همون سایت اولی که پیدا کرد، آموزشسی شارپ رو سرچ کن و الی آخر . . .
موفق باشی

mohamad_torabi
یک شنبه 11 خرداد 1393, 18:34 عصر
آره چرا نمیشه، واژه " استاد پاسبان " رو سرچ کن و در همون سایت اولی که پیدا کرد، آموزشسی شارپ رو سرچ کن و الی آخر . . .
موفق باشی

منظورتون سایت دانشجویاره ؟

NASA's Spaceman
یک شنبه 11 خرداد 1393, 20:43 عصر
به نظرم اگه شما همینجوری ادامه بدین به hard coder تبدیل بشین نه برنامه نویس(Programmer)
شما اول فیلم رو نگاه کن تا یاد بگیری و بعد همون مثال رو چند بار تمرینش کن و بعد از اون اگه دوست داشتی پروژه های برنامه نویسی رو دانلود کن ولی فقط صورت سوال رو بخون و سعی کن خودت بنویسی 100 بار هم که بنویسی و اشتباه در بیاد بهتر از این هست که بری و مستقیم به کد ها نگاه کنی و سعی کن بعد از این که یادش گرفتی هر نوع سوالی که میشه با اون دستور نوشت رو بنویس
با سپاس Spaceman

abolfazl.d
یک شنبه 11 خرداد 1393, 21:23 عصر
به نظرم اگه شما همینجوری ادامه بدین به hard coder تبدیل بشین نه برنامه نویس(Programmer)
شما اول فیلم رو نگاه کن تا یاد بگیری و بعد همون مثال رو چند بار تمرینش کن و بعد از اون اگه دوست داشتی پروژه های برنامه نویسی رو دانلود کن ولی فقط صورت سوال رو بخون و سعی کن خودت بنویسی 100 بار هم که بنویسی و اشتباه در بیاد بهتر از این هست که بری و مستقیم به کد ها نگاه کنی و سعی کن بعد از این که یادش گرفتی هر نوع سوالی که میشه با اون دستور نوشت رو بنویس
با سپاس Spaceman

سلام
اگه میشه یه مرجعی برای این تمرین ها معرفی کنید.
ممنون

mohamad_torabi
یک شنبه 11 خرداد 1393, 21:27 عصر
با سپاس Spaceman

سلام
اگه میشه یه مرجعی برای این تمرین ها معرفی کنید.
ممنون

gjmkdyttyhujk
دوشنبه 12 خرداد 1393, 01:06 صبح
به نظر من بعد از یادگیری یک مبحث بدست آوردن تجربه در اون مهم هست. تجربه هم چیزی نیست جز فنون و تکنیک هایی در اون زمینه که با کار در موضوع مورد نظر در طول زمان بدست میارید. شما مثلا استفاده از دستور if رو یاد گرفتید. ولی چون تجربه کافی ندارید نمی تونید اون رو در جاهای زیادی بکار ببرید(مثال عرض می کنم). یه نکته هم که برای یادگیری یه چیز خیلی مهم است، نگاه کردن به موضوع از تمام جهت هاست. یعنی اینکه از تمام جهت ها اون رو بررسی کنید و این برای موضوعات مختلف متفاوت است

NASA's Spaceman
دوشنبه 12 خرداد 1393, 11:53 صبح
هیچ مرجع کاملی وجود نداره
شما سوالات رو از اینترنت بیارین و خودتون حلش کنین و بعد از تمرین زیاد اگه نتونستین برین سراغ کدش ببینید چی میشه
و سعی کنید تا توی برنامه نویسی حرفه ای نشدین سراغ بانک اطلاعات توی سی شارپ نرین
چون با یادگیری بانک اطلاعات به شما نمیگن برنامه نویس
نمونش اینکه مسابقه سالانه شرکت گوگل که تمام سوالاتش محاسبات ریاضی با برنامه نویسی هست که سوالات بسیار سخت هستن و فقط باید حل سوال رو بلد باشین تا بتونین حلش کنین
و ادرس سایت مسابقه هم "گوگل جم" هست
با سپاس Spaceman

s.ali.sokhansanj
دوشنبه 12 خرداد 1393, 18:36 عصر
"گوگل جم" ؟؟؟
یافت نشد

mohamad_torabi
دوشنبه 12 خرداد 1393, 18:42 عصر
"گوگل جم" ؟؟؟
یافت نشد

به انگلیسی نوشتید دیگه؟

NASA's Spaceman
دوشنبه 12 خرداد 1393, 21:25 عصر
https://code.google.com/codejam/
جایزه نفر اول 40 هزار دلار و سفر به 5 شهر یا 3 شهر بزرگ امریکا
;)
متاسفانه من هنوز 18 سالم نیست و اگه شرکت کنم و برنده بشم فقط یه تی شرت شرکت گوگل میدن
:(
با سپاس Spaceman

gjmkdyttyhujk
سه شنبه 13 خرداد 1393, 17:30 عصر
هیچ مرجع کاملی وجود نداره
شما سوالات رو از اینترنت بیارین و خودتون حلش کنین و بعد از تمرین زیاد اگه نتونستین برین سراغ کدش ببینید چی میشه
و سعی کنید تا توی برنامه نویسی حرفه ای نشدین سراغ بانک اطلاعات توی سی شارپ نرین
چون با یادگیری بانک اطلاعات به شما نمیگن برنامه نویس
نمونش اینکه مسابقه سالانه شرکت گوگل که تمام سوالاتش محاسبات ریاضی با برنامه نویسی هست که سوالات بسیار سخت هستن و فقط باید حل سوال رو بلد باشین تا بتونین حلش کنین
و ادرس سایت مسابقه هم "گوگل جم" هست
با سپاس Spaceman

شما اگه یک کتاب مرجع c#(فارسی یا انگلیسی) رو خونده باشید میبینید که بانک اطلاعاتی هم جزو فصل هایی هست که به اون پرداخته.
یادگیری اصولی و حرفه ای سی شارپ(گرفتن پروژه) نیازمند اینه که پایگاه داده رو هم با اون یاد بگیرید. این دو لازم و ملزوم همدیگر هستند.
در کل برای هرکاری که نیاز دارید در سی شارپ عملیات ذخیره و بازیابی بکنید(برنامه های کوچک رو نمیگم که با فایل هم میشه راهشون انداخت) نیاز به پایگاه داده یا به قول شما بانک اطلاعات دارید.

NASA's Spaceman
سه شنبه 13 خرداد 1393, 21:31 عصر
شما اگه یک کتاب مرجع C#‎(فارسی یا انگلیسی) رو خونده باشید میبینید که بانک اطلاعاتی هم جزو فصل هایی هست که به اون پرداخته.
یادگیری اصولی و حرفه ای سی شارپ(گرفتن پروژه) نیازمند اینه که پایگاه داده رو هم با اون یاد بگیرید. این دو لازم و ملزوم همدیگر هستند.
در کل برای هرکاری که نیاز دارید در سی شارپ عملیات ذخیره و بازیابی بکنید(برنامه های کوچک رو نمیگم که با فایل هم میشه راهشون انداخت) نیاز به پایگاه داده یا به قول شما بانک اطلاعات دارید.
دوست عزیز به سایت گوگل جم که دادم شما یه سری بزن هیچ جای دنیا به یه نم افزار نوشتن نمیگن برنامه نویس، برنامه نویس به کسی میگن که بتونه سوالات فوق العاده سخت ریاضیات و چیزایی شبیه این رو حل کنه و به نظر شما گوگل یا ماکروسافت تو اکادمی هاشون چی دارن یاد میدن
فقط تمرکز روی برنامه نویسی هست ، بانک اطلاعات تو یه روز میشه یاد گرفت مگه کار سختی هست
با سپاس Spaceman

gjmkdyttyhujk
سه شنبه 13 خرداد 1393, 21:57 عصر
من از شما یک سوال دارم.شما برای چی برنامه نویسی یاد می گیرید؟ مگر برای این نیست که یه نیاز از جامعه رو برطرف کنید؟مگر برای این نیست که یک مهارتی داشته باشید که بتونه نیاز جامعه رو برطرف کنه در اون زمینه و شما بتونید از اون درآمد کسب کنید؟ سایت refahi.irکه برای ثبت نام یارانه ها ایجاد شده رو بقال های سرکوچه تو تهران راه نینداختند که، برنامه نویسان و کارشناسان کامپیوتر و IT اون رو راه انداختند. شاید این دوستانی که چنین سایتی رو راه انداختند نتونند سوالای سخت ریاضی رو پاسخ بدهند ولی بهشون نمیشه گفت که برنامه نویس نیستند. با گفته های شما پس به کسانی که تو شرکت adobe نشستند و برنامه ی adobe reader که نوشتند نمیشه گفت برنامه نویس چون فقط یه نرم افزار به قول شما یا نهایت 4 یا 5 نرم افزار نوشتند. بانک اطلاعات که شما میگید تو یه روز میشه یاد گرفت. ما قبلا ها تو آکادمی های لیگ برتری ایران دو ترم دانشگاهی سر کلاسش رفتیم و الان هم داریم یاد میگیریم و تا 2، 3 سال دیگه هم یاد خواهیم گرفت. ولی نمیدونم شما چطوری کل بانک اطلاعات به قول خودتون رو یه روزه یاد میگیرید. من که از انسان ها چنین چیزی سراغ ندارم.
با تشکر.

NASA's Spaceman
چهارشنبه 14 خرداد 1393, 09:15 صبح
بله دلیل پسرفت برنامه نویسی ما همین هست
کار با بانک اطلاعات فقط ما رو از اون نکات اصلی دور میندازه و دوست عزیز این که من دارم میگم محاسبات سنگین برا این هست که الان تو سطح دنیا پروژه های بسیار سنگین هوش مصنوعی میسازن و ما بخاط همین بانک اطلاعات چسبیدیم روی ساخت برنامه.
چرا اسم ایرانی ها تو مهم ترین کار های برنامه نویسی دنیا نیست؟دلیلش مشخص هست چون ما میخوایم یه برنامه با بانک اطلاعات بدیم بیرون و پولش رو بگیریم ولی ببینید اونا چجوری اسماشون تو برنامه نویسی در سطح جهانی مطرح میشه همش برا این هست که میرن سراغ برنامه نویسی نه ساخت برنامه.
و شما کدوم نرم افزار قدرتمند دنیا رو میشناسی که ایرانی ها ساخته باشن؟
با سپاس Spaceman

abolfazl.d
چهارشنبه 14 خرداد 1393, 10:47 صبح
من از شما یک سوال دارم.شما برای چی برنامه نویسی یاد می گیرید؟ مگر برای این نیست که یه نیاز از جامعه رو برطرف کنید؟مگر برای این نیست که یک مهارتی داشته باشید که بتونه نیاز جامعه رو برطرف کنه در اون زمینه و شما بتونید از اون درآمد کسب کنید؟ سایت refahi.irکه برای ثبت نام یارانه ها ایجاد شده رو بقال های سرکوچه تو تهران راه نینداختند که، برنامه نویسان و کارشناسان کامپیوتر و IT اون رو راه انداختند. شاید این دوستانی که چنین سایتی رو راه انداختند نتونند سوالای سخت ریاضی رو پاسخ بدهند ولی بهشون نمیشه گفت که برنامه نویس نیستند. با گفته های شما پس به کسانی که تو شرکت adobe نشستند و برنامه ی adobe reader که نوشتند نمیشه گفت برنامه نویس چون فقط یه نرم افزار به قول شما یا نهایت 4 یا 5 نرم افزار نوشتند. بانک اطلاعات که شما میگید تو یه روز میشه یاد گرفت. ما قبلا ها تو آکادمی های لیگ برتری ایران دو ترم دانشگاهی سر کلاسش رفتیم و الان هم داریم یاد میگیریم و تا 2، 3 سال دیگه هم یاد خواهیم گرفت. ولی نمیدونم شما چطوری کل بانک اطلاعات به قول خودتون رو یه روزه یاد میگیرید. من که از انسان ها چنین چیزی سراغ ندارم.
با تشکر.

شدیدا با شما موافقم.
در مسابقاتی مثل گوگل(codejam) و acm تاکید بر حل مسئله هست که خوبه و باعث افزایش مهارت در حل مسئله و الگوریتم نویسی میشه.اما باید بتونی این مهارتت تو حل مسئله رو تو یه برنامه کاربردی نشون بدی.

aliagamon
چهارشنبه 14 خرداد 1393, 11:03 صبح
مطالب زیاد بود حال نداشتم همه پست هارو بخونم :لبخند: اگه ربط نداشت بگین اصلاح کنم پستو ... :گیج:
در اصل برنامه نویس خوب اونی نیست که بتونه برنامه بنویسه ... اونه که مشکلاتشو بتونه حل کنه ... :چشمک:
و نماد مشکلات هم که معلومه چیه ... همین مسابقات ACM :متفکر:
پیشنهاد میکنم تو سایت codeforces.com عضو بشین ... مسابقات زیادی برگذار میکنه حدودا هفته ای یکی دوتا راند داره ... تو دو سطح مختلف هست ... .درکل خیلی برنامه نویس بودم به بدل بودن زبان و کتابخانه و اینا نیست .... مهم اینه شما منطق داشته باشین ... و ریاضیتون خوب باشه تو اکثر موارد ...
نمیگم کسی که اینا رو نداره برنامه نویس خوبی نمیشه .... چرا اتفاقا پول هم درمیاره .... چون همه ی بازار یه چیز شبیه هم نیاز دارن ... یه برنامه که یه سری چیزو بگیره حساب کنه ثبت کنه بک آپ بگیره ... همین ... اما 90% برنامه نویس های ما نمیتونن یه چیز کاملا جدید رو استارت بزنن ...
سعی کنید قدرت برنامه نویسیتونو بالا ببرین نه کد نویسی رو ....:لبخند:
ببخشید اگه بی ربط بود ... من فقط اون بخش code jam رو خوندم ... :لبخند:
+اینا اضافه شد :
خب شما فرض کن یه برنامه ی تجاری نوشتی فلان کار رو میکنه ... اما 2 ثانیه طول میکشه تا انحام بشه ... خب تا اینجا خوب مثلا همین سایت یارانه ها ...
حالا فرض کن هفتاد میلیون تا رکورد به این سیستم تو یه بازه ی زمانی کم وارد شه ... ........ دامپ میکنه سرور :لبخند:
خب حالا اگه یه الگوریتم نویسی خوب داشته باشه زمان مورد نیاز و فعالیت اون میشه 0.4 ثانیه ... حالا چی ؟ شما 1.6 * هفتاد میلیون صرفه جویی منابع و زمان کردین .... :چشمک:

gjmkdyttyhujk
چهارشنبه 14 خرداد 1393, 11:17 صبح
بله دلیل پسرفت برنامه نویسی ما همین هست
کار با بانک اطلاعات فقط ما رو از اون نکات اصلی دور میندازه و دوست عزیز این که من دارم میگم محاسبات سنگین برا این هست که الان تو سطح دنیا پروژه های بسیار سنگین هوش مصنوعی میسازن و ما بخاط همین بانک اطلاعات چسبیدیم روی ساخت برنامه.
چرا اسم ایرانی ها تو مهم ترین کار های برنامه نویسی دنیا نیست؟دلیلش مشخص هست چون ما میخوایم یه برنامه با بانک اطلاعات بدیم بیرون و پولش رو بگیریم ولی ببینید اونا چجوری اسماشون تو برنامه نویسی در سطح جهانی مطرح میشه همش برا این هست که میرن سراغ برنامه نویسی نه ساخت برنامه.
و شما کدوم نرم افزار قدرتمند دنیا رو میشناسی که ایرانی ها ساخته باشن؟
با سپاس Spaceman

شما که جواب سوالای من رو نمیدید.همش دارید حرف خودتون رو میزنید. اینکه میگید ایرانی ها نرم افزار قدرتمند نمی تونند بسازنند دلیلش اینه که اینجا روحیه کار تیمی وجود نداره. اینجا همه تکرو هستند. دلیل تکرو بودن هم خیلی چیزهاست. مانند وضعیت جامعه.فرهنگی که بین مردم جا افتاده.و خیلی چیزهای دیگه. ویندوز 7 بود فکر کنم با حدود 40 میلیون خط کد. اون کار 10-20 نفر-30 نفر نبوده که (توی ایران نهایت پروژه ها این تعداد برنامه نویس دارند).ویندوز 7 حاصل کار بیش از 1000 نفر برنامه نویس هست. یا نرم افزاری مثل adobe reader. شما به این نکته توجه کنید که تو ایران قیمت نرخی برای برنامه نویسی وجود نداره و یه صنفی که بیاد قیمت بده و برنامه نویس بیاد با اون برنامه تولید کنه. حالا شما اومدی میگی که پروژه های سنگین هوش مصنوعی. گفته های شما مانند این هست که استقلال-پریپولیس رو با رئال و بارسلون مقایسه کنیم. خب اونها دارن خیلی کارهای پایه ای و خیلی کارهای دیگه انجام میدن ولی اینجا از همچین چیزی خبری نیست. بابا اینجا خیلی مشکلات زیاده. یکی دوتا نیست. خیلی ببخشید ها ولی "بفهم اینو".

hsdnhd
سه شنبه 20 خرداد 1393, 23:37 عصر
مواردلازم برای یادگیری هرچیزی
1-علاقه وپشتکار
2-یه خط اینترنت پرسرعت
زمانی لازم نیست کلا تئوری رو بیخیال شو یکی دوبار همینطوری آموزش هارو نگاه کن شروع کن عملی کارکردن من اینهمه تئوری خوندم هیچی به هیچی اخرش بخاطرپروژه هنرستانم مجبورشدم عملی انجام بدم برنامه نویسی رو یادگرفتم البته وی بی بعدش دیم ازاون خوشم نمیاد اومدم سراغ سی شارپ وخیلی وقته دارم س یشارپ کارمیکنم ودرحال یادگیری هستم پروژه های کوچیک بنویس ومشکلاتی که داری رو درانجمن ها بپرس مشکلات دیگران رو ببین توی انجمن های مختلف اینطوری بهتره تااینکه کتاب هارو بخونی که همشونم یه مطلب رو دوباره ودوباره گفتند اخرشم هیچی به هیچی

mohamad_torabi
سه شنبه 20 خرداد 1393, 23:44 عصر
مواردلازم برای یادگیری هرچیزی
1-علاقه وپشتکار
2-یه خط اینترنت پرسرعت
زمانی لازم نیست کلا تئوری رو بیخیال شو یکی دوبار همینطوری آموزش هارو نگاه کن شروع کن عملی کارکردن من اینهمه تئوری خوندم هیچی به هیچی اخرش بخاطرپروژه هنرستانم مجبورشدم عملی انجام بدم برنامه نویسی رو یادگرفتم البته وی بی بعدش دیم ازاون خوشم نمیاد اومدم سراغ سی شارپ وخیلی وقته دارم س یشارپ کارمیکنم ودرحال یادگیری هستم پروژه های کوچیک بنویس ومشکلاتی که داری رو درانجمن ها بپرس مشکلات دیگران رو ببین توی انجمن های مختلف اینطوری بهتره تااینکه کتاب هارو بخونی که همشونم یه مطلب رو دوباره ودوباره گفتند اخرشم هیچی به هیچی

من کلا از کتاب اموزش برنامه نویسی وب حالم بهم میخوره چون تا وسطش توضیحات چرته که سی شارپ چیه ولی با فیلم اموزشی الان در حد مبتدی دارم کار میکنم و تاحالا 50 تا ماشین حساب مختلف نوشتم مهندسی ساده برا توان برا جذر برا مساحت و .... ولی مرجعی میخوام که بتونم از تمریناش استفاده کنم