PDA

View Full Version : طراحی دیتابیس به صورت چند جدول و یا یک جدول کلی

OMID_BNT
یک شنبه 11 خرداد 1393, 19:47 عصر
سلام
یه دیتابیس که احتمالا بسیار بزرگ میشه واسه این که سرعت در اینده بیش از حد افت نکنه و زمان پاسخ گویی بالا باشه

ایا این دیتا بیس رو به صورت چند چدولی (به ازای هر گروه یه جدول) و یا به صورت دو سه جدول طراحی کنیم که همه مقادیر رو در بر بگیره

چه روشی رو پیشنهاد میکنید ممکنه روشی که پیشنهاد میکنید رو هم درمورد sql و هم در مورد mysql برسی کنید

argess
دوشنبه 12 خرداد 1393, 15:51 عصر
داداش اطلاعات بیشتر بده. هم در مورد ذخیره اطلاعات و هم در مورد بازیابی . نوع اطلاعات هم مهم است. تعداد رکوردها هم مهم است. مثلا ما در بانک صادرات جداولی داشتیم که 900 میلیون رکورد داشت و روزی 2 میلیون رکورد هم به اون اضافه می شد. اطلاعات بیشتر بده تا بتونم کمک کنم

mara123
سه شنبه 13 خرداد 1393, 14:01 عصر
سلام

یعنی تعداد رکوردها هر چقد باشه مشکلی پیش نمیاد

-------------
طراحی سایت (http://www.sitebaran.ir)

OMID_BNT
پنج شنبه 15 خرداد 1393, 22:48 عصر
سلام مجدد
من دارم یه برنامه میسازم که ورودی و خروجی اطلاعات توش خیلی زیاده و سرعت واسم خیلی مهم ، مثلا یه پایگاه داده داشته باشیم که تو جدولش رکورد زیاد داشته باشه یا جند جدول
مثلا تمام اطلاعات شهر های ایران تو یه جدول باشه یا چند جدول به ازای هر شهر یه جدول جداگانه مثلا تهران بعد این جدول وصل شه به چند پایگاه داده مثل شماره تلفن هاش و کدپستی هاش و اسم خیابان هاش و بعد جدول تلفن وصل شه به پیش شماره های خاص مثل اونایی که با 88 شروع میشه تو یه جدول و اون هایی که با 77 شروع میشه تو یه جدول بعد اونایی که با 88 شروع میشه به جدول کد پستی ها

پس میبینید که دیتابیس بزرگی میشه پر از رکورد و سنگین شدن بنابر این ازتون میخوام تو انتخاب صحیح نوع طراحی پایگاه داده کمکم کنید
باتشکر

OMID_BNT
شنبه 17 خرداد 1393, 11:27 صبح
سلام مجدد
من دارم یه برنامه میسازم که ورودی و خروجی اطلاعات توش خیلی زیاده و سرعت واسم خیلی مهم ، مثلا یه پایگاه داده داشته باشیم که تو جدولش رکورد زیاد داشته باشه یا جند جدول
مثلا تمام اطلاعات شهر های ایران تو یه جدول باشه یا چند جدول به ازای هر شهر یه جدول جداگانه مثلا تهران بعد این جدول وصل شه به چند پایگاه داده مثل شماره تلفن هاش و کدپستی هاش و اسم خیابان هاش و بعد جدول تلفن وصل شه به پیش شماره های خاص مثل اونایی که با 88 شروع میشه تو یه جدول و اون هایی که با 77 شروع میشه تو یه جدول بعد اونایی که با 88 شروع میشه به جدول کد پستی ها

پس میبینید که دیتابیس بزرگی میشه پر از رکورد و سنگین شدن بنابر این ازتون میخوام تو انتخاب صحیح نوع طراحی پایگاه داده کمکم کنید
باتشکر

argess
دوشنبه 19 خرداد 1393, 18:11 عصر
سری به این تاپیک بزن

http://majiksource.ir/index.php?threads/%D8%B7%D8%B1%D8%A7%D8%AD%DB%8C-%D8%AF%DB%8C%D8%AA%D8%A7%D8%A8%DB%8C%D8%B3-%D8%A8%D9%87-%D8%B5%D9%88%D8%B1%D8%AA-%DA%86%D9%86%D8%AF-%D8%AC%D8%AF%D9%88%D9%84-%D9%88-%DB%8C%D8%A7-%DB%8C%DA%A9-%D8%AC%D8%AF%D9%88%D9%84-%DA%A9%D9%84%DB%8C.29/