PDA

View Full Version : سوال: فوری! چگونه اطلاعات یک سلول جدول اکسپورت شده را سرچ کرد و سایر مقادیر مرتبط به ان را بدست اورد

parmares
دوشنبه 12 خرداد 1393, 07:46 صبح
سلام
من خیلی حرفه ای نیستتم تو اکسس و یک مشکل خیلی بزرگ دارم. من یه فایل اکسل که یک سری داده خام مربوط به یک دستگاه هست را در اکسس منتقل کردم و بعد فقط یه قسمت از این داده ها رو میخوام ... اما یک سری داده مشابه هم تو این فایل هست من فقط با یک کلید واژه میتونم به اون ردیف اطلاعات دست پیدا کنم اما من ردیف بالای اون رو هم میخوام که نمیتوننم با سرچ پیداش کنم چون مشابه اون هم تو فایل وجود داره.... ایا دستوری هست که بتونه به من کمک کنه

P5
P4
P3
P1

154
1256.5
450
65.456
Round1

452
256.5
256
25.42
Round2

مثلا من این جدول رو از همه اون داده ها میخوام با سرچ round1 می تونم اون ردیف رو پیدا کنم اما ردیف بالایی اون رو نمیدونم چطوری باید پیدا کنم... چون چندتا مشابه داره و با سرچ نمیشه پیداش کرد.... دستوری هست که مثلا بگه اطلاعات ردیف بالا رو هم منتقل کن؟؟؟؟؟؟

یک سوال دیگه من میخوام تو جدولی که این اطلاعات رو خلاصه کردم یک فیلد اضافه کنم که نقش کتگوری داره ولی نمیدونم چطوری؟؟؟
ممنون میشم کمک کنید

parmares
سه شنبه 13 خرداد 1393, 00:17 صبح
دوستان یعنی هیچ راهی وجود نداره ؟؟؟
البته سوال دوم رو حل کردم خودم فقط اون بخش اول سرچ از جدول مشکل ساز شده .... ممنون میشم کمک کنید