PDA

View Full Version : شبکه کردن نرم افزار یا SQL

alizanganeh
دوشنبه 12 خرداد 1393, 20:44 عصر
سلام دوستان
یک مشکل خیلی بد دارم که خیلی هم نیاز دارم رفع بشه ولی هرکاری کردم نشد . لطفا در صورتی که میتونید ، کمک کنید یا فرد یا سایتی که میتونه کمک کنه رو معرفی کنید . ممنون :

یک نرم افزاری نوشتم که بانکش SQL هستش که بیشتر با 2000 کار میکنم . هرکاری میکنم نمیتونم شبکه کنم نرم افزار رو . ینی بصورت لوکال روی یک سیستم مشکلی نداره ولی نمیتونم بصورت شبکه استفاده کنم و ارور اس کیو ال میده .

این کدیه که توی Form_Load فرم هام برای اتصال به بانک استفاده میشه (توی هیچ فرمی کانکشن بسته نمیشه و وقتی که باز میشه ، تا آخر بازه) اتصال با کد هستش و از ADODC استفاده نشده . لطفا کد رو طوری که باید برای شبکه شدن باشه تغییر بدید :
db1.Open "provider=msdasql;driver={sql server};server=;id=;pwd=;database=mydb"
rs1.CursorLocation = adUseClient

rs1.Open "select * from Login", db1, adOpenDynamic, adLockOptimistic

قبلا تنظیمات یوزرهای SQL رو درست کردم و یوزر و پسورد رو توی کد بالا گذاشتم ولی بازم نمیشه .
لطفا هر کاری که نیازه برای شبکه کردن انجام داد بگید بهم
ممنون و ببخشید بابت زحمت ♥

m.4.r.m
دوشنبه 12 خرداد 1393, 22:24 عصر
در مقابل server یا باید نام سیستمی که SQL رو اون وصل هست رو بدین یا ip اون سیستم رو تا کلاینت ها به اون ip وصل بشن

alizanganeh
سه شنبه 13 خرداد 1393, 00:27 صبح
کردم این هر دو کارو ولی نمیشه
لطفا کمک کنید خیلی فوریه . ممنون

vbhamed
جمعه 16 خرداد 1393, 12:47 عصر
سلام

وقتی می‌گین خطای Sql میده چیزی نمیشه فهمید، باید دقیقا خود خطا رو بنویسید

1 - تو Sql Server Management Studio چک کنید ببینید سیستم شما اجازه دسترسیش محدود نشده باشه
2 - با یک بانک جدید ساده هم اتصال رو تست کنید
3 - یک Adodc روی فرم بزارید و ببینید با اون میشه متصل شد یا نه، اگر متصل شد، ConnectioString اون رو تو کدتون استفاده کنید

ایلیا آخوندزاده
شنبه 01 شهریور 1393, 02:49 صبح
من برای شبکه کردن بانکم تو ادارمون که اتفاقا 2000 هم هست از فایل udl استفاده میکنم و روی ویندوز nt به ip سیستم مرکزی کانکتش میکنم البته تمام کامپیوترهایی که به شبکه lan وصل باشه و sql 2000 هم روش نصب باشه.

mhamedm2008
شنبه 08 شهریور 1393, 12:42 عصر
فایروال و چک کن.چون منم کلی سر کار بودم آخرش دیدم فایروال بلوک کرده بود