PDA

View Full Version : اجرا نشدن برنامه در ویندوز XP

krasus
دوشنبه 12 خرداد 1393, 23:33 عصر
سلام
من برنامه ای با دات نت ۲ نوشتم که می خوام روی ویندوز xp اجرا کنم. برای امتحان روی یک سیستم ویندوز xp سرویس پک ۲ نصب می کنم بعد برنامه windowsinstaller3_1 رو نصب می کنم بعد dotnetfx40client . خوب ویندوز اینستالر و دات نت ۴ که خود ویژوال به طور پیش فرض روی فایل نصبی قرار میده نصب شده و باید برنامه روی ویندوز xp اجرا بشه اما ارور زیر رو بهم نشون میده ::ناراحت:
119820

خوب منم روی گزینه what data does this error contain? کلیک کردم تا اطلاعات بیشتری بدست بیارم. که اینو دیدم :
119821
دیگه نمی دونم باید چی کار کنم تا این برنامم روی xp اجرا بشه!:عصبانی++:
اینم از اطلاعات سیستم و ویندوزم :
119822
واقعا ممنون میشم اگه یکی راهنماییم کنه

CsharpNevisi
دوشنبه 12 خرداد 1393, 23:52 عصر
میشه بری تو کنترل پنل و قسمتی که مربوط به حذف برنامه هاست رو بیاری و ما لیست برنامه های نصب شده رو ببینیم .. !!!؟؟؟؟
یا ... داتنت فریم ورک دو و نصب کردی عایا ؟؟؟؟

NasimBamdad
دوشنبه 12 خرداد 1393, 23:56 عصر
سلام
من برنامه ای با دات نت ۲ نوشتم که می خوام روی ویندوز xp اجرا کنم. برای امتحان روی یک سیستم ویندوز xp سرویس پک ۲ نصب می کنم بعد برنامه windowsinstaller3_1 رو نصب می کنم بعد dotnetfx40client . خوب ویندوز اینستالر و دات نت ۴ که خود ویژوال به طور پیش فرض روی فایل نصبی قرار میده نصب شده و باید برنامه روی ویندوز xp اجرا بشه اما ارور زیر رو بهم نشون میده ::ناراحت:
119820

خوب منم روی گزینه what data does this error contain? کلیک کردم تا اطلاعات بیشتری بدست بیارم. که اینو دیدم :
119821
دیگه نمی دونم باید چی کار کنم تا این برنامم روی xp اجرا بشه!:عصبانی++:
اینم از اطلاعات سیستم و ویندوزم :
119822
واقعا ممنون میشم اگه یکی راهنماییم کنه

ببخشید CoreI7 , و 1GB رم ؟ ؟ برام سوال شده :D

CsharpNevisi
سه شنبه 13 خرداد 1393, 00:08 صبح

فک کنم تو Vmware یه سیستم عامل مجازی ساخته و 1 گیگ رم بهش اختصاص داده

krasus
سه شنبه 13 خرداد 1393, 00:12 صبح
درکتون می کنم چون یه همچین سیستمی واقعا :متعجب:
ویندوز به سورت vmware روی مک نصب شده. قبل از اجرا تعیین می کنیم که چقدر رم یا چقدر گرافیک یا چقدر cpu برداره.
اما در جواب به دوست عزیزمون که
لیست برنامه های نصب شده رو می خواستند :
119824

CsharpNevisi
سه شنبه 13 خرداد 1393, 00:24 صبح
منم ی همچین مشکلی داشتم .. تو پراپرتیز برنامه در VS یه چیزیو تغییر دادم و مشکل حل شد ... الان هرچی فک میکنم یادم نمیاد چی بود

CsharpNevisi
سه شنبه 13 خرداد 1393, 00:26 صبح
دیتابیستون چیه ؟؟؟؟

krasus
سه شنبه 13 خرداد 1393, 00:44 صبح
دیتابیستون چیه ؟؟؟؟
منظورتون از دیتابیس رو درست متوجه نمی شم. روی ویندوز که دیتابیسی نصب نیست. برنامه من هم که از طریق ارتباط اینترنتی با دیتابیس MySQL کار می کنه که روی هاست لینوکس قرار داره و برای اتصال به این پایگاه داده از یه dll استفاده می کنم. یعنی برنامه من شامل یه فایل exe و یه فایل dll هست. (جمع و جور):لبخند:

CsharpNevisi
سه شنبه 13 خرداد 1393, 00:50 صبح
منظورتون از دیتابیس رو درست متوجه نمی شم. روی ویندوز که دیتابیسی نصب نیست. برنامه من هم که از طریق ارتباط اینترنتی با دیتابیس MySQL کار می کنه که روی هاست لینوکس قرار داره و برای اتصال به این پایگاه داده از یه dll استفاده می کنم. یعنی برنامه من شامل یه فایل exe و یه فایل dll هست. (جمع و جور):لبخند:

اهان ... من قبلا همچین مشکلی داشتم ولی هرچی فک میکنم یادم نمیاد ک چجوری حلش کردم ... الان خوابم میاد ... فردا اگه تونستم پیداش کنم پی.ام خصوصی میدم ... !!!
شب ب خیر :لبخند:

fakhravari
سه شنبه 13 خرداد 1393, 10:57 صبح
مشکل از فریم ورک

mc_laren
سه شنبه 13 خرداد 1393, 11:51 صبح
پیشنهاد می کنم از ویندوز ایکس پی سرویس پک 3 استفاده کنید

krasus
سه شنبه 13 خرداد 1393, 21:32 عصر
پیشنهاد می کنم از ویندوز ایکس پی سرویس پک 3 استفاده کنید
عزیز جان مشکل اینجاست که این برنامه قراره دست دو هزار تا کاربر قرار بگیره و هر کاربر از یه سیستم عاملی استفاده می کنه. حالا این ضعف برنامه من به حساب میاد که بهشون بگم از سیستم عامل ویندوز xp سرویس پک ۳ استفاده کنید و از سرویس پک ۲ یا ۱ استفاده نکنید. اگه باخودتون فکر می کنید که آخه کی هنوز از ویندوز xp اونم سرویس پک زیر ۳ استفاده می کنه باید بگم که من با این افراد مواجه شدم:متعجب: و حالا دنبال راهی هستم که مشکل این افراد رو هم حل کنم تا برنامم تو این مورد ضعفی نداشته باشه.

shahryari
سه شنبه 13 خرداد 1393, 21:40 عصر
عزیز جان مشکل اینجاست که این برنامه قراره دست دو هزار تا کاربر قرار بگیره و هر کاربر از یه سیستم عاملی استفاده می کنه. حالا این ضعف برنامه من به حساب میاد که بهشون بگم از سیستم عامل ویندوز xp سرویس پک ۳ استفاده کنید و از سرویس پک ۲ یا ۱ استفاده نکنید. اگه باخودتون فکر می کنید که آخه کی هنوز از ویندوز xp اونم سرویس پک زیر ۳ استفاده می کنه باید بگم که من با این افراد مواجه شدم:متعجب: و حالا دنبال راهی هستم که مشکل این افراد رو هم حل کنم تا برنامم تو این مورد ضعفی نداشته باشه.

فریمورک نسخه 2 سرویس پک 1 روی اکثر ویندوزها به راحتی کار میکنه

krasus
سه شنبه 13 خرداد 1393, 21:44 عصر
فریمورک نسخه 2 سرویس پک 1 روی اکثر ویندوزها به راحتی کار میکنه
نه دیگه روی این ویندوز و یه ویندوز مشابه دیگه هم امتحان کردم و کار نکرده. عکس اروری که ویندوز داده رو در پست اولم قرار دادم. شاید جوابتون رو درست متوجه نشدم. یکم بهتر توضیح میدید؟(با توجه به پست اول من)

krasus
چهارشنبه 14 خرداد 1393, 07:52 صبح
مشکل از فریم ورک
ممنون میشم اگه یه لینک از یه فریم ورک سالم به من بدید.(من از فریم ورکی که پروژه ستاپ ویژوال بهم می داد استفاده کردم و البته چند تا فریم ورک هم دانلود و نصب کردم و بازم نشد پس من فریم ورک سالم از کجا گیر بیارم؟)

ROSTAM2
چهارشنبه 14 خرداد 1393, 08:06 صبح
دوست عزیز ، dot net framework 4.0 روی نسخه های ویندوز SP3 و بالاتر جواب می ده اگه خروجی برنامه براتون مهمه که روی انواع ویندوز کار کنه بایست از DOT NET 3.5 و پایین تر استفاده کنید.

krasus
چهارشنبه 14 خرداد 1393, 08:30 صبح
دوست عزیز ، dot net framework 4.0 روی نسخه های ویندوز SP3 و بالاتر جواب می ده اگه خروجی برنامه براتون مهمه که روی انواع ویندوز کار کنه بایست از DOT NET 3.5 و پایین تر استفاده کنید.
دوست عزیز یه نگاه به پست اول من بندازید
بحث اینجاست که برنامه من با دات نت ۲ نوشته شده و با وجود اینکه دات نت ۴ یا ۲ رو روی ویدوز xp سرویس پک ۲ نصب کردم بازم اجرا نمیشه و عکس اروری که میده رو تو پست اول قرار دادم.
این که میخوام روی ویندوز با سرویس پک ۲ نصب کنم به این خاطره که قرار این برنامه به دست کاربرهایی برسه که ممکنه با xp سرویس پک ۲ یا پایین تر کار کنند.
شاید حق با آقای fakhravari باشه که مشکل از فریم ورکی هست که من نصب کردم. اگه دوستان لطف کنند یه لینک از دات نت سالم بدند خیلی ممنون میشم. (خیلی گشتم و هرچی پیدا کردم نصب کردم و نشد.)

mc_laren
چهارشنبه 14 خرداد 1393, 16:35 عصر
- بسته توزیع مجدد «3.5 سرویس پک 1» شامل تمامی نسخه‌ها و آپدیت‌های 2.0 و 3.0 و 3.5 است و در صورت نصب این نسخه نیازی به نصب نسخه‌های 2.0 و 3.0 نیست؛ این بسته به طور پیش فرض بر روی ویندوزهای 7 و 8 و 8.1 از قبل نصب شده و نیازی به نصب مجدد ندارد.

http://s2.p30download.com/users/202/software/development/components-libraries/Microsoft.NET.Framework.3.5.SP1_p30download.com.ra r

krasus
چهارشنبه 14 خرداد 1393, 19:21 عصر
از همه دوستان بابت وقتی که گذاشتن ممنونم. آقایون متوجه شدم مشکل از دات نت نیست.
یه فرم ساده با یه دکمه و یه دیتاگرید درست کردم (رویداد لود فرم خالیه) با زدن دکمه برنامه به دیتابیس من که روی هاست قرار داره وصل میشه و اطلاعات یه تیبل رو نشون میده. این برنامه روی ویدوز ۷ درست کار می کنه اما روی ویدوز xp سرویس پک ۲ داستان داره. با اجرای برنامه فرم لود میشه (همون طور که گفتم در رویداد لود فرم کدی اجرا نمیشه اما در برنامه ای که در این پست در موردش صحبت می کردیم در رویداد لود فرم به دیتابیس وصل میشه) اما وقتی روی دکمه کلیک می کنم تا اطلاعات تیبل که روی دیتابیس روی هاست هست رو توی دیتاگریدویو نشون بده برنامه ارور میده که به نظر مشکل امنیتی داره. (با خاموش کردن فایروال ویندوز xp این ارور برطرف نشد)
متن ارور :
See the end of this message for details on invoking
just-in-time (JIT) debugging instead of this dialog box.

************** Exception Text **************
System.Security.SecurityException: Request for the permission of type 'System.Security.Permissions.SecurityPermission, mscorlib, Version=2.0.0.0, Culture=neutral, PublicKeyToken=b77a5c561934e089' failed.
at System.Security.CodeAccessSecurityEngine.ThrowSecu rityException(Assembly asm, PermissionSet granted, PermissionSet refused, RuntimeMethodHandle rmh, SecurityAction action, Object demand, IPermission permThatFailed)
at System.Security.CodeAccessSecurityEngine.ThrowSecu rityException(Object assemblyOrString, PermissionSet granted, PermissionSet refused, RuntimeMethodHandle rmh, SecurityAction action, Object demand, IPermission permThatFailed)
at System.Security.CodeAccessSecurityEngine.CheckSetH elper(PermissionSet grants, PermissionSet refused, PermissionSet demands, RuntimeMethodHandle rmh, Object assemblyOrString, SecurityAction action, Boolean throwException)
at System.Security.CodeAccessSecurityEngine.CheckSetH elper(CompressedStack cs, PermissionSet grants, PermissionSet refused, PermissionSet demands, RuntimeMethodHandle rmh, Assembly asm, SecurityAction action)
at MySql.Data.MySqlClient.MySqlConnection.AssertPermi ssions()
at MySql.Data.MySqlClient.MySqlConnection.Open()
at WindowsFormsApplication20.Form1.button1_Click(Obje ct sender, EventArgs e)
at System.Windows.Forms.Control.OnClick(EventArgs e)
at System.Windows.Forms.Button.OnClick(EventArgs e)
at System.Windows.Forms.Button.OnMouseUp(MouseEventAr gs mevent)
at System.Windows.Forms.Control.WmMouseUp(Message& m, MouseButtons button, Int32 clicks)
at System.Windows.Forms.Control.WndProc(Message& m)
at System.Windows.Forms.ButtonBase.WndProc(Message& m)
at System.Windows.Forms.Button.WndProc(Message& m)
at System.Windows.Forms.Control.ControlNativeWindow.O nMessage(Message& m)
at System.Windows.Forms.Control.ControlNativeWindow.W ndProc(Message& m)
at System.Windows.Forms.NativeWindow.Callback(IntPtr hWnd, Int32 msg, IntPtr wparam, IntPtr lparam)
The action that failed was:
InheritanceDemand
The type of the first permission that failed was:
System.Security.Permissions.SecurityPermission
The Zone of the assembly that failed was:
Intranet

************** Loaded Assemblies **************
mscorlib
Assembly Version: 2.0.0.0
Win32 Version: 2.0.50727.42 (RTM.050727-4200)
CodeBase: file:///C:/WINDOWS/Microsoft.NET/Framework/v2.0.50727/mscorlib.dll
----------------------------------------
WindowsFormsApplication20
Assembly Version: 1.0.0.0
Win32 Version: 1.0.0.0
CodeBase: file:///Z:/Documents/online%20Quiz/WindowsFormsApplication20/WindowsFormsApplication20/bin/Debug/WindowsFormsApplication20.exe
System.Windows.Forms
CodeBase: file:///C:/WINDOWS/assembly/GAC_MSIL/System.Windows.Forms/2.0.0.0__b77a5c561934e089/System.Windows.Forms.dll
System
CodeBase: file:///C:/WINDOWS/assembly/GAC_MSIL/System/2.0.0.0__b77a5c561934e089/System.dll
System.Drawing
CodeBase: file:///C:/WINDOWS/assembly/GAC_MSIL/System.Drawing/2.0.0.0__b03f5f7f11d50a3a/System.Drawing.dll
MySql.Data
Assembly Version: 6.7.4.0
Win32 Version: 6.7.4.0
CodeBase: file:///Z:/Documents/online%20Quiz/WindowsFormsApplication20/WindowsFormsApplication20/bin/Debug/MySql.Data.DLL
System.Data
CodeBase: file:///C:/WINDOWS/assembly/GAC_32/System.Data/2.0.0.0__b77a5c561934e089/System.Data.dll
System.Transactions
CodeBase: file:///C:/WINDOWS/assembly/GAC_32/System.Transactions/2.0.0.0__b77a5c561934e089/System.Transactions.dll
System.Xml
CodeBase: file:///C:/WINDOWS/assembly/GAC_MSIL/System.Xml/2.0.0.0__b77a5c561934e089/System.Xml.dll

************** JIT Debugging **************
To enable just-in-time (JIT) debugging, the .config file for this
application or computer (machine.config) must have the
jitDebugging value set in the system.windows.forms section.
The application must also be compiled with debugging
enabled.

For example:

<configuration>
<system.windows.forms jitDebugging="true" />
</configuration>

When JIT debugging is enabled, any unhandled exception
will be sent to the JIT debugger registered on the computer
rather than be handled by this dialog box.

فکر می کنید مشکل از کجا باشه. از اونجایی که فرم برنامم لود شد فکر نمی کنم مشکل از دات نت باشه. این برنامه کلا یه فایل exe و یه فای dll به اسم mysql.data.dll برای اتصال به mysql داره.
برای همین یه تاپیک جدید درست کردم.
مشکل اتصال برنامه تحت ویندوز به MySQL روی سرور اینترنتی در ویندوز XP (http://barnamenevis.org/showthread.php?455089-مشکل-اتصال-برنامه-تحت-ویندوز-به-MySQL-روی-سرور-اینترنتی-در-ویندوز-XP)