PDA

View Full Version : سوال: ضعف در نوشتن برنامه با ++C

phpphp7
سه شنبه 13 خرداد 1393, 10:32 صبح
سلام
نمیدونم تاپیک قبلیم برای چی حذف شد ؟!
آقای مدیر حداقل تاپیک قبلی رو قفل کن !!!
دوستان من دستورات if و حلقه ها رو بلدم اما مشکلم اینه که قدرت برنامه نویسی رو ندارم
ایده برنامه نوشتن رو ندارم.
یک ترم هم تو دانشگاه افتادم
این مشکل خیلی منو اذیت میکنه
من چیکار کنم ؟

motherboard
سه شنبه 13 خرداد 1393, 11:57 صبح
سلام
نمیدونم تاپیک قبلیم برای چی حذف شد ؟!
آقای مدیر حداقل تاپیک قبلی رو قفل کن !!!
دوستان من دستورات if و حلقه ها رو بلدم اما مشکلم اینه که قدرت برنامه نویسی رو ندارم
ایده برنامه نوشتن رو ندارم.
یک ترم هم تو دانشگاه افتادم
این مشکل خیلی منو اذیت میکنه
من چیکار کنم ؟
اگه مدیران لطف کنند این تاپیک رو حذف نکنند.
شبیه این سوال هم در تاپیک قبلی کردی.شما اگه دستورات حلقه و شرطی رو بلد بودی هیچوقت این طوری به مشکل برنمی خوردی.با عرض پوزش شما هیچی بلد نیستی.و با دیدن کدهایی که تو جزوت هستش و یا از پی دی اف کپی پیست می کنی فکر می کنی یه چیزی یاد گرفتی.تنها راهش برنامه نوشتن هستش.برو کتاب C++‎‎ امیر کبیر و پیام نور که در اینترنت فراوان هست رو دانلود کن و با هرکدومش که راحت بودی مطالعه کن.شما اصلا نمی خواد تابع رو یاد بگیری و یا بپری بری سراغ شی گرایی چون دقیقا یک همچین حالتی پیدا می کنی: :گیج:!!!!!!!
شما تا پایان مباحث شرطی و حلقه های تو در تو و تا قبل از شروع مبحث تابع رو با دقت بخون و مثال هاش رو بنویس و کپی نکن!!!!ضمن اینکه یه خورده به مغزت فشار بیار و با این دستورات یک مثال های دیگه رو از خودت بنویس.مثلا برای شروع یک مثالی رو در کتاب در نظر بگیر و وقتی اون مثال رو اجرا کردی یک تغییرات صحیح و جزیی رو به کد بده تا نتیجه های دیگه ای رو بده.در کل باید برنامه بنویسی.تنها راهش همینه.مثل این می مونه که یک نفر درس برق می خونه و بلد نیست با سیم چین کار کنه!!!!!!
یک چیزی از من به تو نصیحت یک چیزی رو که می خوای یاد بگیری درستش رو یاد بگیر.و شلم شوربا مباحث رو یاد نگیر.:بوس:

کامبیز اسدزاده
سه شنبه 13 خرداد 1393, 15:50 عصر
مراحل یادگیری برنامه نویسی :

استعداد
مغز خلاق
حوصله و قدرت تفکر
قدرت تجزیه تحلیل
ریاضیات
انگلیسی
سرعت در تایپ
تجربه کافی با تمامی مباحث مهندسی نرم افزار
....و هزارجور موارد دیگه

به طور کلی سعی کنید برای اینکه شروع کنی و برنامه نویس بشید باید همه این موراد و همچنین هزاران موارد دیگه رو که مهم هستند رو در نظر بگیرید.
از قوانین و اصول برنامه نویسی شروع کنید و کم کم و مرحله به مرحله از ابتدایی ترین مسایل برنامه نویسی آغاز کنید.
برنامه نویسی در نگاه اول سخت و گنگ و خیلی پیچیده هستش ولی وقتی راه و اصول کد نویسی رو یاد بگیری کم کم براتون مثل آب خوردن خواهد بود.

هر چیزی سختی خودش رو داره شما نمیتونید ۱ شبه برنامه نویس بشید همانطور که نمیشه ۱ شبه پولدار شد این حرفا همشون خرافاته باید جون بکنی مثل اون کارگری که بیل میزنه به سنگ و از پیشونیش عرق صورت میچکه باید جون بکنید تا تجربه کسب کنید ولی خب اینجا بیل و کلنگ ما کامپیوتره و اینترنت هم که بهترین معلم شما میتونه باشه.

فقط به اینم توجه کنید هر چیزیرو یاد میگیرید غرور ورتون نداره !!! مثل خیلی ها که متاسفانه هرچند هیچی حالیشون نیست فکر میکنن از دماغ فیل افتادن حتی به خودشون زور نمیدن جواب یه تاپیم رو بدن :) یه روزی چشم باز میکنید میبینید بله شدین برای خودتون یه برنامه نویس‌! :لبخندساده: