PDA

View Full Version : عدم نمایش کپچا

SlowCode
سه شنبه 13 خرداد 1393, 12:45 عصر
سلام
کدکپچا تو لوکال برام نمایش داده میشه ولی تو هاست لود نمیشه!
وقتی لینک تصویر رو دستی باز میکنم هم جواب نمیده.
روی هاست gd نسخه 2.3.11 نصب هست.

MMSHFE
سه شنبه 13 خرداد 1393, 19:04 عصر
برای من هم همینطوری بود و مشکل بخاطر اشکال در فونت روی سرور بود که دوباره آپلود کردم (پوشه yii/framework/web/widgets/captcha خود فریمورک). Permissionها رو هم چک کنید. اگه باز هم جواب نداد، یک کپی از فایل CCaptchaAction.php خود فریمورک از مسیری که گفتم توی پوشه protected/components خودتون به اسم CaptchaAction ایجاد کنید و توی کنترلر هم توی متد actions این کلاس جدید رو بعنوان کلاس کپچا تعیین کنید. بعد خط 285 که هدر PNG رو ست میکنه، کامنت کنید و تصویر کپچا رو جداگانه نشون بدین ببینید چه خطایی داره که تصویر تولید نمیشه.

hamedarian2009
سه شنبه 13 خرداد 1393, 19:57 عصر
سلام
من هم کد کپچا خوبی که درست کردم رو هاست اصلا نمایش نمیده از فریمورک هم استفاده نمیکنم چیکار کنم؟

MMSHFE
سه شنبه 13 خرداد 1393, 21:58 عصر
با همین روشی که گفتم ببینید چه خطایی میده. خطا رو بگذارین تا بشه راهنمایی کنیم.

hamedarian2009
چهارشنبه 14 خرداد 1393, 19:23 عصر
با همین روشی که گفتم ببینید چه خطایی میده. خطا رو بگذارین تا بشه راهنمایی کنیم.

مرسی مشکل من هم از فونت بود حل شد

SlowCode
پنج شنبه 15 خرداد 1393, 00:53 صبح
با جایگزینی فونت درست نشد!
این خطا رو میده:
imagettfbbox() [<a href='function.imagettfbbox'>function.imagettfbbox</a>]: Could not find/open font

و به خط زیر ایراد میگیره:
264 $box = imagettfbbox(30,0,$this->fontFile,$code);
----------------
به خاطر این ایراد فونت ها رو تو پوشه کامپوننت ها هم ریختم و همونطور که گفته بودین header png رو کامنت کردم، وقتی لینک تصویر رو باز کردم حروفاتی(مثل A�rDD���) رو صفحه چاپ شد.
وقتی هم که دوباره header رو فعال میکنم به تصویر ایراد میگیره و میگه حاوی خطا هست!

MMSHFE
پنج شنبه 15 خرداد 1393, 16:27 عصر
فونتهای توی پوشه yii/framework/web/widgets/captcha رو از سرور پاک کنید و بعد از تست کردن اینکه روی سیستم خودتون فونت مذکور به شکل صحیح باز میشه، دوباره آپلودش کنید. دقت کنید روی سیستم خودتون چون ویندوز هست، یک نسخه از فونت توی پوشه fonts ویندوز قرار داره و از اونجا میخونه (اگه فونت خودش مشکل داشته باشه). بنابراین به اینکه کپچا رو سیستمتون درست باز میشه اطمینان نکنید. اگه فونت توی فولدر yii/framework/web/widgets/captcha با دوبار کلیک کردن باز نشد و خطا داد، دوباره فریمورک رو دانلود کنید.

hamedarian2009
سه شنبه 20 خرداد 1393, 19:26 عصر
بله دقیقا مشکل من همین بود من یکی از فونت های انگلیسی خود ویندوز رو استفاده میکردم که رو هاست نمایش نمیداد اما با یک بار حذف کردن و آپلود دوباره مشکل حل شد