PDA

View Full Version : مبتدی: مشکل در پاس دادن داده های بانک به dropdown list

dehqhani
سه شنبه 13 خرداد 1393, 14:22 عصر
سلام

من یه فرم دارم که شامل 4 drop down هست که هرکدام به هم وصل هست

واحد

پیمانکار اصلی

پیمانکار فرعی

کارشناس

در اینجا من با data source هر کدوم رو به جدول خودشون ربط دادن و اطلاعات را نمایش میدهند .

مشکلی هم از بابت اینکه پیمانکارهای فرعی مربوط به پیمانکارهای فرعی رو با انتخاب هرکدوم تغییر کنه ندارم .

و همینطور در مورد واد و کارشناس مربوط به هر واحد .

مشکل اصلی اینجاست که من می خوام رو فرم ذخیره شده عملیات ویرایش انجام بدم

حالا من رکرو مورد نظر در دیتا گرید ویو رو انتخاب می کنم و کد اون رکورد رو میگیرم و میفرستم به فرمم جهت ویرایش .

اینجام هم مشکلی نیست. با کد زیر اطلاعات مربوط به اون رکرود رو در میارم و پاس میدم به فرمم .

در این مرحله تمام اطلاعات که پاس دادم اگر تکس باکس باشند که هیچ نمایش داده میشن ولی اگه تکس باکس نباشن drop down list باشن هیچی انتخاب نمیشه

مشکل من سر همین drop down هست که چرا با وجود اینکه من اطلاعات رو میفرستم براش باز همون مقدار پیشفرض رو انتخاب میکنه

نکته : این مشکل فقط بر سر drop down هایی پیش میاد که وابسته باشن یعنی برای drop down کارشناس و پیمانکار فرعی پیش میاد .

اگه کسی میتونه کمکم کنه ممنون میشم بد جور گیر کردم و بهش نیاز دارم
با تشکر

119831

parvizwpf
سه شنبه 13 خرداد 1393, 14:44 عصر
شما یکبار با SelectedIndex تست کنید. یعنی ایندکس آیتم مورد نظر رو تعیین کنید. مشکل دیگه میتونه این باشه که شما دارید بعد از دادن ولیو به دارپ باکس ها کدی رو اجرا میکنید که دیتا داره درون دراپ باکس میریزه.

dehqhani
سه شنبه 13 خرداد 1393, 14:56 عصر
اگه منظورتون گذاشتن selectindex بجای select value هست که بگم با این روش کد نویسی من جواب نمیده و خطا میده

یعنی اصلا چیزی غیر از گزینه selectvalue نمیزاه که برای dropdownlist انتخاب کنید

خیلی گیره کارم بدجور نیازش دارم اگه کسی به دادم برسه

fakhravari
سه شنبه 13 خرداد 1393, 17:12 عصر
سمت کد

http://www.c-sharpcorner.com/UploadFile/rohatash/binding-dropdownlist-with-database-and-display-data-in-gridv/

protected void Page_Load(object sender, EventArgs e)
{
SqlConnection con = new SqlConnection(str);
string com = "Select * from UserDetail";
SqlDataAdapter adpt = new SqlDataAdapter(com, con);
DataTable dt = new DataTable();
adpt.Fill(dt);
DropDownList1.DataSource = dt;
DropDownList1.DataBind();
DropDownList1.DataTextField = "Name";
DropDownList1.DataValueField = "ID";
DropDownList1.DataBind();
}