PDA

View Full Version : سوال: اضافه کردن رکوردهای فایل اکسل به جدول اکسس به صورت اتوماتیک

expertdev
چهارشنبه 14 خرداد 1393, 11:36 صبح
سلام بر دوستان
خسته نباشید
سوال اولم :من یه جدول دارم با ده تا فیلد.میخوام برنامه ای بنویسم که با کلیک روی یک دکمه رکوردهایی که در یک فایل اکسل هست رو در جدول من بریزه و بهش اضافه کنه بدون دخالت و یا ویزارد اکسس.یا حداقل بتونه مسیر فایل اکسل رو بگیره و بعد اینکارو برام بکنه.در ضمن فایل اکسل و جدول اکسس فیلدها و ستون هاشون یکی هستن.
و سوال دوم که دوستان و اساتید لطف کنن و جوابم رو بدن اینه که من بعضی مواقع وقتی ردیف های داده ای از جدول اکسل رو کپی میکنم با اینکه ستونهای این فایل با جدول اکسسم یکی هست ولی موقع paste کردن خطا میده و اجازه ثبت رو نمیده و میگه فیلد ها با هم مچ نیستن.
ممنون از توجه و پاسخ هایی که میدین.

saeed1234n
چهارشنبه 14 خرداد 1393, 13:53 عصر
با سلام
دوست عزیز ساده ترین راه import کردن فایل اکسل بصورت لینک می باشد.

Nazir Ahmad
پنج شنبه 15 خرداد 1393, 09:00 صبح
سلام
درمورد سوال اول شاید ساده ترین روش همونیه که saeed1234n (http://barnamenevis.org/member.php?214191-saeed1234n) عزیز گفتند. یعنی جدول اکسلت رو با import به صورت لینک به اکسس وارد کن. البته میتونی یه دکه هم بسازی و داخلش کدی بنویسی که آدرس فایل اکسل رو بدی و جدول ایمپورت بشه (که البته راه اول به مراتب آسونتره)
در مورد سوال دوم هم میتونه دلایل مختلفی داشته باشه. مثلا یکی از مهمترین دلایل میتونه عدم برابری نوع فیلدهایی باشه که paste میکنی مثلا شاید در یک فیلد با فرمت number متن رو paste کنی و یا یکی از فیلدهات خاصیت required اون فعال باشه و وقتی paste میکنی در یکی از اون فیلدهای هیچی نباشه. البته دلایل مختلف دیگه ای هم ممکنه وجود داشته باشه

ممنون
یا حق