PDA

View Full Version : استفاده از ساعت سرور در برنامه تحت شبکه داخلی

mriman
چهارشنبه 14 خرداد 1393, 17:14 عصر
سلام بر برنامه نویسان عزیز
من یک برنامه دارم که در اون ارتباط با اس کیو ال رو بوسیله آی پیِ سرور برقرار کردم
یعنی بدون کار بافایل برای برنامه نویسی تحت شبکه
دو سوال دارم:
1. آیا این کارم مشکلی دارد؟ منظورم این هست که برای برنامه نویسی تحت شبکه حتما باید با فایل ها و انتقال اونا در شبکه کار کنی در برنامه ات و یا همینکه آدرس هاست رو در اس کیو ال بجای localhost قرار بدم کافیه و مشکلی از لحاظ حرفه ای نداره؟ الان برنامه ام ظاهرا بدرستی هم کار می کنه!
2. اگر بخواهم ساعت سرور را در برنامه ام داشته باشم چه کنم؟
منظورم این هست که در کلاینت می خواهم در برنامه ام بر اساس ساعت سرور کار کنم. برای اینکار چه کنم؟ یعنی چطور در کلاینت ساعت سرور را بفهمم؟؟
ببخشید اگه سوالاتم رو بد بیان کردم
با تشکر از شما عزیزان

mriman
پنج شنبه 15 خرداد 1393, 09:50 صبح
خواهش می کنم یکی جواب منو بده!!!!!!!!

ASKaffash
پنج شنبه 15 خرداد 1393, 10:05 صبح
سلام
برای ساعت و تاریخ :

Declare @Amrooz DateTime
Set @Amrooz=GetDate()
Select SrvDate=Right('0000'+Convert(VarChar(4),DatePart(y yyy,@Amrooz)),4)+'/'+Right('00'+Convert(VarChar(2),DatePart(mm,@Amroo z)),2)+'/'+Right('00'+Convert(VarChar(2),DatePart(dd,@Amroo z)),2)
Select SrvTime=Right('00'+Convert(VarChar(2),DatePart(hh, @Amrooz)),2)+':'+Right('00'+Convert(VarChar(2),Dat ePart(mi,@Amrooz)),2)+':'+Right('00'+Convert(VarCh ar(2),DatePart(ss,@Amrooz)),2)

mriman
جمعه 16 خرداد 1393, 11:09 صبح
ُلام دوست من
ممنون از اینکه جواب دادید
فقط می شه واضح تر و با توضیح بفرمایید؟
چون من برنامه نویس حرفه ای نیستم×××××
ممنون عزیز

ASKaffash
جمعه 16 خرداد 1393, 13:33 عصر
سلام
این عبارت را تبدیل به یک SP درون SqlServer کنید بعد از درون #C این SP را Call کنید در این صورت هر Client می تواند بداند تاریخ و ساعت سرور چند است

mriman
یک شنبه 18 خرداد 1393, 18:41 عصر
سلام دوست گل من
از راهنماییت واقعا ممنون
من کلا تا بحال با store procedure کار نکرده ام
سوال: این کدی رو که فرمودید بدون هیچگونه اضافه و کمی در اس کیو ال در یخش sp جدید کپی کنم؟
منظورم اینه کاه end یا go یا هرچیزه دیگه ای لازم نداره؟
بعد: چطور از برنامه سی شارپ اون رو فراخوانی کنم؟
شرمندم سوالای ابتدایی می پرسم!!!

ASKaffash
سه شنبه 20 خرداد 1393, 08:14 صبح
سلام

این دستور را اچرا کنید تا SP ایجاد گردد :

Create Proc GetServerDateTime
As
Declare @Amrooz DateTime,@SrvDate Char(10),@SrvTime Char(8)
Set @Amrooz=GetDate()
Select @SrvDate=Right('0000'+Convert(VarChar(4),DatePart( yyyy,@Amrooz)),4)+'/'+Right('00'+Convert(VarChar(2),DatePart(mm,@Amroo z)),2)+'/'+Right('00'+Convert(VarChar(2),DatePart(dd,@Amroo z)),2)
Select @SrvTime=Right('00'+Convert(VarChar(2),DatePart(hh ,@Amrooz)),2)+':'+Right('00'+Convert(VarChar(2),Da tePart(mi,@Amrooz)),2)+':'+Right('00'+Convert(VarC har(2),DatePart(ss,@Amrooz)),2)
Select Date=@SrvDate,Time=@SrvTime (Date=@SrvDate,Time=@SrvTime)