PDA

View Full Version : سوال: جستجو تو در تو در سی شارپ

Masoudse7en
چهارشنبه 14 خرداد 1393, 19:44 عصر
سلام کسی در باره جستجو تو در تو در سی شارپ اطلاعاتی داره قرار بده !

به عنوان مثال : اطلاعاتی جستجو شده و میخوام جستجو بعدی در همون اطلاعات جستجو شده صورت بگیره ؟

تشکر از همه شما ! :)

mehrdad1991h
چهارشنبه 14 خرداد 1393, 19:48 عصر
به تعداد مواردی که میخوای تو در تو باشه لیست میسازی و وقتی یکی انتاب شد میری چک میکنی ببینی چی بوده و لیست بعدی را نمایش میدی

Masoudse7en
چهارشنبه 14 خرداد 1393, 19:50 عصر
تشکر بابته پاسخ !
یه نمونه کد ! نمونه پروژه چیزی میزاری خیلی وقته روش کار میکنم ولی چیزی دستگیرم نشده ! بازم ممنون

mehrdad1991h
چهارشنبه 14 خرداد 1393, 20:00 عصر
نمونه کد ندارم الان دم دست ولی بزار یکم بهتر روند کاری که میکنم را توضیح بدم
ببین
مثلا میخوای کشور - شهر - استان - منطقه را انتخاب کنی
1 لیست از نوع استرینگ ایجاد میکنی و روت را توش قرار میدی که اینجا میشه نام کشور ها
3 تا لیست ایجاد میکنی مثلا از نوع استرینگ و 2 بعدی (چرا 2 بعدی برای این که بتونیببینی مقدار قبلی چی بوده و مقدار بعدی را باهاش جدا کنی و نمایش بدی)
حالا اینجا اگر ازپایگاه داده استفاده کنی که خوب خیلی راحت تره ولی اگر پایگاه داده هم نزاری از linq میتونی استفاده کنی بازم اگر کار با اونم بلد نیستی خیلی ساده یه if میگذاری و کار حل میشه
حالا چجوری
مثلا من کشور ایران را انتخاب کردم
الان لیست بعدی لودباید لود بشه که شامل شهر های اون کشوره
خوب تو این لیست میایم (من فقط if را توضیح میدم) یه حلقه میگذاریم و به تعداد شهر هایی که توی این لیست هست حلقه تکرار میشه در هر بار تکرار نام کشور را چک میکنه اگر با نام قبلی یکی بود شهر را تو لیست جدید جستجو اضافه و نمایش میدهد
برای موارد بعدی هم به همین صورت ولی من پیشنهاد نمیدم از if استفاده کنی بهترین حالت همون پایگاه داده است روند و جدول سازیش همینجوره فقط باید سلکت کنی