PDA

View Full Version : سوال: راهـــــــــنمایی برای دسترسی به رجیستر کلاینت از طریق سرور در php

turn-off
پنج شنبه 15 خرداد 1393, 09:43 صبح
سلام
من میخوام یه برنامه بنویسم با php که سرور به رجیستری سیستم کلاینت دسترسی داشته باشه
چطوری باید انجامش بدم؟

leaping
پنج شنبه 15 خرداد 1393, 09:46 صبح
php سمت کلاینت اجرا نمیشه که به اونجا دسترسی داشته باشه

turn-off
پنج شنبه 15 خرداد 1393, 09:54 صبح
چه راهی پیشنهاد میکنی که بتونم این کارو کنم ؟
البته بدون اینکه کاربر متوجه بشه میخوام این کارو بکنم

turn-off
پنج شنبه 15 خرداد 1393, 10:09 صبح
اگه بخوام از سوکت نویسی استفاده کنم میشه فقط روی سرورم برنامه رو بنویسم؟
یا باید روی کلاینت هم باشه؟

leaping
پنج شنبه 15 خرداد 1393, 10:38 صبح
اصولا چه با سوکت نویسی و چه غیره بعید میدونم که php بتونه عملکردی رو کلاینت به اجرا بگذاره
بهتره از جاوا اسکریپتها استفاده کنید که به صورت معمول سمت کلاینت اجرا میشن و میشه از طریق php یک کنترل اولیه با توجه به شرایط موجود روی اون داشت

turn-off
پنج شنبه 15 خرداد 1393, 11:08 صبح
تا چه حدی میتونیم کنترل روش داشته باشیم؟
رجیستری میتونه دست ما باشه/

turn-off
پنج شنبه 15 خرداد 1393, 11:17 صبح
ببخشید شما کد جاوا اسکریپتی ندارید که با هر زبانی بشه یه برنامه رو از هاست به کلاینت کپی بشه؟

MRmoon
پنج شنبه 15 خرداد 1393, 11:23 صبح
کلا مرورگر اجازه ی این کار رو به شما نمیده!

البته روی IE 6 یا قبل از اون یه کارای میشه کرد:لبخند:

turn-off
پنج شنبه 15 خرداد 1393, 11:31 صبح
MRmoon (http://barnamenevis.org/member.php?270916-MRmoon) : شما نظرتون چیه؟
از چه چیزی استفاده کنم؟

turn-off
پنج شنبه 15 خرداد 1393, 12:51 عصر
leaping (http://barnamenevis.org/member.php?271747-leaping) : نگفتین کد جاوا اسکریپت ندارین؟
پس MRmoon میگن مرورگر اجازه نمیده!!!!!!!!!!!!!:ناراحت::افسرده :

leaping
پنج شنبه 15 خرداد 1393, 19:01 عصر
leaping (http://barnamenevis.org/member.php?271747-leaping) : نگفتین کد جاوا اسکریپت ندارین؟
پس MRmoon میگن مرورگر اجازه نمیده!!!!!!!!!!!!!:ناراحت::افسرده :
میدونم که جاوا اسکریپت سمت کلاینت اجرا میشه و بسیاری از این موضوعات رو میتونه انجام بده اما اینکه کدی سراغ داشته باشم واقعا سراغ ندارم
در حال حاضر وقت نیمکنم وگرنه حتما براتون سرچ میکردم
اگر تا روز برگشت من فرجی نشده بود حتما یه سرچ میزنم ببینم چیزی پیدا میشه یا نه
موفق باشید:لبخندساده:

masato
پنج شنبه 15 خرداد 1393, 19:17 عصر
اینجوری بود که تا حالا همه ویندوزشون رو هوا بود
نمیشه نه

turn-off
شنبه 17 خرداد 1393, 10:56 صبح
masato (http://barnamenevis.org/member.php?168323-masato)
:
پس یعنی هیچکاری نمیتونم بکنم؟
؟؟؟
؟؟
؟

MMSHFE
شنبه 17 خرداد 1393, 11:59 صبح
بازم نمیتونید با PHP فایل EXE روی سیستم کلاینت رو اجرا کنید. بعد هم چطور میخواین متقاعدش کنید که دانلود کنه؟ اگه امنیت همینطوری رو هوا بود که دیگه هیچکس اینترنت نمیومد. دوست عزیز، قبل از اینکه به این فکرها بیفتین یکم درمورد قوانین امنیتی پروتکلهای TCP/IP و HTTP و امثال اینها تحقیق کنید بعد انتظار داشته باشین PHP براتون شق القمر کنه.

turn-off
شنبه 17 خرداد 1393, 15:09 عصر
MMSHFE (http://barnamenevis.org/member.php?55504-MMSHFE) :
حالا بحث روی php یا هر زبان دیگه نیست
با هر چی که بشه مینویسم
فقط میخوام ببینم میشه از روی سرورم یه برنامه رو توی کلاینت اجرا کنم؟

MMSHFE
شنبه 17 خرداد 1393, 15:11 عصر
نه نمیشه. طبق قوانین و پروتکلها، هیچ زبان سمت سروری به هیچ منبع خصوصی (که منجر به احراز هویت بشه) از هیچ کلاینتی دسترسی نداره. اون مواردی هم که برای ارسال صحیح پاسخ درخواستها لازمه (برای مثال IP و سایر اطلاعاتی که به سرور میرسه) به راحتی قابل جعل کردنه.

turn-off
شنبه 17 خرداد 1393, 15:19 عصر
ممنون از راهنماییتون
چه راهی پیشنهاد میکنید که بتونم یه برنامه رو وارد سیستم کلاینت ها بکنم بدون اینکه خودش متوجه بشه

MMSHFE
شنبه 17 خرداد 1393, 15:44 عصر
راهی رو نمیشناسم و علاقه ای به این موضوع هم نداشتم که بخوام دنبالش باشم و طبق قوانین سایت هم ارائه راهنمایی در این موارد ممنوعه.

mehrdad1991h
شنبه 17 خرداد 1393, 15:48 عصر
نه نمیشه. طبق قوانین و پروتکلها، هیچ زبان سمت سروری به هیچ منبع خصوصی (که منجر به احراز هویت بشه) از هیچ کلاینتی دسترسی نداره. اون مواردی هم که برای ارسال صحیح پاسخ درخواستها لازمه (برای مثال IP و سایر اطلاعاتی که به سرور میرسه) به راحتی قابل جعل کردنه.

سلام
نمیخوام حرف شما را نقض کنم ولی یه جورای نقض میشه ها...
با سوکت نویسی و داشتن یک برنامه کلاینت و سرور میشه این کار را انجام داد که تو برنامه سرور دستور ارسال بشه و برنامه کلاینت دستور را دریافت و اجرا کنه....
که البته برای برخی از قسمت های ریجستری و نوشتن توش به دسترسی ادمین نیاز هست که وقتی برنامه کلاینت سروری هست یعنی یوزر کلاینت را نصب کرده و میتونه به کلاینت دسترسی بدهد...
پس نهایتا بدون اجازه و جوری که یوزر متوجه نشه شدنی نیست...
البته باز راه هایی هست که بشه یه چیزی مثل ویروس ساخت که باز یوزر باید یه چیزی دریافت کنه با اطلاع کامل

MMSHFE
شنبه 17 خرداد 1393, 15:52 عصر
خودتون میگین داشتن یک برنامه کلاینت و سرور! ویروس هم که کلاً بحث جداگانه ای داره.

turn-off
شنبه 17 خرداد 1393, 15:57 عصر
البته باز راه هایی هست که بشه یه چیزی مثل ویروس ساخت که باز یوزر باید یه چیزی دریافت کنه با اطلاع کامل
سلام ممنون که راهنمایی کردین
میشه بیشتر توضیح بدین
؟
مثلا چکار باید بکنم ؟>

mehrdad1991h
شنبه 17 خرداد 1393, 16:02 عصر
سلام ممنون که راهنمایی کردین
میشه بیشتر توضیح بدین
؟
مثلا چکار باید بکنم ؟>

بابا جان من فکر میکنی یه نفر بیاد ویروس بنویسه اینقدر الکی مینویسه ؟
با پی اچ پی هم من بلد نیستم ویروس بنویسم و فکر هم نکنم با پی اچ پی این کار شدنی باشه اصلا
با زبان های ناتیو بیشتر مینویسن که راحت اجرا بشه که اون زبان ها را هم شما باید بری یاد بگیری تا یاد گرفتی تازه بشینی ببینی چی به چیه چجوری باید این کارا را بکنن یه کد اماده تحویلت بدن هم به دردت نمیخوره
موفق باشید

MMSHFE
شنبه 17 خرداد 1393, 16:04 عصر
متوجه هستین که این تاپیک خلاف قوانینه؟ حتماً باید برخورد بشه؟

turn-off
شنبه 17 خرداد 1393, 16:10 عصر
mehrdad1991h :
ممنونم