PDA

View Full Version : تغییر سایز صفحه با فعال شدن hover و تغییر اندازه فونت

DariushGreat
پنج شنبه 15 خرداد 1393, 15:32 عصر
سلام
برای زیبا سازی، واسه سلکتور hover یک بخش نوشتاری، تنظیم میکنم که اندازه فونت ها به اندازه 1.5 برابر بزرگتر بشن. این کار به درستی انجام میشه ولی مشکلی که اینجاست اینه که همزمان با این افزایش اندازه فونت، صفحه هم از نظر طولی بلند تر میشه. شاید در بخش های بزرگ با مطالب زیاد به چشم نیاد، ولی در بخش های کوچکتر مثل " مطالب مرتبط " یا ماژول منو های کنار صفحه زیاد جالب نمیشه و توی ذوق میزنه.
راهی هست که بشه این مشکل رو رفع کرد؟
ممنوم از وقتی که میگذارید :قلب:

vimax23
پنج شنبه 15 خرداد 1393, 15:53 عصر
سلام
برای زیبا سازی، واسه سلکتور hover یک بخش نوشتاری، تنظیم میکنم که اندازه فونت ها به اندازه 1.5 برابر بزرگتر بشن. این کار به درستی انجام میشه ولی مشکلی که اینجاست اینه که همزمان با این افزایش اندازه فونت، صفحه هم از نظر طولی بلند تر میشه. شاید در بخش های بزرگ با مطالب زیاد به چشم نیاد، ولی در بخش های کوچکتر مثل " مطالب مرتبط " یا ماژول منو های کنار صفحه زیاد جالب نمیشه و توی ذوق میزنه.
راهی هست که بشه این مشکل رو رفع کرد؟
ممنوم از وقتی که میگذارید :قلب:

مکس ویدت یا خود ویدت به اون دیو بدین و با دیسپلی اینلاین بلاک و اورفالو هم میشه فیکس کرد نزنه بیرون
کلا بهتره تو اینجور مسائل کدتون رو بزارین بشه تست کرد

DariushGreat
پنج شنبه 15 خرداد 1393, 16:18 عصر
مکس ویدت یا خود ویدت به اون دیو بدین و با دیسپلی اینلاین بلاک و اورفالو هم میشه فیکس کرد نزنه بیرون
کلا بهتره تو اینجور مسائل کدتون رو بزارین بشه تست کرد

div.items-more {
margin-left:20px;
width:652px;
display:block;
padding:10px 20px 10px 20px;
margin-bottom:20px;
border-radius:45px;
-moz-border-radius:45px;
-webkit-border-radius:45px;
background:#DBE3E1;
direction:rtl;
float:left;
border:2px solid #C4C4C4;
}

div.items-more ol li {
font-family:BYekan;
}

div.items-more ol li a {
text-decoration:none;
color:black;
}

div.items-more ol li a:hover {
color:#333;
font-size:1.5em;
transition: 0.3s ease-out;
}

این قطعه کد مربوط به div.items-more ol li a:hover همونیه که برای زیباسازی در نظر گرفتم. اگر بخوام max-height در نظر بگیرم، درصورتیکه به تعداد لینک ها افزوده بشه اونوقت مابقیش از صفحه میزنه بیرون و باز اگر برای رفع این مشکل از پنهان سازی اورفلو استفاده کنم لینک های جدید که اضافه میشن پنهان میمونن. من میخوام صفحه متناسب به افزودن متن و عنوان و لینک به طور خودکار بلندتر بشه، اما دیگه وقتی موس میره روی لینک ها و لینک ها به اندازه 1.5 برابر بزرگ بشن، با درشت تر شدن فونت ها ارتفاع صفحه تغییری نداشته باشه.
بازم ممنونم از وقتی که میگذارید :قلب:

DariushGreat
شنبه 17 خرداد 1393, 14:42 عصر
یعنی راه حلی نیست؟ :افسرده:

vimax23
شنبه 17 خرداد 1393, 16:16 عصر
یعنی راه حلی نیست؟ :افسرده:

به div.items-more ol li a این مقادیر رو اضافه کن

width:120px;
height:20px;
line-height: 20px;
display:inline-block;
margin: 0px 0px 0px 0px;
padding: 10px 10px 10px 10px;
text-align: center;

ببین درست میشه ؟

cancerr
شنبه 17 خرداد 1393, 17:24 عصر
به جای فونت . scale رو زیاد کنید مثلا
scale(1.5)

این آموزش رو ببینید برای انیمیش دار شدن
آموزش گام به گام انیمشین css3 در طراحی سایت (http://webdis.ir/Post/css3-transitions)