PDA

View Full Version : گفتگو: آینده جاوا کاران

abc222
پنج شنبه 15 خرداد 1393, 16:37 عصر
سلام به همه دوستان
راستش تاپیک مرتبط پیدا نکردم بخاطر همین یکی جدید نوشتم
راستش من چند وقتی میشه جاوا رو شروع کردم ولی سوالی که همیشه برای خودم پیش اومده اینه که کسی که جاوا کار هستش چه کارهایی میتونه در آینده انجام بده؟
ممنون میشم مثالی بگید
مثلا فقط میشه برنامه ی تحت ویندوز نوشت یا ...
اگرم تجربه ای دارید خوشحال میشم بگین

پ.ن: لطفا فقط آینده ی حرفه ای در ایران رو نگین کمی فرامرزی باشه:لبخند:

jrl_golestani
پنج شنبه 15 خرداد 1393, 16:48 عصر
آینده یه جاوا کار خوب که به کارش خیلی مسلط اینه که تا رزومه اشو برای شرکت های مختلف از جمله شرکت هایی که خیلی ابر قدرتمند اند توی حوزه نرم افزار بفرسته درجا دعوت به مصاحبه و همکاری میشه . دیگه نیازیم به هیچ شخصی نداره که معرفیش کنه . حتی اگه سابقه کاریم نداشته باشه. بعد از اینم که یه رزومه خوب توی ایران پیدا کرد میتونه خارج ایرانم با بهترین شرایط کار کنه .

جاوا فقط برای نوشتن application نیست اتفاقا زبانی هست که برای نوشتن پروژه های enterprise . به طور مثال خیلی از سرویس های برنامه های بانکی توی کشور خودمون با جاوا نوشته شده . یکی از لایه های facebook ام با جاوا نوشته شده .
بستگی داره تو کدوم حوزه کار کنی j2ee - j2se-j2me

mr.dp+
دوشنبه 26 خرداد 1393, 01:37 صبح
در ادامه، یه کاری که برای من خیلی جالبه ، پیاده سازی جاوا بر روی ربات ها و ماشین هاست.
مثلا اینکه برای یه هلی کوپتر 4 بال کوچیک کدشو با جاوا بنویسی و بعد مثلا یا روی موبایل یا روی همون کامپیوتر(با استفاده از یک دسته کنترل) هدایتش کنی و بهش دستور بدی.
همینی که الان شرکت آمازون داره آماده اش میکنه که کالاهای خریدار شده رو با این چهار بال ها بفرستن دم در مشتری ها !

gb331363
شنبه 04 مرداد 1393, 13:57 عصر
سلام خوب میشی

dele514
چهارشنبه 08 مرداد 1393, 20:01 عصر
نگران نباش. با پلتفرم های مختلف جاوا(se,ee,me)همه کار میشه کرد.