PDA

View Full Version : سوال: ساخت forum با xml

archangel
پنج شنبه 21 اردیبهشت 1385, 09:53 صبح
سلام. من می‌خواهم یک سیستم forum را با xml بسازم. دلیلم برای استفاده از xml برای thread ها به جای ذخیره‌ی پست‌ها در بانک اطلاعاتی و واکشی آنها به هنگام نمایش هر بحث این است که بانک اطلاعاتی‌ام سبکتر شود. به طور مشابه می‌توان این ایده را برای ساخت weblog نیز استفاده کرد. یعنی صفحه‌ی وب لاگ هر فرد، از یک صفحه‌ی html و یک فایل xml که پست‌ها را در خود در بر دارد تشکیل می‌شود. مزیت‌اش را هم که بیان کردم (سبکتر شدن پایگاه داده).

نظر دوستان در این رابطه چیست؟

archangel
چهارشنبه 27 اردیبهشت 1385, 08:47 صبح
ای بابا! کسی نظری ندارد؟!!

manager
دوشنبه 22 خرداد 1385, 22:54 عصر
ببنید به نظر من XML مثل یه فایل معمولی است و درست نیست اطلاعاتی با حجم زیاد را (مثل گفتگوها و نوشته ها) در این فایل ذخیره کرد ..بانک اطلاعاتی برای کار با داده های حجیم است در بانک اطلاعاتی شما Sort , SP, View, Function, Index ,FullText-Index و کلی امکانات دیگر دارید که در فایل های XML ندارید..هر چیزی باید سر جای خودش استفاده بشه.. اگر میزان داده های شما کمه و می خواین اون ها رو به اشتراک بگذارید از XML استفاده کنید در غیر این صورت درست نیست منابع سیستمی رو بی خودی اشغال کنید..

Solution : می تونید از یک پایگاه داده ای خوب مثل Oracle,Sql Server و یا MySql استفاده کنید و با ایجاد یک Server Page خروجی RSS از N آخرین تاپیک ها و یا خبرها و ... ایجاد کنید ..اینطوری نتیجه خیلی خوبی می گیرید...

scorpion_man
پنج شنبه 13 دی 1386, 23:54 عصر
با سلام به همه دوستان
عزیز من این کارو تو چندتا پروژه انجام دادم و خوب جواب داده یعنی تا حالا خوب جواب داده میشه این کارو انجام داد فقط چندتا مشکل هست مشکلاتی که من باهاشون روبرو شدم البته به روشهای خودم حل کردم البته اونایی که میشد حل بشه
1- درست حجم data در دیتابیس کاهش پیدا میکنه ولی در عوض حجم زیادی تقریبا چند برابر اون حجمی که تو دیتابیس اشغال میشه فضای سرورت اشغال خواهد شد
2- نمیتوان به صورت جمعی جستجویی تو پستها و فرومها انجام داد که به نظر من مهمترین مشکلش همین نکته هست
3- مدیریت فرومها با این روش بسیار سخته و به برنامه نویسی بینقصی نیاز داره و یک اشتباه در الگوریتم باعث پاشیده شدن کل پستها میشه
البته باید این نکته رو هم اضافه کنم برنامه نویسی فروم با این تکنولوژی شاید چند برابر فروم معمولی زمان بر بوده و خیلی سختتره
با این حال من این کارو کردم و اگه مشکلی داشتی میتونی بعد استارت این کار با هم مشورت کنیم تا مشکلات به مرور حل بشه
موفق و پیروز باشید